DenizBank Cebe Havale

Denizbank Cebe Havale nasıl yapılır? Denizbank hesabı bulunanların herhangi bir kişinin cep telefonu numarasına para transferi yapmasını sağlayan Denizbank Cebe Havale, oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Eğer para göndermek için hala klasik yöntemler olan EFT ve Havale gibi yolları tercih ediyorsanız, çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Örneğin Denizbank’ta EFT yapabilmek için 08:30 – 17:00 aralığına itibar etmeniz gerekmektedir. Bu saatler dışındaki işlemleriniz bir sonraki iş gününde yine bu saatlerde onaylanacaktır. Peki, acil olarak para göndermeniz gerektiğinde ne yapacaksınız? Aslında bu, birçok kişinin para transferleri noktasında sıkıntı yaşadığı konudur. Ne yazık ki klasik yollarla da buna çözüm bulamazsınız. Dolayısıyla CepBank gibi teknolojinin nimetlerinden yararlanan bir acil çözüm aracına başvurmanız en akıllıcası olacaktır. Denizbank cebe para gönderme yöntemi sayesinde, karşı tarafın banka hesabı olmasa bile rahatlıkla transfer yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Denizbank Cebe Havale Nedir?

Hızlı para transferi için kullanabileceğiniz Denizbank Cepbank, size zaman kısıtlamasına takılmadan istediğiniz yerden ve istediğiniz kişiye para gönderme ayrıcalığı tanır. Para göndereceğiniz kişinin sadece bir cep telefonu numarası olması yeterlidir. Ayrıca alıcının telefonunun SMS’lere açık, Türkiye’ye bağlı bir operatör olması ve alıcının yaşının 18’den büyük olması gerekmektedir. Tüm para transferi yöntemlerinden daha hızlı olan Denizbank cebe havale, para gönderimi yaptığınızda tutardan bağımsız olarak işlemin anında onaylanmasını sağlar. Parayı gönderir göndermez saniyeler içinde alıcı herhangi bir ATM’den nakit olarak çekebilir.Tavsiye Edilen Makale: Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ayrıca EFT ve havale hizmetleri ile kıyaslandığında Denizbank cebe havale ücretleri de son derece uygundur. İşlem başına ücret alınır. İşlemin iptal olması ya da gönderici tarafından iptal edilmesi durumunda, işlem ücreti de iade edilmektedir. Karşı taraf parayı çekmediği sürece de bu işlemi tamamen iptal etme şansınız bulunuyor.

Denizbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Denizbank’tan cebe havale işlemini gerçekleştirebilmek için bir hesabınız bulunması ve internet bankacılığına üye olmanız gerekiyor. Eğer bunlara sahipseniz, internet bankacılığına giriş yaparak Transferler kısmına tıklayabilirsiniz. Transferler’in altındaki Havale kısmından GSM seçeneğini seçerek alıcının cep telefonu numarasını yazmanız yeterli olacaktır. Tüm bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra işleminiz hızlıca onaylanacak ve para karşı tarafa aktarılacaktır. Onayın ardından hem size hem de alıcıya bir bilgilendirme SMS’i ulaşır. Alıcı bu SMS ile ATM’den para çekebilir.

  • Denizbank internet bankacılığı veya mobil uygulama DenizMobil’e giriş yapılır,
  • Menüden para transferleri adımı seçilir,
  • Karşımıza gelen ekrandan Cebe Havale / Cebe Para Gönderme seçilir,
  • Telefon numarası, TC Kimlik numarası gibi bilgiler girilir,
  • Onay SMS ile işlem doğrulanır.

Denizbank Cebe Gelen Havale ATM’den Nasıl Çekilir?

Denizbank müşterisi olmaya gerek kalmadan Denizbank Cebe Havale Nasıl Çekilir merak ediyorsanız, bir ATM’ye gidip Kartsız İşlemler menüsüne tıklamanız yeterli olacaktır. Mesajda tarafınıza bildirilen referans kodu ve ödenen tutar bilgisini girerek tarafınıza ulaşan parayı nakit olarak çekmeniz en fazla bir-iki saniyenizi alacaktır. Alıcının parayı başarıyla çekmesi halinde tekrar hem alıcı hem de gönderici bilgilendirilecektir. Ayrıca işlemin iptal edilmemesi adına alıcının gönderilen tutarı maksimum 24 saat içerisinde çekmiş olması gerekmektedir. Bu süre zarfında çekilmeyen ücretlerin banka tarafından otomatik olarak gönderiye iadesi yapılmaktadır.

Denizbank CepBank

  • Herhangi bir Denizbank ATM’sine gidilir,
  • Kartsız işlemler menüsünden para çekme, cebe gelen havale adımları seçilir,
  • Hemen ardından gönderici telefon numarası,
  • Alıcı telefon numarası ve TC Kimlik numarası girilir,
  • Arkasından SMS ile gelen şifre yazılır ve para çekilir.

Denizbank CepBank İptali Nasıl Yapılır?

Denizbank CepBank hizmetini kullanırken numarayı ya da tutarı yanlış girmiş olabilirsiniz. Böyle koşullarda Denizbank cebe havale iptali istemeniz gayet anlaşılabilir bir durum. Alıcının gönderilen parayı kendisine ayrılan süre zarfında çekmemesi ya da çekim sırasında bilgileri hatalı girmesi durumunda işlem kendi kendine iptal olur. Gönderdiğiniz tutar işlem ücretiyle birliyle hesabınıza geri yatırılır. Ancak dilerseniz, para hiç çekilmeden önce de bankayı arayarak işlemin iptalini talep edebilirsiniz. Bu durumda yine ücret iadeleri tarafınıza birkaç saat içinde yapılacaktır.

Denizbank CepBank İşlem Limitleri

Denizbank cebe havale hizmeti oldukça pratik ve kullanışlı olsa da gönderebileceğiniz ve çekebileceğiniz para sınırlıdır. Bankacılık kurallarına göre bir günde 2 işlemden fazla gönderemez ve alamazsınız. Ayrıca toplam transfer edilebilecek günlük tutar 500 TL’dir. Haftalık işlem sayısı 4 ile sınırlandırılmıştır. Aynı hafta içinde maksimum 1000 TL göndermenize izin verilir. Aynı ay içerisinde ise toplamda 6 işlem yapabilir ve CepBank ile 1500 TL’ye kadar para gönderip alabilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin