Enpara Cebe Havale

Enpara Cebe Havale, Enpara Cepbank ve Enpara cebe para transferi yapmak hakkında tüm bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Enpara, bugün (15 Kasım 2017) getirmiş olduğu güncellemede, artık cepbank yani cebe havale işleminin kullanılabilir olduğunu duyurdu. iOS ve Android uygulamalarında da iyileştirmelere giden Enpara, cebe havale özelliğini tüm kullanıcıları için aktif etti. Peki Enpara CepBank Nasıl Yapılır? Enpara Cebe Havale işlemi nasıl yapılır?

Tavsiye Bağlantı: Cebe Havale – CepBank Nedir?

Cebe Havale Nedir?

Cebe Havale, bir diğer adıyla da CepBank yine elektronik ortamlar üzerinden gerçekleştirilen bir para transferi işlemidir. Türkiye’de hizmet veren bankaların geneline bakıldığında cebe havale işlemi yapılabilir olarak görünüyor. Bu şekilde bir para transfer işlemi gerçekleştirebilmeniz için sizin bankanızda bir internet bankacılığınız, karşı tarafında bir cep telefonu numarası olması yeterli. CepBank olarak da anılan cebe havale işlemlerinde bankanız sizden çok küçük miktarlarda belirlenen komisyonları talep edebilir. Ortalama alındığında bu tutar 2-3 TL civarındadır.

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Eğer mobil uygulama üzerinden işlem yapıyorsak;

Para Transferi bölümünden giriş yapıyoruz. Karşımıza IBAN girme alanı ve hemen altında da Cep Telefonuna Gönder olarak bir seçenek çıkıyor. Cep Telefonuna Gönder seçeneğini seçerek, karşı tarafın Cep Telefonu numarasını yazıyoruz. Yapacağıız gönderi işlemleri 1 gün içinde ATM’den kartsız olarak çekilmezse gönderdiğiniz tüm tutar, çıkış yapılan hesabınıza da iade edilir. Enpara, cep telefonu dışında ek bir bilgi talep etmiyor. Sadece cep telefonu numarası ile işlem yapabilirsiniz.

Enpara Cebe Havale
Enpara Cebe Havale

Diğer bankalarda olduğu gibi de, yapacağınız transfer sonucunda karşı tarafa bir SMS gidecektir. Bu SMS’de yer alan referans kodu veya şifre ile karşı taraf parasını ATM’den kartsız olarak çok basit bir şekilde çekebilir. Söylediğimiz gibi eğer çekim yapılmazsa para size iade olur. 

Karşı tarafa en az 20 TL, en fazla 1.000 TL gönderim yapabilirsiniz. Bu tutarlar ATM‘den kartsız olarak çekilebilen limitlerdir. Bu limitlerin üzerinde işlem yapmak mümkün değildir. Ancak parça parça 1000 + 1000 TL olarak 2 seferde işlem yapabilir, 2 ayrı referans numarası ile çekim yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu işlem yeni bir işlem olduğu için de, şimdilik sadece Enpara Mobil Uygulaması üzerinden yapılabiliyor. Yakın zamanda gelecek olan güncelleme ile beraber internet sitesi üzerinden de kullanılabilir durumda olacağını söyleyebiliriz.

 

9 YORUMLAR

  1. Alıcı telefonuna giden sms örneği nedir. Yatıran kişi ve gönderilen tutar bilgisi bu sms de var mıdır. İyilik yaptığımız kişiye sana şu kadar tl gönderdim demeden incitmeden yapmak istediğimden soruyorum

    • Tutar bilgisi karşı tarafa ulaşır. “XXX kişisinden XX TL tutarında para transferi geldi.” şeklinde. Hatta bazı bankalar tutar bilgisinin ATM’ye girilmesini de istiyor.

    • Hemen banka ile iletişime geçerek durumu iletebilirsiniz. Zaten karşı taraf parayı çekmediği takdirde ödemeniz geri iade ediliyor.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin