Denizbank Hesap Kapatma

Denizbank hesap kapatma nasıl yapılır? Denizbank, ülkemizde uzun yıllardır hizmet veren ve yatırımlarını arttırarak devam ettiren finans kuruluşlarından birisi. Özellikle de KOBİ’ler tarafından tercih edilen Denizbank, işlemleri ve yaptığı yenilikler ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran bankalardan birisidir. Müşteri memnuniyeti olarak bakıldığında çok fazla karmaşa olsa da, genel olarak kaliteli bankalar arasında gösterilmektedir. Elbette Denizbank üzerinde kullanmadığınız veya memnun kalmadığınız ürünleri iptal etme, kapatma ve silme hakkına sahipsiniz. Dilerseniz müşterisi olmaktan dahi vazgeçebilirsiniz. Elbette bankalar müşteri kaybetmeye pek sıcak bakmasalar da, internet üzerinden de dakikalar içinde hesap silme işlemi yapabilirsiniz. Denizbank hesap kapama işlemi için dilekçe doldurabilir, şubelerden de işlem yapabilirsiniz. Denizbank hesap işlemleri için şu adımları izleyebilirsiniz;

Denizbank Hesap Kapatma

Ülkemizde finans hizmetleri veren kuruluşlardan birisi Denizbank’tır. Farklı amaçlar için Denizbank’tan açtığınız hesaplarınız en az 180 gün hareketsiz kaldığında ya da istediğiniz zaman Denizbank vadeli hesap silme kapatma işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Hesap kapatma işlemlerinde müşterilerine çeşitli alternatifler sunmaktadır. Özellikle birden fazla hesabınız bulunuyor ve fazlalıktan dolayı hesap kapatmak istiyorsanız, internet ve mobil bankacılık üzerinden saniyeler içinde hesabınızı silebiliyorsunuz.Tavsiye Edilen Makale: Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

Eğer tek bir hesabınız bulunuyor ve bu hesap ana hesabınız olarak tanımlanmış durumdaysa, maalesef internet üzerinden ana hesabınızı silemiyorsunuz. Mobil bankacılık için de aynı durum söz konusu. Bu sebeple ana hesabınızı silme veya kapatma işlemi yapmak istiyorsanız, şubeleri ziyaret etmeniz gerekiyor. Yine de makalemizi detaylı okuyarak hesap kapama işlemlerine bakabilirsiniz.

Denizbank Hesap Silme İşlemleri

Tüm müşterilerine her türlü işlemlerde, en iyi kolaylıkları sağlamaya çalışan Denizbank, hesap silme işlemlerinde de her türlü kolaylığı sağlıyor. Hesabınızın durumuna göre altta listelediğimiz kanallardan birini tercih ederek hesabınızı hızlıca kapatabilirsiniz. Denizbank hesap kapama işlemi yapabilmek için hesap bakiyenizin sıfır olması gerekiyor.

Hesap kapatma seçenekleri olarak müşterilerine sunduğu hizmetleri şunlardır;

  • 444 0 800 iletişim numarasını arayarak,
  • Açıkdeniz internet şubesi hesabı üzerinden,
  • En yakın Denizbank Şubesinden,
  • Hesap kapatma dilekçesi ile.

Denizbank’ta hesabı bulunanlar, uzun süre hareketsiz kalan ve bir daha kullanmak istemedikleri hesaplarını bu yöntemlerden istediklerini kullanarak hemen kapatabilirler.

Denizbank Kurtaran Hesap Kapatma

Acil paraya ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını karşılamak için 12 ay vadeye kadar ödeme seçenekleri ile kredi verilmesini sağlayan kurtaran hesap uygulamasını müşterilerine sunmuştur. Kurtaran hesabınız için, mobil bankacılık, ATM, bilgisayar ya da banka şubelerinden işlem yapabiliyorsunuz. 

Kurtaran hesabına olan borcunuzu ödedikten sonra hesabınızı kapatabilirsiniz. Denizbank kurtaran hesap kapatma dilekçesi yazarak, hesap açtırdığınız şubeden ya da size en yakın Denizbank şubesinden hesap kapama işlemlerini yapabilirsiniz.

Banka Hesabını Kapatma İşlemleri

Denizbank şubelerinden hesap açanlar, daha sonraki aşamalarda hesaplarını kapatmak istediklerinde, bankanın kapatma işlemleri için sunduğu işlem adımlarını takip ederek kapatma işlemlerini yapabilirsiniz. Hesabınızı şubeden kapatmanız gerekiyorsa, şubeden hesap kapatabilmek için hesap kapatma dilekçesi doldurmanız gerekmektedir.

Denizbank hesap kapatma ücreti

Denizbank Hesap Kapatma Dilekçesi Örneği;

Denizbank A.Ş ………………. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

………. Bank ……….. Şubesinden açtırmış olduğum ………….. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres …/……/…..

Adı – Soyadı

İmza

Tavsiye Edilen Makale: Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer?

Hesap kapatma için sunulan yöntemlerden en fazla 444 0 800 müşteri hizmetleri numarası kullanılarak işlem yapıldığı bilinmektedir. Müşteri hizmetleri temsilcileri, sizlerin kimlik bilgileri doğruluğunu teyit ettikten sonra sizlerin talebi üzerine adınıza açık olan hesap için kapatma taleplerini alıyor ve işlemlerin yapılmasını sağlıyorlar.

Denizbank Hesap Kapatma Ücreti

Denizbank hesap kapatma ücreti hesap sahiplerine yapılan hareketsiz hesap tebligatından sonraki belirlenin süreden sonra yapılacak işlemler için talep edilmektedir. Denizbank 180 gün boyunca işlem yapılmayan hesapları hareketsiz hesap olarak kabul etmektedir. Kişiye tebligat yaparak 30 gün içerisinde ücretsiz olarak hesap kapatma işleminde bulunabileceğini belirtiyorlar. Bu süre sonunda yapılacak olan kapatma işlemleri için hesap yönetim ücretleri tarifesine göre talepte bulunulabilmektedir.

Denizbank Mobil Bankacılık ile Hesap Kapatma

Denizbank müşterileri, internet bankacılığı işlemlerini rahat yapabilmek için mobil vadeli hesaplar açarak günlük işlemlerini yapabiliyorlar. Denizbank mobil vadeli hesap kapatma işlemleri, mobil bankacılık şifresi ile erişim yapıldığında Denizbank’ın resmi internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. 

Mobil hesap şifrenizi unutmuşsanız bunu yine banka ile iletişime geçerek alabiliyorsunuz. Mobil bankacılık sistemi üzerinden tüm bankacılık işlemlerinizi yapabildiğiniz gibi hesap kapatma işlemlerinizi de yapabiliyorsunuz.

Hesap Kapatmadan Önce Yapılacaklar

Denizbank hesabı bulunanlar, hesap kapatma işlemlerini yapmadan önce, hesaplarında bulunan paraların iade edilmesini isteyebilmekte ya da bankamatik kartı ile çekme imkanı varsa çekebilmektedir. Hesaplarına tanımlı kredi kartını kullanıyorlarsa, her müşteri hesap kapatma işleminden önce kredi kartı borcunun tamamen kapatılması sağlamalıdır. 

Kredi kartı borcu olanların hesapları kapatılmayacaktır. Vadeli hesabında parası olanlar, parasını çektikten, kredi kartı borcu olanlar borcunu ödedikten sonra Denizbank hesaplarını sunulan tüm hesap kapatma seçenekleri ile kapatabileceklerdir.

Kapatılmayan Hesaplar

Bankada açık hesabı olan ancak bu hesabı kullanmayan kişiler, hesaplarında işlem yapmadıklarında ya da hesaplarını kapatmadıklarında hesap işlem ücreti kesilecektir. Hesap işlem ücretleri bankadan bankaya değişmekte ve Denizbank yıllık işlem ücretleri güncellemesi ile bu oranı belirlemektedir. 

Kapatılmayan hesaplara uygulanacak olan hesap işlem ücretleri, küçük miktarlar olarak görülmekte ve bu miktarlar zamanla katlanarak devam edebileceğinden, kapatılmayan hesaplarda, hesap sahibine borç çıkartılabilecektir. Bunun için Denizbank hesabı bulunan ve 180 günden fazla bir süre hareketsiz kalan hesapların kapatılması için müşterilerini bilgilendirmekte ve uyarılarda bulunmaktadır.

1 Yorum

  1. deniz bank malesef mobil uygulaması çalışmıyor eft havale bilgiler ekrana yansımıyor banka çalışanları özellikle konya mevlana şubesi çalışan bayanlar acemi heran işlemleriniz langir lungir olabilir ve diğer erkek memurlarda acemi profesyenel değiller kesinlikle birbirlerinden haberleri yok işlemler sanki bankaya ben değilde ben hurdacı bey muamelesi görüyorlar bu acemi çalışanlar bir eğitimden geçmesi lazım

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin