Borcu Olana Kredi Veren Bankalar (Anında Hesapta)

Borcu olana kredi veren bankalar

Borcu olana kredi veren bankalar, aynı anda iki kredi çekmek isteyen vatandaşların imdadına yetişiyor. Eğer bir bankaya borcunuz varsa ve ilave olarak kredi çekmek istiyorsanız, çoğu bankadan ikinci krediyi çekebilirsiniz. Bankalar, ikinci krediyi verme konusunda çekimser davranmayacağı gibi, zaten sicilinizde olumsuzluk bulunmuyorsa gayet normal karşılanabilecek bir olaydır. Bu aşamada kredi notu ve kredi sicilinden çok daha önemli bir konu var. Bu da bileceğiniz üzere aylık geliriniz. Eğer aylık geliriniz, iki krediyi birden ödemeye yeterli gelmezse, maalesef bankalar krediye onay verirken çekimser davranacaktır. Kredi notu da önemli olsa da, aylık geliriniz düşük olduğunda, krediyi ödeme gücünüz olmadığında kredi notunun pek önemi kalmıyor.

Bu da bize aslında doğru bilinen bir yanlışı aydınlatmamızda yardımcı oluyor. Kredi notu yüksek olduğunda istediğimiz kadar kredi çekebiliriz diye bir kural yok. Bankalar her ne kadar kredi notuna dikkat etseler de, aylık gelir de oldukça önemlidir.

Borcu Olana Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Kredi borcu olana kredi veren bankalar, aslında tüm bankalar olarak kabul edilir. Çünkü borcunuz varken yeniden bir kredi çekmek tamamen sizinle alakalı bir durumdur. Bu talebinizi bankaya ilettiğinizde banka ilk olarak sicilinizi inceleyecek, kredi notunuza bakacak ve aylık gelirinizin yeterli olması durumunda başvuru adımlarını tamamlayacak.

Borcu olan birisi, ikinci bir kredi çekmek istiyorsa en önemli kriter aylık gelirdir. Bankalar, kredi kullandırırken kişinin aylık gelirinin bir kısmına denk gelecek taksitleri ayarlar ve bu şekilde kredi sağlar. Bu tutarı geçtiğinde zaten krediler otomatik olarak reddedilir.

Aylık geliriniz yetersiz fakat belgeleyebileceğiniz ilave gelir bulunuyorsa, bu gelirleri de bankaya göstererek kredi çekebilirsiniz. Aylık kira geliri, farklı bir gelir veya düzenli olarak her ay alınan ilave ödemeler bankaya sunulabilirse bankalar krediye onay verir. Aynı zamanda kendi evime konut kredisi çekebilir miyim isimli makalemizde ipotek vererek ihtiyaç kredisi çekme yöntemlerinden de bahsettik.

Borcu Olan Birisi İkinci Krediyi Çekebilir Mi?

Evet çekebilirler. Zaten bankalar, kredi değerlendirmesi yaparken genelde diğer bankalara olan borçlarınızı dikkate alıyor. Yani herhangi bir vergi ödemesi, ilave diğer kurum ödemeleri bankalar tarafından görünmüyor. Eğer borçtan kastınız buysa, zaten bankalar bunları değerlendirme dışı bırakıyor.

Eğer farklı bir bankaya borcunuz varsa yine de sorun değil. Kredi notunuzun yüksek olması, ödemelerinizin düzenli olması ve aylık gelirinizin de iki borcu aynı anda ödemeye yetecek olması durumunda sorunsuz kredi çekebilrisiniz.

Borcu Olana Kredi Veren Bankalar

Yazımızın giriş bölümlerinde, aslında tüm bankaların borcu olan kişilere kredi vereceğini söylemiştik. Yine de bu yazımızda sizler için daha kolay kredi onayı veren bankaları listeleyecek ve hızlı bir şekilde kredi onayı almanızı sağlayacağız. Eğer bankalara borcunuz var ve kredi çekmek istiyorsanız ilk olarak alttaki bankaları tercih edebilirsiniz.

Borcu olana kredi veren bankalar;

 • Türkiye İş Bankası
 • ING Bank
 • Denizbank
 • Şekerbank
 • VakıfBank
 • TC Ziraat Bankası

Üstteki bankalar, borcu olanlara kredi verme konusunda biraz daha hızlı işlem yapmaktadır. Özellikle ING bank ve diğer devlet bankalarında mevcut olan 0.99 faiz ile kredi kampanyası sayesinde düşük faiz ile kredi kullanma imkanınız var.

Aynı zamanda bu bankalardan kredi yerine kredi kartı da kullanabilirsiniz. Bazı vatandaşlar, kredi çekemediği zamanlarda kredi kartı başvurusu yaparak da nakit ihtiyacını karşılamak istiyor. Siz de kredi çekemediğiniz zamanlarda kredi kartından nakit avans kullanarak bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Borcu Olana Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Bu kredi, aslında ihtiyaç kredisi ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Normal bir ihtiyaç kredisi çekerken banka hangi şartları arıyorsa, bu kredide de bir değişiklik yok. İlave olarak aylık gelirinizin belgelenebilir olması istenebilir.

 • Kimlik Belgesi
 • İkametgâh Belgesi (Kayıtlar güncel ise, son 3 aya ait sabit fatura yeterli.),
 • Maaş Bordrosu (Ön onay verilmemesi durumunda gerekir),
 • Ek gelir varsa belgesi.

Zaten aylık geliriniz ve ek geliriniz yeterli seviyedeyse, bankalar bu bahsettiğimiz evraklara ihtiyaç duymadan başvuruyu tamamlayacaktır. Aynı zamanda bilgilerinizin sistemler üzerinde güncel olması durumu size avantaj kazandıracaktır.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Bir diğer adıyla, borç transfer kredisi yine vatandaşlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Dağınık bankalara olan borçlarınızı, yeniden bir kredi çekerek tek bir banka çatısı altında toplama işlemine borç transferi kredisi deniyor.

Bu durumda, diğer borçlarınızı kapatmayı taahhüt ettiğiniz için, diğer borçlarınız için aylık gelir hesaplaması yapmaya gerek kalmayacaktır. Borcu olana kredi veren bankalar konusunda arayış içindeyseniz gerek üstteki bankaları, gerekse de borç transferi yapan alttaki bankaları tercih edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. Murat avatarı
  Murat

  Merhaba
  Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? 5.000.000 TL ile 10.000.000.00 TL arasında değişen krediler sunuyoruz. % 100 Garantili, Güvenilir, Hızlı, Hızlı ve Dinamikiz, Euro, Pound ve Dolar olarak da kredi veriyoruz. Tüm Krediler için geçerli olan faiz oranı% 2’dir. Eğer ilgileniyorsanız bize geri dönün.

  1. elif avatarı
   elif

   Merhabalar. Nİşanlıma kredi çektim 3 adet kredisi mevcuttur bana nasıl ödeme yapması gerekir

   1. faruk avatarı
    faruk

    Nişanlıma kredi çektim ayrıldık benim 3 kredim var nasıl ödeme yapabilirim

 2. Yunis avatarı
  Yunis

  Benim acil 50 bin liraya ihtiyacim var

 3. Yunis avatarı
  Yunis

  Nasıl ulaşacağız size

Yorum yapın