Enpara Sanal Kart Oluşturma ve İptali Nasıl Yapılır?

Enpara Sanal Kart Oluşturma

Enpara sanal kart, müşteriler tarafından sık sık uygulanması istenen fakat bankanın bir türlü uygulamaya sokmadığı ürünlerden biriydi. Nihayet beklenen müjde geldi ve artık Enpara.com kredi kartınız için sanal kart oluşturma imkanınız olacak! Henüz diğer detaylar tam olarak belli olmasa da, Enpara.com sanal kart ürünü oldukça ses getirdi ve müşterilerden de bir o kadar beğeni topladı. Türkiye’nin en çok tercih edilen dijital bankacılık ünvanına sahip olan bankanın şimdiye kadar sanal kart çıkartmamış olması oldukça eleştirilmiş ve internet üzerinde de bir çok kez dile getirilmiştir. Atılan adımlar neticesinde banka taleplere kulak kabarttı ve sanal kart uygulamasını hayata geçireceğini söyledi.

Enpara Sanal Kredi Kartı Nedir?

Enpara sanal kart, uzun zamandır bekleniyordu ve banka müşterileri tarafından sıkça dile getiriliyordu. Enpara, yapmış olduğu çalışmalar ile Twitter üzerinden bir açıklama yaptı ve sanal kart hizmetinin en geç Nisan ayında aktif olacağını duyurdu. Bununla da kalmadı, sanal kart ile birlikte güzel bir kampanyanın geleceğini de kullanıcılarına aktardı.

Peki bu sanal kart nedir? Bilmeyenler için kısa bir özet geçelim. Sanal kart, internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde kullanmak üzere, asıl karta bağlı olan bir kredi kartı türüdür. Asıl kredi kartı bilgilerinden farklıdır ve limiti en fazla asıl kredi kartının limiti kadar olacak şekilde tamamen sizin tarafınızdan belirlenebilir.

İnternet bankacılığı, mobil uygulama ve müşteri hizmetleri aracılığı ile rahatlıkla sanal kart oluşturabilirsiniz. Daha sonra oluşturmuş olduğunuz sanal kartlar, güvenlik açısından sadece müşteri hizmetlerinden oluşturulan bir talep ile silinebiliyor. Enpara.com bu konuda resmi bir açıklama yapmadığı için detayları verebilmek adına Nisan ayını beklemeliyiz.

Enpara Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?

Sanal kart oluşturmak oldukça kolay. Zaten söz konusu banka Enpara olunca, rahatlıkla bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Diğer bankalarda olduğu gibi internet veya mobil uygulama üzerinden kredi kartları sekmesine giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra sanal kredi kartı tanımlamak istediğiniz kredi kartını seçerek işlemlere devam edebiliyorsunuz.

Bu aşamada kredi kartı limiti de sizin tarafınızdan belirlenecektir. Sanal kredi kartı oluştururken limitin sıfırlanmasını isteyebilir, her gün sonunda sıfırlayabilir veya her ekstre kesim tarihinde sanal kart limitinin iptal olmasını sağlayabilirsiniz!

Enpara Sanal Kart Nasıl Silinir? İptal Etme

Çoğu banka, bazı güvenlik gerekçelerini bahane göstererek internet veya mobil bankacılık üzerinden sanal kart silme işlemi yapmanıza izin vermiyor. Enpara.com henüz bu konu için bir açıklama yapmadığından, net birşey söyleyemiyoruz.

Yine de sanal kart uygulaması aktif olduktan sonra sayfamızı ziyaret edebilir, enpara sanal kart silme işleminin nasıl yapılacağına dair dökümanlara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda yapacağımız resimli anlatımlar sayesinde de oldukça kolay işlem yapabilirsiniz.

Sanal Kart Neden Kullanılır?

Sanal kart, internet alışverişlerinde güvenlik amaçlı kullanılan bir bankacılık ürünü. Gerçek kredi kartı bilgilerini vermek istemediğiniz yerlere, sanal kredi kartı bilgisi paylaşarak asıl kredi kartını güvende tutabilirsiniz. Sanal kartların limiti kullanıcılar tarafından belirlendiği için, istemediğiniz çekimler yapılmasının da önüne geçersiniz.

Enpara sanal kredi kartı bazı avantajlar;

  • Kredi kartı limiti istediğiniz kadar olabilir (asıl kart kadar)
  • Kart limitini istediğiniz zaman sıfırlayabilirsiniz
  • İstediğiniz zaman sanal kart açabilirsiniz
  • İşiniz bittikten sonra sanal kartı iptal edebilirsiniz
  • Güvenmediğiniz internet sitelerinde sanal kart kullanabilirsiniz
  • Aynı anda birden çok sanal karta sahip olamazsınız

Ayrıca enpara’nın yapmış olduğu açıklama da şöyle;

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın