Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar, emekliye faizsiz krediler, emeklilere faizsiz kredi hakkında bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Özellikle emekli olmuş kişiler hangi bankalar emekliye özel kredi veriyor diye merak ediyorlar. Esas olarak hemen hemen bütün bankaların emekliye özel kredi uygulamaları var. Bunların bazıları da emeklilere özel çok uygun faiz şartlarında veya faizsiz olabiliyor.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Özellikle emeklilerin emekli maaşlarını istedikleri bankadan alabilecekleri yönünde karar ve yasal düzenleme çıktıktan sonra bilhassa özel bankaların emeklilere yönelik maaş kampanyalarında patlama yaşandı. Türkiye’de şu an itibari ile 12 milyondan fazla emekli var ve bu kişilerin emekli maaşlarının her ay ve yıl bazında yarattığı ekonomik büyüklük düşünüldüğünde bankaların bu ekonomiden pay almaması kendileri açısından büyük bir hata olacaktır. İşte bu sebeple birçok banka emeklilerin maaşlarını veya daha doğrusu maaş ödemelerini kendi bünyelerine taşıması için birçok kampanya yapmaya başladı. Emekliye faizsiz kredi müjdesi 2018 gibi isimlerle ortaya çıkan bu kampanyalar tabi emekli olan insanların da ilgisini çekiyor ve kimi zaman sırf bu kampanyalar sebebiyle maaşlarını başka bankalara taşımalarına sebep olabiliyor.Tavsiye Makale: Anında Onaylı Kredi

Her ne kadar çok büyük miktarlarda olmasa da bu tip emekliye faizsiz kredi 2018 gibi kampanyaların genellikle 1000-2000 TL gibi düşük limitlerle yapıldığını görüyoruz. Bunun asıl nedeni ise emeklilerin maaşlarını bir bankadan başka bir bankaya taşımaları için bir sınır olmaması. Yani emekliler maaşlarını istedikleri zaman istedikleri bankaya taşıyabiliyorlar.

Bu sebeple de bankalar ancak belli limitlerde faizsiz kredi imkânı sunabiliyor. Keza bankalar bu faizsiz kredileri sunarken aynı zamanda kredi imkanından yararlanan emeklilere bankadan maaş ödemelerini bir veya iki yıl almamaları gibi şartlar da koşuyor. Çünkü her ne kadar bankanın emekli maaş ödemesini kendi bünyesine almasından doğan bir karı söz konusu olsa da aynı zamanda emekliye sunduğu faizsiz kredi imkanından dolayı da bir maliyeti var ve bu maliyeti en azından belli bir süre içinde emekli maaşı ödemesi dolayısıyla elde ettiği kar ile karşılaması gerekiyor.

Emekliler Nasıl Faizsiz Kredi Alır?

Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliler için birçok bankanın esasen uygun şartlarda kredi veya faizsiz kredi kampanyası mevcut. Bunun için en başta istenen ise tabi ki emekli maaşının söz konusu bankaya taşınması. Emekli kişi öncelikle bir dilekçe ile emekli maaşını kredi kullanmak istediği bankaya taşıyor. Bundan sonra ise bankanın vaat ettiği faizsiz krediden yararlanabiliyor. Yine bankaca belirtilen süre boyunca maaşını başka bankaya taşımadığı sürece bu krediyi faizsiz olarak ödeyebiliyor. Burada bahsettiğimiz gibi genellikle bu kredi tutarları aslında 1000 TL veya 1200 TL gibi sembolik ancak emeklilerin belki de o anlık nakit ihtiyaçlarını karşılayacak tutarlar. Bankalar bu şekilde örneğin aylık 100 TL ödeme ile 1200 TL faizsiz kredi gibi kampanyalara ile emekliler için cezbedici kampanyalar yapıyorlar.

Tavsiye Makale: Kadınlara Teşvik Kredisi 2019

Emekliler Banka Tercihlerinden Neye Dikkat Etmeli?

Emekliler maaşlarını bu şekilde başka bankalara taşırken özellikle bankalarca sunulan kampanyalar ve kredi imkanları yanında bu kredilere karşı koşulan şartlara da dikkat etmelidir. Burada örneğin hemen hemen bütün bankalar belli bir süre boyunca emekli maaşının başka bankaya taşınmaması şartını ortaya koyarken bazı bankalar ceza faizi vb uygulamalara gidebiliyor. Diğer yandan emeklilerin mevcut bankalarında emekli maaşlarının olması sebebiyle sağladıkları avantajları yeni bir bankaya geçtiklerinde elde edecekleri avantajlar ile karşılaştırmalıdırlar. Zira bazen bankalar emekli maaşının taşınması yanında birden fazla otomatik ödeme talimatı verilmesi veya bankasının kredi kartının da kullanılması gibi artlar da koşabiliyor. Dolayısıyla emekli kişi bu şartlardan birini veya birkaçını yârine getirmediği durumda kullandığı faizsiz kredi, bir anda faizli kredi haline de gelebiliyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye Faizsiz Kredi

Emeklilik kredisi veren bankalar 2018 itibariyle neredeyse bütün özel ve kamu bankalarını kapsamakta. Bu bankaların büyük çoğunluğu emekli maaşının söz konusu bankaya taşınması karşılığı olarak belli miktarda sıfır faizli kredi vermekte. Ancak dediğimiz gibi bu sıfır faizli kredi söz konusu olduğunda çok da büyük tutarları akla getirmemek lazım. Bunlar içinde emekliye faizsiz kredi VakıfBank tarafından uzun süredir sağlanıyor. Son dönemde bu kervana aşağıdaki bankalar da katılmış durumda.

Tavsiye Makale: Anında 10 Bin TL Kredi Başvurusu

  • QNB Finansbank
  • İş Bankası
  • Denizbank
  • Halkbank
  • Garanti Bankası
  • TEB

gibi bankaların güncellemiş olduğu bilgilere göre belirli dönemlerde kampanyalar yaparak emekliye faizsiz kredi imkanı sunduklarını söyleyebiliriz.

E Devlet Emekli Aylık Bilgisi

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin