enpara şube kodu

Enpara şube kodu nedir? QNB Finansbank, yapmış olduğu yenilik ve hizmetler ile müşterilerine farklı deneyimler sunmaya devam ediyor. Bu sayede yaptıkları tüm çalışmalar, herkes tarafından beğenilerek işlemlerinde en çok tercih edilenler arasında yer alabiliyor. QNB Finansbank, hizmete sunmuş olduğu Enpara.com sayesinde de dijital bankacılık sektörüne yön veren bir ilke imza atmıştır. Şubesi bulunmayan, şubesiz bankacılık olarak hizmet veren Enpara, tüm işlemlerinizi ücretsiz ve masrafsız olarak yapmanıza olanak sağlayan sistemlerden birisidir. Gerek kredi, gerekse de kredi kartı kullanımlarında dahi ek bir ücret talep etmemektedir. Kredi kartı kullanımı sözünüze, artı olarak sizlere aidat ödemesi gerçekleştiren bankadır. Aynı zamanda EFT ve havale ücreti de talep etmiyorlar. Ancak Enpara’nın şubesiz bankacılık olması sebebiyle, para transferleri sırasında bazı kafa karışıklıkları da meydana çıkabiliyor. Para transferleri sırasında ATM veya İnternet Bankacılığı tarafından istenilen Şube Kodu, Enpara.com için bir bilinmez olarak kabul ediliyor. Ancak son derece basit olan bu işlem hakkında sizlere yardımcı olacağız. Enpara şube kodu nedir?

Enpara Şube Kodu Nedir?

Bankalar; teknolojinin ilerlemesi ile şubecilik anlayışından dijital bankacılık anlayışına geçmeye başlamıştır. Dijital bankacılıkta şube olmadığı için maliyetler aşağı yönlü seyreder. Banka müşterisinden EFT ve Havale gibi başlıca masrafları tahsil etmez. Yani dijital bankacılık kullanan müşteri bu masrafları ödemez. Başka bir banka tarafından para transferi yapıldığı sırada ise bankalar, Şube Kodu talep edebilmektedir.Tavsiye Edilen Makale: Bireysel Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara şube kodu, 3663’tür. Eğer karşı tarafa para transferi yapması için hesap no ve iban bilgisi gönderiyorsanız, ek olarak şube kodunu 3663 olarak yazabilirsiniz. Bu şube kodu, dijital bankacılık sistemi olması sebebiyle tüm müşterilerde aynı olarak sunulmaktadır. 

Enpara.com Şube Kodu: 3663

QNB Finansbank Enpara Şubesi ve Kodu

Qnb Finansbank bünyesinde oluşturulan Enpara bir dijital bankacılık örneğidir. Fiziki bir şubesi yoktur. Sadece dijital kanallar ile erişim sağlanır. 2012 yılının Ekim ayında faaliyete geçmiştir. Enparadan çeşitli para transferleri gerçekleştirebilirsiniz. Kredi çekebilirsiniz. Vadeli hesap açarak paranızı değerlendirebilirsiniz. Enpara bünyesinde alınan kredi kartlarının da aylık veya yıllık aidatı bulunmaz.

Enpara üzerinden yapılan tüm işlemler dijital kanallar aracılığı ile gerçekleşir. Bu dijital kanallar internet bankacılığı ve mobil bankacılıktır. Fakat nakit çekmek isteyen kişiler için Qnb Finansbank ATM’leri kullanıma hazırdır. Alınan hesap kartı ile bu ATM’lerden her zaman nakit çekmek mümkündür.

QNB Finansbank Şube Kodu

Bankalar kendi çalışma hayatlarında; il ve ilçeler arasında para transferlerini daha anlaşılır kılmak için şube kodu kullanırlar. Her bankanın, her il ve ilçeye verdiği şube kodu farklıdır. Bu fark sayesinde gelen paranın hangi banka ve şube aracılığı ile gönderildiği kolayca anlaşılabilir. Şube kodunu bir nevi banka kodu gibi düşünmek mümkündür. Qnb Finansbank Enpara Şubesinin il ve ilçe kodu gerektiren bir şubesi yoktur. Ancak işlemin hangi şubeden yapıldığının tespiti gerekir. Bu nedenle bir şube kodu belirlenmiştir.

Enpara.com Şube Kodu Nedir?

QNB Finansbank Enpara Şube kodu 3663’tür. Şube adı Enpara Şubesidir. Swift kodu ise FNNBTRISXXX’tir. Para transferi yapılırken bu bilgiler dikkate alınır. Bu şekilde 3663 şube kodu ile işlem gören paranın Qnb Finansbank Enpara Şubesi aracılığı ile çalıştırıldığı belirlenmiş olur.

Qnb Finansbank Enpara Şubesi Neden Masraf Almaz

Qnb Finansbank Enpara Şubesinin; elektrik, doğal gaz, su, kira, kağıt, kalem gibi daha arttırılması mümkün hiçbir gideri yoktur. Çünkü hiçbir şubesi bulunmamaktadır. Maliyeti düşük olduğu için sadece kar elde etmeye endekslidir. Bunu da müşterilerinden masraf kesintisi yaparak değil daha çok para işleterek gerçekleştirir.

Tavsiye Edilen Makale: Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır?

1 Yorum

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin