Döviz Bozan ATM

Döviz bozan ATM ve bankalar sayesinde Euro, Dolar cinsindeki paranızı rahatlıkla TL’ye çevirebilirsiniz. Bankalar da aynı şekilde döviz büroları gibi al-sat işlemi yapar ve sabit kur üzerinden işlem yapabilirler. Bankalar bu hizmeti internet üzerinden, şubelerden ve ATM’lerden de vermeye devam ediyor. Yani banka hesabınızda bulunan bir Euro veya Dolar cinsi parayı da alım satım işlemi yaparak döviz bozdurma işlemi yapabilirsiniz. Elbette bu işlemleri online olarak yapabilmek için USD veya Euro hesabınızın bulunması gerekiyor. Eğer paranız nakit olarak elinizde bulunuyorsa, yine bu paraları da şubeler veya ATM’ler aracılığı ile TL’ye çevirebilir, dilerseniz yine ATM’lerden döviz satın alabilirsiniz. ATM döviz bozdurma işlemi genellikle daha çok tercih edilen yöntemlerin başında geliyor. Bankalar da halk arasında güvenilir kuruluşlar olarak bilindiği için elbette ATM’den dolar bozdurma işlemi de aynı şekilde güvenle yapabileceğiniz işlemler arasında yer alıyor.

Döviz Bozduran ATM Listesi

Türkiyede hizmet veren tüm bankaların ATM’si de bulunuyor. Yani her bankanın bir ATM hizmeti olduğunu söylemek mümkün. Çoğu bankanın da ATM’leri hem TL, hem de Euro-Dolar cinsi para hizmeti verebiliyor. Elbette her bankanın, her ATM’sinde döviz bozma işlemi yapılmıyor. Bizler de şimdi döviz bozan tüm ATM listesini ileteceğiz.

BankalarDöviz Bozuyor Mu?
QNB FinansbankATM ve Şubelerden Döviz Bozuyor
Enpara.comATM’lerden Döviz Bozuyor
Türkiye Ekonomi BankasıATM ve Şubelerden Döviz Bozuyor
CEPTETEBATM’lerden Döviz Bozuyor
Garanti BBVAATM ve Şubelerden Döviz Bozuyor
AkbankATM ve Şubelerden Döviz Bozuyor
Türkiye İş BankasıATM ve Şubelerden Döviz Bozuyor
Türkiye FinansATM ve Şubelerden Döviz Bozuyor
Yapı Kredi BankasıATM ve Şubelerden Döviz Bozuyor
Ziraat BankasıATM ve Şubelerden Döviz Bozuyor
HalkbankATM ve Şubelerden Döviz Bozuyor
VakıfBankATM ve Şubelerden Döviz Bozuyor

Üstteki bankaları tercih ederek döviz bozan atm ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi tüm bankalar şube ve atmlerinden dolar ve euro bozma işlemine izin veriyor. Sizler de hemen mobil uygulamaya giriş yaparak ATM listesine göz atabilir, döviz yatırma ve çekme özelliği olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

ATM’den Döviz Bozdurma Nasıl Yapılır?

ATM döviz bozdurma işlemi son derece kolay, herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir yöntemdir. Ayrıca işlemleri gerçekleştirmek için ilgili bankanın müşterisi olmanız da gerekmiyor. ATM kullanarak nakit ödeme yapabilir, yatırdığınız para cinsini farklı bir para birimiyle değiştirebilirsiniz. Örneğin 100 dolar satın alma işlemi de yapabilirsiniz.

ATM döviz çekme işlemi için;

 • Döviz bozan ATM bulunur,
 • Banka müşterisiyseniz kartınız takılır,
 • Arkasından Döviz İşlemleri seçilir,
 • Alım – Satım işlemlerinden birisi seçilir,
 • Yatırılacak – Alınacak tutar giriş yapılır,
 • Açılan bölmeden para alınır – yatırılır,
 • İşlem bu kadar!

Eğer bankanın müşterisi değilseniz;

 • İlgili ATM’den kartsız işlemler menüsü tuşlanır,
 • Döviz işlemleri seçilir,
 • Para yatırma veya çekme tercih edilir,
 • Karşımıza gelen ekrandan Euro – Dolar satın alma işlemi yapılır.

ATM’den Exchange Yapılır Mı?

ATM’den Exchange işlemi yapabilmek için bankanın müşterisi olmanıza bile gerek yoktur. Exchange yapmak istediğiniz para birimini ATM’ye yatırıp, hangi cinsten çekmek istediğinizi belirleyebilirsiniz. Dilerseniz sıfırdan satın alım da yapabilirsiniz. ATM’ler tıpkı döviz bürosu gibi hizmet vererek en uygun fiyatları vermeyi hedefler.

Döviz Bozan ATM Dışındaki Seçenekler

Yapı Kredi Döviz Bozan ATM

Eğer döviz bozan ATM’ler sizlere çok uzaksa üzülmeyin! Bunların dışında bazı seçenekler de bulunuyor. Bildiğiniz üzere ATM’leri kullanmak için o bankanın müşterisi olmanıza gerek yoktur. Cepteteb, Enpara gibi masrafsız bankacılık uygulamalarını tercih ederek müşterisi olmasanız bile ücretsiz işlem yapabilirsiniz. Bunun için de ilgili bankaların ATM listelerine göz atarak döviz özelliği olan ATM’leri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Banka Şubelerinden Döviz Bozdurma

Bildiğiniz üzere banka şubelerinden de döviz bozdurma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için bankalarda hesabınız olmasına gerek yoktur. Herhangi bir bankanın şubesini ziyaret edebilir, döviz bozdurmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. ATM’lerin dışında işlem yapmak istiyorsanız döviz bürosu sonrası en iyi alternatif bankalar olacaktır.

Döviz Bozan ATM Avantajlı Mıdır?

Bu işlemin bir çok avantajı bulunuyor. Döviz büroları akşam belli saatlere kadar hizmet verir. Bankalar da 17:30’da mesaisine son verdiği için, bu saatler dışında döviz alışverişi yapmanız oldukça zordur. ATM’ler ise 7 gün 24 saat hizmet veren araçlar olduğu için, işlemlerimizi dilediğimiz zaman rahatlıkla yapabilirsiniz.

ATM’lerin avantajları şöyle;

 • Ek ücret ve komisyon ödemezsiniz (bazı bankalar)
 • İstediğiniz zaman işlem yapabilirsiniz
 • Bankanın müşterisi olmanıza gerek yok!
 • 7 gün 24 saat işlem yapabilirsiniz

Döviz Bozan Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde bir çok banka döviz bozdurma hizmeti veriyor. Hemen hemen hepsi hem şubelerden, hem atmlerden dolar ve euro bozmanıza ve exchange yapmanıza imkan tanıyor. Yaygın olarak kullanılan bankalar ise şunlardır;

 • Türkiye İş Bankası
 • Denizbank
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • Garanti BBVA
 • Yapı Kredi
 • Teb Bankası
 • QNB Finansbank

İnternetten Döviz Bozan Bankalar

Türkiyede hizmet veren her bankada kendinize ait bir USD ve Euro hesabı açabilirsiniz. Yani dolar bozan atmler ve euro bozan atmler dışında kendi kendinize de işlem yapabilirsiniz. Hali hazırda çalışmaya devam ettiğiniz banka sayesinde kendinize hesap açabilir, ATM’lerden istediğiniz zaman euro ve dolar yatırabilirsiniz.

Daha sonra hesabınızda bulunan Euro ve Dolar cinsi paranızı isterseniz TL’de dönüştürebilir, isterseniz Euro cinsi paranızı USD’ye çevirebilirsiniz. Bankaların online işlemleri oldukça gelişmiş olduğundan, istediğiniz cinsten parayı bozabilirsiniz.

ATM Döviz Yatırma Limiti Var Mıdır?

Elbette her bankanın belirlemiş olduğu ATM’den döviz dolar ve euro yatırma limiti bulunuyor. Bu rakamları bankaların resmi internet siteleri üzerinden, mobil uygulama veya çağrı merkezlerinden öğrenebilirsiniz. Alttaki tablo sayesinde de bazı bankaların döviz işlem limitlerine göz atabilirsiniz.

BankalarDöviz Yatırma Limitleri
Garanti BBVAMaksimum 800 USD
DenizbankMaksimum 1.000 USD
Türkiye İş BankasıMaksimum 1.000 USD
Yapı KrediMaksimum 1.000 USD

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin