dairenin tamamına kredi

Dairenin tamamına kredi veren bankalar, evin tamamına kredi, dairenin tamamına kredi veren bankalar ve güncel kampanyalar yazımızın devamında yer alıyor. Dairenin bütün değeri için kredi çıkartan bankalar, ev ücretlerinin son zamanlarda gittikçe artması, ev almanın buna bağlı olarak gittikçe zorlaşması ile gözleri üzerinde toplamıştır. Diğer bankaların evin yalnızca belli bir kısmı için kredi kullanmaya olanak sağlaması, bazı ev almak isteyen müşteriler için kısıtlayıcı bir rol oynayarak işlerini zorlaştırabiliyor. Böylece dairenin tüm ücreti üzerinden kredi kullanmak bu tip müşteriler için büyük önem taşıyor. Siz de kendinizi bu müşteri kategorisinde görüyorsanız ya da sadece meraklıysanız, çeşitli bankalardan evin tamamı için nasıl kredi kullanılacağını, peşinatsız kredinin nasıl kullanıldığını ve diğer detayları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Dairenin tamamına kredi veren bankalar;

Dairenin Tamamına Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar 2018 listesinin başında Halkbank ve Ziraat Bankası gelmektedir. Genellikle de peşinat olmadan kredi veren bankalara bakıldığında Ziraat Bankası ve Halk Bankasını görmeniz mümkündür. Sizler de peşinat olmadan ev sahibi olmak istiyorsanız bu bankaların uyguladığı kampanyalara göz atabilirsiniz. Bu bankalardan nasıl kredi alabileceğinizi yazımızın devamında açıklayacağız.Bilindiği gibi konut almak isteyenlerin ilk başta tercih ettikleri yöntem konut kredisi kullanmak oluyor. Fakat bankalar genellikle belirledikleri belli bir orana kadar kredi kullanılmasına imkan sağlıyor. Peki, evin tamamına kredi alabilir miyim? Bahsedilen oranlar ne kadar? Bilindiği üzere 2011 yılında uygulamaya konan ve Resmi Gazete’de yer alan habere göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kararı ile konut kredisinde kredi kullanım tutarı en fazla yüzde 75 oranında oluyor. Bu oranın dışında alınan karar gereği peşinatsız ev kredisi kullanılamıyor. Bu kuralın yer almasına karşın, yine de evin tamamı fiyatına kredi kullanmak mümkün.

Peki, evin tamamına nasıl kredi kullanılır? Almak istediğiniz konut için yüzde 75 olarak yasa gereği kullanmanız gereken krediyi kullanıyorsunuz, geriye kalan yüzde 25’lik kısım için de banka size ayrı bir kredi hesabı açıyor ve başka bir kredi kullanıyormuşsunuz gibi gösteriyor. Örneğin; konut kredisi kullandınız, limitiniz doldu, kalan ücret için bankadan misal ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Böylece almak istediğiniz evin tamamı fiyatını kredi ile karşılaşmış oluyorsunuz. İkinci kullanacağınız kredi için, aylık ödeme tutarı önemli bir rol oynuyor. Kredinin aylık tutarı hesaplanarak, bu tutarın kayıtlı gösterilmiş gelirin üzerine çıkmaması gerekiyor. Aksi halde banka, size kredi vermekte çekinceli davranabiliyor.

Halkbank Evin Tamamına Kredi Almak

dairenin tamamına kredi

Peşinatsız ev kredisi Halkbank nasıl alınır? ‘’Evimi seçerim, Halkbank ile kolayca öderim!’’ sloganıyla müşterilerini ev sahibi yapan Halkbank resmi internet sitesine girdikten sonra;

  • Ana sayfasına gelin, krediler sekmesine geldiğinizde, karşınıza pek çok kredi çeşidi çıkacak: bireysel destek kredisi, iş yeri kredisi ve benzeri gibi.
  • Konut kredisi kullanmak istediğiniz için konut kredisini seçin ve devam’a tıklayın.
  • Daha sonra karşınıza temel başvuru formu adı verilen çeşitli bilgilerinizin istendiği bir form çıkacak.
  • Bu formda istenilen TC kimlik no, kredi tutarı, vadesi, en yakın şube bilgilerini girdikten sonra krediye başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ev Kredisi Almak

dairenin tamamına kredi

Ziraat Bankası peşinatsız konut kredisi nasıl alınır? Bugünün evini yarına bırakma sloganıyla, müşterilerini ev sahibi yapan Ziraat Bankası, müşterilerine uygun faiz oranları, vade imkanları gibi avantajlar sunuyor. Bu avantajlar ile 120 aya kadar vadelendirme yapabilir, ve satın almak istediğiniz konutun çıkan ekspertiz değerinin en fazla %80 oranına kadar olan kısım için kredi kullanabilirsiniz. Almak istediğiniz konut üzerine bankanın kendini güvenceye alabilmesi için ipotek konulur. Banka eğer gerekli görürse ek teminat talebinde bulunabilir. Bunlara ilave olarak, kredi kullandığınız süre boyunca, hayat sigortası, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası yapılması zorunludur.

Tüm bunların yanı sıra peşinatsız konut kredisi veren bankalar listemizi de inceleyerek diğer özel bankaların da sunmuş olduğu kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin