DenizBank Kurtaran Hesap Nedir

Denizbank Kurtaran Hesap nedir, bankanın müşterilerine sunduğu harika özelliklerden sadece biri. Müşteriler, banka hesaplarında para olmasa bile anında kurtaran hesap başvurusu yaparak nakit ihtiyaçlarını ATM’ler aracılığı ile karşılayabiliyor. ATM’den yapılan işlemlere bir yenisini daha ekleyerek, kartınızı ATM’ye taktıktan sonra da kurtaran hesaba başvuru yapmak için imkan sağlıyor. Denizbank, özellikle de kobi müşterilerinin yoğun olarak tercih ettiği bankaların başında geliyor. Haliyle kobi müşterileri de bu özellikten çok daha yüksek limitler ve düşük faiz oranları ile faydalanabiliyor. Hatta işlem hacimlerine göre daha kişiye özel faiz oranı teklifleri bile banka tarafından sunulabiliyor. Eğer zaten hazırda bir kurtaran hesabınız varsa, bunu nasıl iptal edebileceğinizi öğrenmek için de Denizbank Hesap Kapatma isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir, Nasıl Açılır?

Bankalar, insanların acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çeşitli kredi imkanları sunmaktadır. Denizbank, hem 7/24 nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek hem de ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla Kurtaran Hesap sistemini oluşturmuştur. Denizbank Kurtaran Hesap, nakit ihtiyaçlarını gidermek için kullanılabilen, taksitle ödeme imkanı bulunan bir Kredili Mevduat Hesabıdır. Peki denizbank kurtaran hesap nedir?

Bu hesap, özellikleri sayesinde kredi başvurusu-onayı gibi işlemlere gerek kalmadan, mevcut Denizbank hesabınız üzerinden acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, taksit seçenekleri ile geri ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yani mevcut Denizbank hesabınızda para olmasa bile, Kurtaran Hesap sayesinde her zaman para çekebilir, otomatik fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, Denizbank’tan çektiğiniz kredilerin ödemelerini gecikme yaşanmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank Kurtaran Hesap başvurularını tüm Denizbank şubelerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi, cep telefonunuzdan SMS atarak da başvuru yapabilirsiniz. SMS ile başvuru yapmak için;

  • Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girip ‘KURTARAN’ yazıp boşluk bırakın,
  • TC kimlik numaranızı yazıp 3280’e kısa mesaj olarak gönderin.

Başvuru sonucu SMS olarak bildirilecektir. Başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda kullanım limitiniz yine kısa mesaj olarak tarafınıza bildirilir. Ayrıca başvurunun olumlu sonuçlanması halinde, en yakın Denizbank şubesine nüfus cüzdanı, yerleşim belgesi veya bir fatura ile gidilmelidir. Bu bilgiler zaten bankada mevcutsa, bunları yapmanıza gerek yoktur.

Denizbank Kurtaran Hesap 1000 TL Başvuru

Denizbank Kurtaran Hesap başvurularını bankanın şubelerinden veya SMS ile yapabilirsiniz. Denizbank Kurtaran Hesap 1000 TL başvuru yapmak için, şubeye giderek başvuru yapmak istediğinizi belirtmek veya cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden ‘KURTARAN’ yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp 3280’e göndermeniz yeterlidir.

Mesajı gönderdikten sonra 5 dakika içerisinde olumlu veya olumsuz yanıt gelecektir. Olumlu yanıt gelmesi halinde sizin için uygun olan limit bilgisi de mesaj ile gönderilecektir. Eğer Findeks değeriniz uygunsa 1000 TL limit kullanımı tarafınıza tanımlanır. Yani başvuru esnasında herhangi bir limit bilgisi girmenize gerek yoktur. Başvurunuzun onaylanması durumunda kullanım limiti banka tarafından belirlenerek tarafınıza bildirilecektir.

Denizbank Kurtaran Hesap Özellikleri

Kurtaran Hesap, hesabınızda para olmadığı durumlarda bile nakit ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olur. Size belirlenen nakit limitini dilerseniz taksitli şekilde kullanıp ödemesini 12 aya varan vadeler ile gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap özellikleri arasında elektrik, su, doğal gaz gibi otomatik ödemeye alınmış faturaları ödeme imkanı da bulunmaktadır. Otomatik ödemeye alınan faturalar, hesapta yeterli bakiye olmasa bile Kurtaran Hesap sayesinde herhangi bir aksama yaşanmadan ödenir. Ayrıca Denizbank kartınız varsa Kurtaran Hesabınızı tüm alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Kurtaran Hesabın taksitli kullanım özelliği de bulunmaktadır. Hesabı taksitli kullanıma açmak için Denizbank şubelerinden, ATM’lerden, internet veya mobil bankacılık üzerinden başvuru yapılabilir. Kurtaran Hesabı taksitli kullanıma geçtikten sonra en az 200 TL tutarında nakit kullanılabilir. Taksitin ilk ödeme günü bir sonraki ayın son iş günü olarak belirlenmiştir.

Ay içerisindeki kullanımlarınızı ve ekstre bilgilerinizi Denizbank sistemine kayıtlı mail adresinize gelecek e-mail adresinize gelen e-mail üzerinden kontrol edebilirsiniz. Ekstre üzerinde yer alan ifadelerin açıklamaları, Denizbank’ın internet sitesinde detaylı olarak açıklanmıştır.

  • Ekstre atlatma, taksitlendirme
  • Nakit çekimleri taksitlendirme
  • Ödeme erteleme imkanları
  • ATM’lerden 7/24 nakit çekebilme
  • Kredi kartı ile hesapları birbirine bağlama
  • Mail adresi veya sms ile ekstre bildirimi
  • Kişiye özel faiz oranları

Öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Tüm bu fırsatlardan faydalanmak ve acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için siz de hemen başvuru yapabilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Faiz Oranı

Denizbank Kurtaran Hesaptan kullandığınız miktarın geri ödemesi yapılırken belli miktarda faiz uygulanır. Faiz oranı miktarı çekilen toplam paraya, ödenecek zamana veya taksit sayısına göre değişiklik gösterebilir. Faiz sadece hesabın kullanıldığı günlerde uygulanır, hesap üzerinde herhangi bir işlem yapılmadığı takdirde faiz uygulanmaz.

Ayrıca ödeme gününde ödemenin yapılmaması, ödenecek taksit tutarının geciktirilmesi durumunda geciken gün oranında ödenecek tutarın üzerine faiz işlenir.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin