En Kolay Kredi Veren Bankalar (ANINDA HESAPTA)

En Kolay Kredi Veren Bankalar

En kolay kredi veren bankalar, özellikle de acil kredi ihtiyaçlarımızda sıkça aradığımız bir sorudur. Acil kredi veren bankalar ile çalışmak, o anki ihtiyaçlarımızı çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde halletmemize yardımcı olacaktır. Teknolojik gelişmeler, bankaların internet üzerinden anında kredi vermeleri gibi gelişmeler ile birleştiğinde ciddi bir rekabetin ortaya çıktığı söylenebilir. Bu rekabette de bankalar daha çok müşteriye hizmet verebilme konusunda tam olarak bir yarış içinde. Bu rekabetten faydalanmak, bankaların arasındaki yarışta birinci kazanan siz olmanız için bir liste hazırladık ve kolay kredi veren banka sorusunu ortadan kaldırmaya çalıştık! Yazımızın ilerleyen bölümünde sizleri zorlamadan kredi veren bankaları listeleyecek, bu bankalar hakkında detaylı analizler yaparak kredi kampanyalarını da inceleyeceğiz. İşte zor zamanda en kolay kredi veren bankalar!

Hangi Bankalar Kolay Kredi Veriyor?

En kolay kredi veren bankalar konusunda bir çok yanlış bilgi bulunuyor. Aslında bankaların kişilere kredi verme şartları, önceden belirlenmiş şartlardır. Bir banka, bu şartların dışına çıkarak kişilere istisna kullanarak kredi imkanı tanıyamaz. Özellikle de devlet tarafından yasalaştırılan, kişinin gelir durumuyla alakalı konularda asla bu şartların dışına çıkılamaz. Ancak kişi ek gelir, teminat gibi şeyler sunabilirse, banka o zaman kredilendirmeye devam edebilir. Elbette bu demek değildir ki kolay kredi veren banka yok. Şartlar yerine getirildiğinde kolayca kredi çekebileceğiniz bankalar;

  • Akbank
  • Yapı Kredi
  • Enpara.com
  • Cepteteb
  • ING Bank
  • N Kolay Kredi (Aktif Bank)
  • Odeabank
BankaMaksimum TutarKredi Tahsis Ücreti
ING Bank50.000 TLVar
Odeabank35.000 TLVar
Aktif Bank N Kolay30.000 TLVar
CEPTETEB30.000 TLYok
Enpara.com30.000 TLYok
Yapı Kredi30.000 TLVar
Akbank30.000 TLVar

 

İşte üstteki listede yer alan bankaları tercih ederek, kredi çekme ihtimalinizi oldukça üst seviyelerde tutabilirsiniz. Bu bankalar, kişilerde aranan şartların yerine getirilmesi durumunda rahatlıkla kredi kullanmanıza imkan tanıyor. Elbette her bankanın farklı kredi derecelendirme şartları olsa da, her bankanın ortak olarak baktığı durumlardan en başında kredi notu geliyor. Eğer puanınız düşükse, sizin için daha uygun olacak Kredi Notu Düşüklere Kredi isimli makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Şubeye Gitmeden Kolay Kredi Veren Banka

Üstte yer alan bankalardan bazıları da şubesiz bankacılık hizmeti veriyor. Cepteteb, Enpara, Aktif Bank N Kolay Kredi gibi bankalar, haliyle dijital kredi hizmeti veriyor. Bu bankaların herhangi bir şubesi bulunmadığı için, internet üzerinden hesap açabilir ve başvuru yapabilirsiniz. Bu bankalar tüm başvuruları internet üzerinden kabul ediyor ve en kolay kredi veren banka statüsünde kabul edilebiliyor.

BankaEvrak / BelgeKredi Tahsis Ücreti
Enpara.comEvrak İstemiyorYOK
CEPTETEBEvrak İstemiyorYOK
Aktif Bank N KolayEvrak İstemiyorVar

Tatil Günlerinde de Dijital Kredi Kullanılır Mı?

Evet, tatil günlerinde de rahatlıkla, şubeye gitmeyen kredi çekebilirsiniz. Bu krediler de aynı şekilde onaylanması durumunda anında hesabınıza aktarılır. Kredi başvurusu sırasında da sorun yaşarsanız doğrudan müşteri hizmetleri ile iletişim kurabilir, sorunu dile getirebilirsiniz. Aynı şekilde müşteri hizmetleri üzerinden de kredi başvurusu yapabilir, mevcut başvuru durumunu sorgulayabilirsiniz.

En Kolay Kredi Veren Bankalar!

Şimdi sıra geldi en kolay kredi veren bankalar analizine. Üstte tablo olarak sunduğumuz tüm bankaların güncel kampanyalarını, faiz oranlarını ve nasıl kolay yoldan kredi çekebileceğimize dair bazı taktikleri sizlere sunacağız. Kolay yoldan hemen kredi veren bankalar listemiz şunlar:

En Kolay Kredi Veren Banka: Enpara.com

Enpara.com, QNB Finansbank çatısı altında hizmet veren, tüm işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bir bankacılık örneği. Enpara sayesinde şubelerde binbir zahmetlerle yaptığımız işlemleri saniyeler içinde internet veya mobil bankacılık üzerinden halledebiliyoruz. Enpara’nın güncel faiz oranı şuan için %1.25’den başlıyor. Vade oranı arttıkça da bu faiz oranı %1.39 seviyesine çıkabiliyor.

10.000 TL kredi başvurusu için 24 ay vade seçeneği ile örnek ödeme planı:

Aylık faiz oranı: 1,29
Aylık taksit: 502,03 TL
Toplam geri ödeme: 12.048,72 TL
Masraflar: YOK

Kolay Kredi Veren Bankalar: CEPTETEB

Bir diğer en kolay kredi veren banka CEPTETEB de aynı şekilde dijital bankacılık örneğidir. Yalnızca internet üzerinden hizmet veren ve tüm işlemleri internet üzerinden halledebileceğiniz bir banka. TEB bünyesinde hizmet veren, oldukça güzel kampanyaları ile de adından sıkça söz ettirebiliyor. Üstelik şuan harika bir kampanya olan %0.99 hoşgeldin faizi ile müşterilerine hizmet veriyor. %0.99’dan başlayan oranlarla kredi çekmek için internetten rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz.

10.000 TL kredi başvurusu için 12 ay vade seçeneği ile örnek ödeme planı:

Geri Ödeyeceğiniz Kredi Tutarı: 10.788,91 TL
Aylık Taksit Tutarı: 899,08 TL
Kredi Tahsis Ücreti: 0,00 TL
Sigorta Masrafı: 220,36 TL
https://www.cepteteb.com.tr

ING Bank Hızlı Dijital Kredi

En kolay kredi veren bankalar listemizin bir diğer üyesi de ING Bank! Yine diğer bankalardaki gibi güncel faiz oranı kampanyası ile şuan adını sıklıkla duyuyor olabilirsiniz. %0.99 ihtiyaç kredisi, %0.98 konut kredisi kampanyası ile son dönemlerin en çok tercih edilen bankalarından birisi. Hızlıca başvuru yapabilir, müşterisi olmadan da internet üzerinden başvuru formu doldurabilirsiniz.

Yapı Kredi Kolay Kredi

Yapı Kredi Kolay Kredi

En kolay kredi veren bankalar listemizin son üyesi Yapı Kredi! Diğer bankalara göre biraz daha fazla faiz oranı bulunuyor. %1.74’e kadar uzanan faiz oranı ile 60 aya varan vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Yine diğer bankalarda olduğu gibi dijital olarak başvuru yapabilir, onaylanırsa hemen hesaba aktarabilirsiniz. Kredi ve kredi kartlarınız için yapacağınız başvurular SMS yoluyla tarafınıza bildirilecektir.

Kolay Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi NotuRisk DurumuKredi Kullanma İhtimali
0 (Sıfır)RiskliÇok Düşük
1-699DüşükDüşük
700-1099Orta RiskliOrta
1100-1499Az RiskliNormal
1500-1699İyiYüksek
1700-1900Çok İyiÇok Yüksek

Kolay kredi veren bankalar, farklı kriterleri de göz önünde bulundurarak kredi değerlendirmesi yapar. En önemli kredi değerlendirme değeri olan kredi notunuz düşükse, siciliniz bozuksa kredi çekme ihtimaliniz düşüyor. Yine de bu konu hakkında bir yazı kaleme aldık ve kredi notunuz çok düşük olsa da kredi çekebileceğiniz bazı bankaları listeledik. İlgili yazımıza alttaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlar İnternetten Başvuru Yapabilir Mi?

Eğer kredi notunuz üstteki tablodaki gibi düşükse, internet üzerinden kredi kullanma ihtimaliniz oldukça düşük. İnternetten, SMS ile veya telefon bankacılığından yapacağınız kredi başvuruları otomatik sistemler tarafından yanıtlanır. Bankaların hazırladığı otomatik sistemler doğrudan kredi notuna bakar ve belli seviyenin altındaki puanlar için direkt olarak red cevabı verir. Bu sebeple daha çok şubeleri tercih etmelisiniz.

İnternetten Kredi Başvuru Şartları

Yaş Sınırına Dikkat!

İnternetten yapacağınız kredi başvurularında da yaş sınırı bulunuyor. Eğer bankalarla çalışmıyorsanız, hesabınız yoksa öncelikle hesap açmalısınız. 18 yaşından küçükler en kolay kredi veren bankalar listemizden maalesef faydalanamaz. Tüm bankaların ilk kriteri 18 yaşından büyük olunmasıdır.

Online Başvurularda Kredi Notu

Bir üstte de belirttiğimiz gibi, online başvuru yapmak istiyorsanız kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Kredi notunuz düşükse, online yaptığınız başvurular otomatik olarak red edilebilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için doğrudan şubelerden yapılan başvurular şansınızı daha da arttıracaktır.

En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Bankalar, yaptıkları kampanyalara göre farklı farklı kredi tutarları belirleyebiliyor. Kredi tutarları ve vade tarihleri de bankalara göre değişiklik gösterebiliyor. İnternet üzerinden ve şubeden yapacağınız başvurularda, başvurabileceğiniz en yüksek vade 60 ay olarak sınırlandırılmıştır. Kimi bankada üst kredi limiti 50.000 TL iken, kimi banka daha altı veya üstünde rakamlara izin verebiliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın