Burgan Bank Güvenilir Mi? Burgan Bank Sahibi Kim?

burgan bank güvenilir mi

Burgan Bank güvenilir mi diyorsanız, son derece güvenilir bankalardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Burgan Bank, adı çok duyulmayan bir banka olsa da yine Türkiye’de hizmet veren bankalar arasında yer alıyor ve tüm işlemleri BDDK tarafından onaylı olarak yapıyor. Zaten bildiğiniz üzere ülkemizde BDDK tarafından onaylı olmadan finansal hizmetler verilemiyor. Burgan Bank da aynı diğer bankalar gibi ülkemizde hizmet veren köklü girişimlerden birisidir. Sadece bu banka için değil, diğer tüm BDDK onaylı bankaları görebilmek için isterseniz Türkiye’deki bankalar listesi isimli yazımıza göz atabilirsiniz. Şimdi gelelim Burgan Bank kimindir, güvenilir midir, Burgan Bank sahibi kim sorularına yanıt vermeye.

Burgan Bank Güvenilir Mi? (Burgan Bank Sahibi Kim)

Türkiye’de banka denilince ilk akla gelenler arasında olmasa da, Burgan Bank aslında en büyük finans kuruluşlarından biri. İsmi itibariyle çok yeni bir banka olduğu bilinen kurumun esasen geçmişi çok daha eskilere dayanıyor. Zaman içerisinde tekelleşen ve holdingleşen banka, sadece adını duyurmakla kalmayıp aynı zamanda da en iyi bankalar arasına girmiştir. Eski adı Tekfenbank olan bankanın geçmişini hatırlayanlar olabilir. Bu yazıda Burgan Bank güvenilir mi tarzındaki sorularına cevap arayacağız.

Çok sık reklam yapan bir banka olmadığı için adını ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Fakat hizmetleri olarak değerlendirildiğinde herhangi bir farklılık olmadan, tıpkı aynı diğer bankalar gibi hizmet veren köklü bankalardan birisi. Zaten eskilerden beri hizmet veriyor oluşu da tüm bu tezlerimizi destekler nitelikte.

Burgan Bank Güvenli Mi?

Burgan Bank ismiyle tanınan banka henüz çok yeni bir oluşum olup faaliyetlerine 2012 yılında başlamıştır. Ancak şirketin kökleri çok daha eskilere dayanmaktadır. 1989 yılında Türkiye’de kurulup faaliyet göstermeye başlayan Tekfenbank zaman içinde isim değiştirip Burgan Bank olmuştur. Bankanın direkt değişimi Burgan ismini alması ile olmamıştır.

Önce Eurobank ile ortaklık kuran banka 2008 yılında Eurobank Tekfen adını almıştır. Bir süre bu isimle faaliyetlerine devam etmiştir. 2012 yılında ise Kuveyt kökenli bir banka olan Burgan Bank’a satılınca tamamen isim değişikliğine gidilmiştir. Burgan Bank Türkiye dışında Kuzey Afrika ülkeleri, Ortadoğu ülkeleri ve Kuveyt’te de faaliyet göstermektedir. Bankanın uluslararası alanda faaliyet göstermesi ve dünya çapında çok sayıda şubesi bulunması güvenilirliğini doğrulamaktadır.

Burgan Bank Kimin

Burgan Grup 2012 yılında Eurobank Tekfen’in %99,26 hisse senedini satın almıştır. Bankanın ismi de gerekli yasal süreç tamamlandıktan sonra 28 Ocak 2013’te Burgan Bank Anonim Şirketi olarak değiştirilmiştir. Türkiye’de yeni bir banka olmasına rağmen Ortadağu’da lider finans kuruluşları arasındadır. Gücünü Kuveyt’in güçlü sermayesinden alan bankada ana hissedarın sağlam ekonomik durumu dikkat çekicidir. Ayrıca banka Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından da denetlenmektedir.

Bu durum, diğer bankalarda da karşımıza çıkacak kuvvetli örneklerden birisi. Garanti Bankası’nın BBVA’ya satılması veya Finansbank’ın QNB Finansbank olarak anılmaya başlaması gibi bir satış işlemidir. Zaten eskiden bu yana sektör içinde oluşları da, ne kadar değerli bir satış olduğunu, orta doğunun lideri tarafından satın alınmasını açıklar nitelikte.

Burganbank Sahibi Kimdir

Burgan Bank’ın sahibi olan Burgan Grup sadece Türkiye pazarında değil, Bank of Baghdad adıyla Irak’ta; Gulf Bank Algeria adıyla Cezayir’de ve Tunis International Bank adıyla Tunus’ta da ana hissedar konumundadır. Bu da Burgan Bank’ın güvenilirliğinin bir başka teminatıdır. Şu anda Türkiye’de 35 şubesi bulunan Burgan Bank bünyesinde ayrıca 1004 personel çalışmaktadır. Bankanın Türkiye genel müdürlüğü İstanbul Sarıyer’dedir.

Burgan Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burgan Bank ile daha önce çalışmadıysanız, ilk olarak herhangi bir şubesine giderek hesap açmanız gerekecek. Daha sonrasında isterseniz kredi, isterseniz de kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Aslında, bir bankadan kredi başvurusu yapabilmek için illa bankanın müşterisi olmanıza gerek yok. Müşteri olmadan da kimliğiniz ile internetten veya şubelerden rahatlıkla başvuru yapabiliyorsunuz.

Burgan Bank da bir çok dijital ortamdan müşterilerine hizmet veren bankalardan birisi. Dilerseniz çağrı merkezi, dilerseniz internet bankacılığı, müşterisi değilseniz de internet siteleri üzerinden tüm işlemleri tek tık ile halledebilirsiniz. Burgan Bank ile kredi veya kart başvurusu yapabilmek için kullanabileceğiniz kanallardan bazıları şunlardır;

  • Şubeler
  • İnternet sitesi
  • İnternet bankacılığı
  • Mobil uygulama
  • Çağrı merkezi (0 850 222 8 222)

İsterseniz banka şubelerine giderek direkt hesabınızı da açabilirsiniz. Haricinde yapacağınız işlemler eğer krediniz onaylanırsa devam ettirilebilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın