en yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar

En yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar, en yüksek faiz veren banka ve en yüksek vade faiz veren banka hangisidir hakkında bilgileri yazımızın devamında vereceğiz. Günümüzde bankalar, acil nakit ihtiyaçlarımızda bizlere sundukları ürünler ile yardımcı olmalarının yanı sıra, yatırım işlemlerimiz için de yanımızda olabiliyor. Yatırım ve birikim işlemlerimizi de artık bankalar aracılığı ile yapmaktayız. Ayrıca her türlü yatırım hesabı, birikim hesabı ve USD/EUR gibi hesapları da bankalardan açabiliyoruz. Ayrıca artık döviz destekli ATM’ler sayesinde de bu yatırım ve birikimlerimize anında ulaşım sağlayabiliyoruz. Bankaların dijitalleşmesi ile beraber de vadeli hesaplar oldukça çeşitli özellikle kazandı. Öncelerde vadeli hesaplarda vadenin bozulması durumunda birikimlerimiz yanarken, artık ara çekimler yapsak bile vademiz bozulmuyor ve paramız değer kazanmaya devam ediyor. Peki paramıza en çok değer veren banka hangisi? En yüksek vadeli hesap faizi veren banka hangisi? Hep beraber inceleyelim. En yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar;

Vadeli Hesap Nedir?

Öncelikle vadeli hesap nedir, inceleyelim. Vadeli Mevduat Hesabı, anında nakde çevrilemeyen bir hesap türüdür. Yatırmış olduğumuz paranın belirli bir vade günü sonrası elde edeceği kazanç ile beraber hesabımıza yansıyacağı bir çeşit banka ürünüdür. Ancak son zamanlardaki teknolojik gelişmeler ile beraber hayatımızın içine giren dijital bankacılık sayesinde çoğu bankada vadenin bozulması gibi bir durum söz konusu olmuyor. Örneğin günlük faiz kazandıran bankaları tercih ettiğimizde, hesaptan para çekimi yapsak bile geriye kalan paramız hesapta değer kazanmaya devam ediyor. Ancak vade süresi ne kadar uzun olursa, paranın o kadar fazla değer kazanacağını da unutmamak gerekiyor.

Bunun yanı sıra yukarıda bahsettiğimiz gelişmeler doğrultusunda hayatımıza bir de, e-vadeli hesap girdi. Yani tamamen dijital olan bu hesaplar, hesap cüzdanı yerine tamamen internet bankacılığı üzerinden kontrol edilebiliyor. Paranızı, getirinizi ve vade seçeneklerinizi şubelere gitmeye gerek kalmadan kontrol edebiliyorsunuz. Böylelikle diğer vadeli hesaplardan daha fazla getirisi olduğunu söylemek de mümkün olabiliyor. Ancak belirtmekte fayda var ki, normal vadeli hesaplarda olduğu gibi e-vadeli hesaplarda da vade süresi ne kadar uzun olursa, kazancınız da o kadar artış gösteriyor. Peki bankaların güncel faiz oranları neler? Hangi banka en yüksek faiz oranını sunuyor? En yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar güncel.

En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankaların güncel bilgilerinden derlemiş olduğumuz listede, bankaların internet siteleri üzerinden alınan bilgilere yer verilmiştir. Bazı bankalar, kendi müşterilerine daha farklı faiz oranları uygulayabiliyor. Altta vereceğimiz adımları takip ederek bir vadeli hesap açabilir ve size özel faiz oranını öğrenebilirsiniz. Aşağıda listeleyeceğimiz bankalar ise en yüksek vadeli hesap faizi veren bankalardır. Bankaların tüm vadeli hesap seçenekleri altta listelenecek, ardından bir bilgilendirici resim ile tek bir yere toplanacaktır.

1-) YapıKredi Bankası Mevduat Hesabı Seçenekleri

en yüksek vadeli hesap faizi yapıkredi
YapıKredi Bankasının birden çok vadeli hesap seçeneği mevcut. Her seçeneği için de farklı faiz oranları sunabiliyor ve paranızın değer kazanması için çeşitli kampanyalar yapabiliyor. YapıKredi bankasının mevduat ürünleri şöyle;

 • Çalışan Vadeli Hesap
  Bu hesap sayesinde, normal hesabınız üzerinden belirlenen limitler dahilinde paranız geceleri değer kazanabiliyor. Bankanın belirtmiş olduğu gibi, gece siz uyurken paranız değer kazanıyor. Yalnızca iş günlerinde, gece 00:00’dan, sabah 09:00’a kadar paranız değer kazanıyor. Normal hesaplar için alt limit 3.000 TL olup, faiz oranı ise %9’dur.
 • Vade Dönüşüm
  YapıKredi’nin en avantajlı mevduat seçeneklerinden birisi de Vade Dönüşüm kampanyasıdır. Banka’nın vade dönüşüm formunu doldurarak çok ciddi faiz oranları ile paranızın değer kazandığına şahit olabilirsiniz. Türk Lirası’nda %26’ya varan faiz oranlarına kadar çıkabilen bir hesap olduğu için en avantajlılar listemizin başında yer alabilir!
 • e-Vadeli Hesap
  e-Vadeli hesap sayesinde de paranızı ister 1 gün, ister 1 yıl faize yatırabilirsiniz. Dijital bir hesap olduğundan dolayı paranızı internet bankacılığı üzerinden takip edebilir ve dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz. 1 günlük faiz oranı %6.06 iken, 1 yıllık faiz oranı %16.06’dır. Bu faiz oranları 1.000 – 24.999 TL arası için geçerli olup, daha fazla para yatırmanız durumunda faiz oranının %23’lere kadar çıkacağını unutmayın.

2-) ING Bank Mevduat Hesabı Seçenekleri

en yüksek vadeli hesap faizi
Bir diğer bankamız ise ING Bank. Diğer bankalara nazaran mevduat hesabı konusunda oldukça popüler olan bu bankanın da, YapıKredi kadar fazla faiz oranları sunduğunu söylemekte fayda var. Sıkça duyduğumuz e-Turuncu hesap ile yüksek faiz oranları ile mevduat hesabınızı açabilirsiniz.

 • Vadeli Mevduat Hesabı
  ING Bank’ın normal sunmuş olduğu bir vadeli hesap seçeneğidir. Diğer hesap seçeneklerine göre düşük faiz oranları vermektedir. Örneğin yatıracağınız 10.000 TL’nin 32 gün içinde kazandıracağı tutar 41 TL, yani %5’lik bir faiz oranı olacaktır.
 • e-Turuncu Hesap
  Vadeli hesap konusunda çok büyük farklılıklar yaparak bir çok müşteri edinen bankalardan birisi ING Banktır. Bu seçenek ise bildiğiniz üzere e-Turuncu hesaptır. Hesap açılış limiti gibi durumlar söz konusu değildir ve paranızı ister günlük, ister aylık olarak vadeye bırakabilirsiniz. Paranızın kazancı günlük olarak hesabınıza yansır. e-Turuncu hesabın vermiş olduğu faiz oranı %23’tür. Ayrıca yeni müşterileri için 1 yıl boyunca hoş geldin faizi sunar. Eğer daha öncesi ING Bank ile e-Turuncu hesap kullanmadıysanız 1 yıl boyunca %25 faiz oranı ile çalışmaya hemen şimdi başlayabilirsiniz.

3-) CEPTETEB Mevduat Hesabı Seçenekleri

en yüksek vadeli hesap faizi
CEPTETEB, TEB Bankasının sunmuş olduğu bir masrafsız bankacılık uygulamasıdır. Herhangi bir fiziksel şubesi bulunmadığından müşterilerine oldukça güzel faiz oranları sunabiliyor. CEPTETEB hesabı açmak da oldukça kolay. İnternet üzerinden bir form doldurmanız yeterli. CEPTETEB’in faiz oranları ise;

 • CEPTETEB Hesap
  Bu hesap, CEPTETEB’in varsayılan hesabıdır. Hesap açmanız durumunda otomatik tanımlanacak ve hesabınızdaki para günlük otomatik olarak değer kazanacaktır. Bu sayede hiçbir ek işleme gerek kalmadan mevduat hesabı sahibi olabileceksiniz. Bu hesap ile 0 – 50.000 TL arasında %14’lük bir faiz oranı kazanacağınızı belirtebiliriz.
 • Vadeli Hesap
  Diğer hesabın yanı sıra, bu hesapta faiz oranları daha yüksektir. Ancak paranız bu hesapta minimum 32 gün değer kazanabiliyor ve 0 – 50.000 TL arasında kazanacağınız tutar %23.50 oranında oluyor. 10.000 TL ile 32 gün içerisinde ortalama 200 TL gibi bir rakam kazanacağınızı belirtebiliriz.

4-) QNB Finansbank Enpara Mevduat Hesabı Seçenekleri

en yüksek vadeli hesap faizi
Yine QNB Finansbank’ın bir bankacılık hizmeti olan Enpara’da da yüksek faiz elde etmeniz mümkün. %25’e varan faiz oranları ile Enpara’da bu tarz hesaplara yüksek faiz veren bankalardan. Hesap açmanız için internet siteleri üzerinden form doldurmanız yeterli.

 • Mevduat Hesabı
  Mevduat hesabı sayesinde Enpara’da birikimlerinizi günlük olarak da yapabilirsiniz. Günlük faiz konusunda en yüksek tutarı veren bankalardan birisi de ENPARA.COM’dur. Paranız günlük olarak %18.5 faiz kazanır. Ayrıca Ayın Enparalısı olmanız durumunda +%1 faiz de hesabınıza eklenerek %19.5’luk bir faiz elde ediyorsunuz. Enpara 500.000 TL üzerine ise 181 günde %25 faiz oranı sunuyor.

5-) DenizBank Mevduat Hesabı Seçenekleri

en yüksek vadeli hesap faizi
DenizBank’ın yeni sunmuş olduğu kampanyalardan birisi olan WEB Mevduat ile oldukça yüksek faizler kazanabilirsiniz. Hesap açabilmek için minimum 5.000 TL ve en az 32 gün vade seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Diğer bankalara nazaran yüksek faiz oranından ve hoşgeldin faizinden yararlanmak istiyorsanız bu kriterler doğrultusunda hesap açabilirsiniz.

 • WEB Mevduat Hesabı
  Bu mevduat hesabı sayesinde minimum 5.000 TL ile hesap açılışı yaparak, paranızın 32 gün boyunca %24 değer kazanmasını sağlayabilirsiniz. DenizBank’ın vermiş olduğu faiz oranı %24’tür ve hoşgeldin faizi de geçerlidir.

Seçmiş olduğumuz bankaların faiz oranları yukarıdaki gibidir. Bu faiz oranları sayesinde paranıza en çok değer veren bankaları listelemeye çalıştık. Bu bilgiler bankaların resmi sitelerinden güncel olarak alınmış olup, sürekli güncel tutulmaktadır. Herhangi bir değişiklik gördüğü taktirde güncellenecektir. Bunun yanı sıra diğer tüm bankaların sunmuş olduğu faiz oranlarını da altta yer alan tablodan inceleyebilirsiniz. En yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar listemiz.

En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Bankalar;

BankaAçılış TutarıFaiz Oranı %
ING BankAlt Limit Yok% 25
YapıKredi1.000 TL% 26
DenizBank5.000 TL% 24
Finansbank ENPARA1.000 TL% 25
CEPTETEBAlt Limit Yok% 14
Akbank1.500 TL% 19
Garanti Bankası1.000 TL% 19

Tabloda yer alan bankalar ve faiz oranları, yatıracağınız maximum tutarlar üzerinden belirlenmiştir. Düşük tutarlar yatırmanız durumunda bu faiz oranlarının değişiklik gösterebileceğini unutmayınız. Vade süresinin uzaması ile beraber yatıracağınız tutarında günlük getiri konusunda doğru orantılı olduğunu hatırlatmakta da fayda görüyoruz.

Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Eğer henüz bir vadeli mevduat hesabınız yoksa, bankaların şubelerini ziyaret ederek yeni bir hesap açılışı başvurusu yapabilirsiniz. Dakikalar içinde hesabınızı açarak işlemlere başlayacaktır. Bunun yanı sıra eğer hesap açmak istediğiniz bankada internet bankacılığı kullanıyorsanız, internet bankacılığına giriş yaparak hesaplarım menüsünden yeni hesap ekleyerek hesabınızı anında açabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin