Esnaf için Ticari Kart Veren Bankalar (Tüm Bankalar)

Esnaf için Ticari Kart

Esnaflar, genellikle ödeme işlemlerini bankalar üzerinden yürütmekte. Özellikle pos cihazı kullanan esnaflarımız, kredi kartlarını da bu pos cihazlarına bağlamayı tercih ederek, her türlü işlemlerini kredi kartları ile gerçekleştirebiliyor, düzenli olarak da otomatik ödeme yaparak işlerini kolaylaştırabiliyor. Bir kredi kartını direkt pos makinesine bağlayarak, tüm ödemelerin bu kart üzerinden geçmesini sağlıyor. Bu sayede de, hem kredi notu yükseliyor, hemde gelecekteki başvuruları için yatırım yapıyor. Peki ticari kart nedir? Esnaf için Ticari Kart Veren Bankalar 2019 var mıdır? Hangileridir?

Esnaf için Ticari Kart Veren Bankalar

Esnaflıkla uğraşan vatandaşlara ticari kart veren bankalar esnaflarımıza fırsat ve ayrıcalıklar sunmaya devam ediyor. Bizde bu yazımızda okuyucularımızı bu fırsatlardan haberdar etmek istedik. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler, bu fırsatlardan faydalanarak işlerini genişletebilir, acil nakit ihtiyaçlarını ise kredi kartları sayesinde karşılayabilir. Kredi kartı için çıkarılan yasa ile beraber, asgari ödeme oranları bireysel kredi kartlarında %40’a çıkarılmıştır. Ticari kredi kartlarında ise bu oran %5 olduğu için, çok cazip asgari ödeme oranları ile kredi kartınızı kullanabiliyor, ödemelerinizi de rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Peki ticari kart nedir, özellikleri nelerdir?

Ticari Kart Nedir?

Nedir bu ticari kart? Ticari kart, kişisel harcamalar ile iş harcamalarının birbirinden ayrıldığı, çalıştığınız şirketin iş seyahati, konaklama, akaryakıt gibi harcamaları ödeyebilmesine olanak sağlayan bir kart tipidir. Kredi kartının özelliğine göre de bir çok üye iş yerinde yaptığınız harcamalar için puan kazanabilirsiniz.

Mevcutta bulunan hemen hemen tüm kredi kartı tiplerinin, ticari versiyonu vardır. Bonus, World, Axess, Maximum gibi kartları hem bireysel, hem de ticari olarak alabiliyor, işlemlerinize hemen başlayabiliyorsunuz.

Ticari kart limiti ne kadar oluyor dediğinizi duyar gibiyiz. Bu limit herkes için aynı miktarda oluşturulmuyor. Bu limit oluşturulurken, Yıllık cironuza, işlem haciminize ve ödeme dengenize bakılır. Sonrasına ise banka vereceği kredi limitini nasıl teminat altına alabileceğini araştırır ve bunun sonucunda banka sizden istediği teminatları size bildirir. Bu istek teminatlar genellikle kefalet, senet ve standart kredi sözleşmeleridir.

Esnaf için Ticari Kart Nasıl Seçmeliyim?

Peki sizin için en iyi ticari kredi kartı hangisi? Eğer diğer bankalara göre biraz daha yüksek limitli kart arayışında iseniz size önerimiz ticari business kartlardır. Bu kartın yanı sıra, Yapı Kredi Bankasının ticaret limiti, Garanti Bankası’nın kart limiti diğer bankalarla karşılaştırma yapıldığında biraz daha üst seviyelerdedir.

Ancak kart tipi olarak düşündüğünüzde ise, banka seçeneğiniz daralıyor. Örneğin World kart almak istiyorsanız, öncelikle World kart tipi kredi kartı sağlayan bankalara bakmalısınız. Bu bankalar da Yapı Kredi, Vakıfbank gibi bankalardır.

Esnaf Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artık kararınızı kesin olarak verdiniz bir Esnaf Kart sahibi olmak istiyorsunuz. Peki, esnaf kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Bunu size Yapı Kredi Bankası’nın World Business kartı üzerinden anlatacağız. Diğer bankalarda da bu adımları takip edebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası resmi internet sitesine girin. Daha sonra KOBİ kısmını bulun. Bu kısımdan da beni arayın sekmesine tıklayın. Karşınıza talep bilgileri çıkacak. Burada firma vergi no ve firma ünvanı, kendi ad ve soyadınız, cep telefonunuz ve talep nedeninizi ticari kart olarak işaretledikten sonra başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Ancak başvurularınız ticari olduğundan, banka ticari bilgilerinize erişim talep edebilir. Bunun için başvurularınızı birebir şubelere giderek yapmak, giderken de yanınızda mutlaka evraklarınız ile birlikte gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Halkbank Bankası’ndan Esnaflara Avantajlı Kartlar

Esnaf Kredi Kartı Başvurusu

Halbankası kurulduğu günden bu yüne esnaf ve sanatkarların yanında oldu. Esnaf Kart konusunda da Halkbank Esnaf Kart ile, Paraf Esnaf adını verdiği kartı hizmete sundu. Bu kart sayesinde esnaf ve sanatkarların faydalanması için 50 bin TL’ye varan limitlerle nakit akışlarının düzenlenmesi, hizmet ve mal aldıkları tedarikçilerden avantajlı fiyatlar ile yararlanabilecekler.

Bu kartın avantajlı olan diğer bir özelliği ise, esnaf ve sanatkarların yatıkları harcamaları peşin, eşit taksitli veya rahat ödeyebilecekleri şekilde vadelendirerek ödeyebilecekler hem de tüm bu işlemleri yaparken bir yandan Paraf Para kazanarak, harcarken bir yandan kazanmış olacaklar.

Bu kartın diğer bir ayrıcalığı ise daha önce sektörde yapılmamış olan limit geçişkenliği özelliği olması. Bu özellik ile esnaf ve sanatkarlar bu kartın limitini istedikleri gibi kullanabiliyorlar. Tedarikçi firmanın eksik olduğu yerde Paraf Esnaf kart devreye girecek, bu kartın genel limitinden faydalanılacak. Nakit ihtiyacı olduğu durumda ise kartın nakit avans özelliğinden faydalanabilecek.

Halkbank Esnaf Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda saydıklarımıza ilaveten pek çok avantajları olan ve avantajları saymakla bitmeyen bu kartı almak istiyorsanız, Halkbank esnaf kredi kartı başvurusu nasıl yapılır diye merak ediyor olabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Ticari Kredi Kartları

Esnaf Paraf Business Kart

Dilediğiniz yerden başvuru yapmak istiyorsanız, Paraf Kart’ın resmi internet sitesine girin. Buradan ana sayfanın sol üst köşesinde hızlı başvur sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıkladıktan sonra sistem size kart seçiminizi soracak. İhtiyacınız ve istediğiniz doğrultusunda Paraf Kart’ı veya Parafly Kart’ı seçtikten sonra, sağ tarafta yer alan forma T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi girin ve robot olmadığınızı onaylayın. Buradan devam butonuna tıkladıktan sonra başvurunuzu iletmiş olacaksınız. Bu site sayesinde Paraf Kart çeşitleri, kampanyalar, program ortakları konusunda başvurunuzdan önce detaylı bilgileri elde edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın