ertelemeli kredi

Ertelemeli kredi veren bankalar var mıdır? Ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir? 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar ve 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar hakkında bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Hayatta yaşadığımız ekonomik gelişmeler, acil nakit ihtiyaçlarını da beraberinde getirebiliyor. Acil nakit ihtiyaçlarımız için de aklımıza ilk gelen kuruluşlar finans kuruluşları, yani bankalar oluyor. Ancak bazı durumlarda kredi ödemelerinde güçlük yaşamamak için ekstra talepler de beraberinde gelebiliyor. Örneğin kredi ihtiyacınız olduğu dönemde bankalardan kredi kullanıp anında ödeme yapmak istemiyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda da imdadımıza ertelemeli krediler yetişiyor. Peki nedir bu ertelemeli krediler, ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir?

Ertelemeli Kredi Nedir?

Ertelemeli Krediler, bankalardan alınan kredilerin taksitlerinde yapılacak olan erteleme anlamına gelmektedir. Kredi çektikten sonra yapılacak olan taksit ödemelerinin daha ileri bir tarihe ayarlanması ve kredinin bu şekilde kullandırılması işlemine ertelemeli kredi adı verilmektedir. Normal banka kredilerinde kredi çektikten 1 ay sonra taksit ödemeleri de başlayacaktır. Örneğin 1 Haziran tarihinde çekmiş olduğunuz bir kredinin ilk taksit ödemesi takibindeki 1 Temmuz tarihinde olacaktır. Banka çalışanları ile yapacağınız durumlarda bu taksit tarihi artı 10 eksi 10 gün olarak değişim de gösterebilir.Tavsiye Makale: En Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi taksitlerinin ertelenmesi ödemeleriniz için de oldukça kolaylık sağlayacağı için, bankalar tarafındaki sicilinizin de gelişmesine yardımcı olacaktır. Ancak genel olarak bakıldığında da bankaların kredi taksitlerini maksimum olarak 3 ay erteleme yaptığını söylemek doğru olur. Peki bu krediler nasıl kullanılır? Bu kredileri kullanmak için ne gerekir?

Ertelemeli Kredi Vade Tarihleri Nasıl Belirlenir?

BDDK tarafından belirlenen maksimum kredi vadesi ihtiyaç ve taşıt kredileri için 48 aydır. 48 ayın üzerinde bireysel kredi kullanmanız yasalar gereği mümkün değildir. 3 ay ertelemeli bir kredi düşünüldüğünde ise bu durumda bir düzenleme gerekiyor. Örneğin 3 ay ertelemeli 48 ay vadeli bir kredi çektiğinizde bu kredinin son bulması 51 ayı bulacağı için bu yasal olarak mümkün olmayan bir durumdur. Bunun için kredi vadesi başvuru aşamasında 45 aya çekilecek ve 3 ay erteleme ile beraber 48 ayda tamamlanması sağlanacaktır. Bunun dışında vadelerin esnemesi mümkün değildir.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

ertelemeli kredi

Eğer siz de ertelemeli bir kredi kullanmak istiyorsanız, altta listeleyeceğimiz bankaları tercih ederek kendinize en uygun faiz ve vade oranları ile 3 ve 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Peki ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir?

AKBANK Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

ertelemeli kredi

Akbank güvencesi ile siz de 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi sahibi olabilirsiniz. Akbank, diğer bankalara nazaran uygun faiz seçenekleri ve kredi notuna göre faiz kriterleri ile oldukça avantajlı bir banka haline geliyor. Eğer Akbank Ertelemeli İhtiyaç Kredisine başvurmak istiyorsanız birebir banka çalışanları ile görüşmeli ve şubelere giderek başvuru yapmalısınız. Akbank Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ise %1,71 – %1,84 arasında değişiklik göstermektedir. Kredi notunuza göre farklı faiz ve vade oranları da uygulanabilir.


QNB Finansbank Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

ertelemeli kredi

3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bir diğer banka da QNB Finansbank‘tır. Finansbank, yönetim değişikliğinden beri yaptığı çeşitli kampanyalar ile müşterilerinin ilgisini çekmeyi başarmış bir bankadır. Bu kampanyalardan birisi de 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisidir. Ayrıca QNB Finansbank ile yapacağınız ertelemeli kredi başvurusu oldukça kolaydır ve sadece SMS ile de yapılabilir. Telefonunuzdan TC Kimlik numaranızı yazarak 5030’a SMS gönderebilir ve kredinizin sonucunu anında öğrenebilirsiniz.

Ancak kredinizi ertelemeli olarak kullanmak istiyorsanız da QNB Finansbank şubelerini ziyaret etmeli ve birebir başvuru yapmalısınız. Finansbank’ın ertelemeli kredi faiz oranları %1,66 seviyesinden başlayıp, müşteriye göre değişiklik gösterebilmektedir.


Türkiye İş Bankası Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

ertelemeli kredi

İş Bankası, tüm müşterilerine olmamakla beraber ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalardandır. Özel bir başvuru mekanizması çalıştıran İş Bankası’ndan ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanabilmek için birebir şubeleri ziyaret etmeli ve banka çalışanları ile kampanya hakkında detaylı bir görüşme sağlamalısınız. İş Bankasının ertelemeli kredi için belirlemiş olduğu faiz oranı ise %2.60 seviyelerindedir.

Tavsiye Makale: SMS ile Anında Kredi Veren Bankalar

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Elbette üstte verdiğimiz bankalardan hariç diğer bankalar da 3 ay ertelemeli kredi verebiliyor. Bu bankaların başında ise Garanti Bankası, Ziraat Bankası, ING Bank ve YapıKredi gibi bankalar gelmektedir. Bu bankaların kampanya süreleri ve faiz oranları sürekli güncellendiği için resmi bir bilgi elde edilememiştir. Bu sebeple bu bankalardan 3 ay ertelemeli kredi kullanmak isteyen kişilerin birebir bankalar ile görüşmesi gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Ancak tüm bankalarda da 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanabilmek için bankaların şubelerine birebir başvuru yapılması gerekmektedir.

Mevcut Kredinin Taksitleri Ertelenir Mi?

ertelemeli kredi

Elbette mevcut kredinizin taksitlerini ertelemek mümkündür ancak bu işlem sanıldığı kadar da kolay bir işlem değildir. Eğer kredi ödemelerinizde belirli bir gecikme varsa zaten bu banka tarafından farkedilerek tarafınıza bildirilir. Bunun haricinde ödeme yapamayacağınızı biliyor ve taksit ertelemek istiyorsanız direkt olarak banka çalışanları ile görüşmelisiniz. Ancak çekmiş olduğunuz krediyi bundan sonra düzenli olarak ödeyemeyeceğinizi düşünüyorsanız geri kalan tutarın tamamını yapılandırarak tekrar bir taksitlendirme talep edebilirsiniz. Bununla alakalı olarak da kredi yapılandırma isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Ertelemeli ihtiyaç kredisi hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Aklınıza takılan tüm soruları alt bölümde yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Tavsiye Makale: Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

 

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin