borç kapatma kredisi

Borç kapatma kredisi, kesin onaylı borç kapatma kredisi veren bankalar ve borç transfer kredisi veren bankalar hakkında tüm bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Farklı farklı bankalardan kredi kullanan, kredi kartları farklı farklı bankalarda bulunan müşteriler bunları kapatarak tek bir banka çatısı altında toplamak isteyebiliyor. Durum böyle olunca da bankaların sunmuş olduğu borç kapatma kredisi kampanyaları devreye giriyor. Bankalar sunmuş oldukları bu kampanyalar sayesinde, farklı farklı bankalarda borcu olan müşterilerinin borçlarını kapatıp, kendi bankalarına borçlandırıyor. Bu sayede de borçlarınız düzene giriyor ve farklı bankalar ile uğraşmak yerine tüm borcunuzu tek banka üzerinden ödemeye başlıyorsunuz. Bankalara olan borçlarımız bazen sırtımıza aşırı yük olabiliyor. Farklı farklı bankalara olan borçlarımız, ay içinde birden çok ödeme ve aylık taksit yükü oluşturuyor. Günden güne borçlanmaya devam ettiğimiz bu günlerde bu borçlarımızı da kapatabilmemiz için bankalara başvurmak mümkün olabiliyor. Bankalar, elinizi hafifletmek için yine Borç Kapatma Kredisi verebiliyor. İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi ve Kredi Kartı Borçları tümüyle farklı bankalara transfer olabiliyor ve %1,17‘den başlayan faiz oranları ile tek çatı altına toplanarak bizlere yardımcı olabiliyor. Peki Borç Kapatma Kredisi veren bankalar neler? Neden Borç Kapatma Kredisi Kullanmalıyım?

Borç Kapatma Kredisi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bireyler ihtiyaçlarını karşılamak için belli faiz oranları ile istedikleri tutarda bankalardan kredi çekerler. Bu krediler farklı bankalardan olur ve kişiler bazen bir kaç krediye girebilirler. Ödeme tutarsızlığı olan kişiler veya bütün bankaları tek bir bankada toplamak isteyen kişiler borç kapatma kredisi olarak bir kredi alabilirler. Tek bir bankada kredileri toplamak için başka bir banka ile görüşebilir veya o bankadan bütün borçları kapamak için tekrar borç tutarı kadar kredi çekilebilir. TEB bankası bu konuda insanları düşünmüş olup bütün kredilerini uygun faiz oranları ile istenen miktarda vade farklılıkları düşünülerek çektirir. Bu konuda TEB müşteri hizmetlerine direk bağlanma ile görüşebilir ve bilgi alabilirsiniz.Borçlarınızı kapatabilmeniz için sizlere bu tarz bir yönlendirme yapmamız doğru olmaz. Ancak farklı farklı bir çok bankaya borcu olup, bunu tek bir çatıda toplamak isteyen bireyler bu krediyi tercih ederlerse ciddi anlamda faydasını göreceklerdir. Tüm borçları tek bir bankaya devretmek sizin aylık ödemelerinizde rahatlık sağlayacaktır. Ayrıca Borç Kapama Kredilerinin faiz oranları da düşük olabiliyor.

Elbette borç kapatma kredisi veren bankalar vardır. Bazı bankalar bu krediye borç transfer kredisi adını verse de mantık aynıdır. Bankalar, müşterilerinin diğer bankalardaki borçlarını yine bir kredi ile kapatır, kendi bankalarına borçlanmanızı sağlarlar. Yani diğer bankalara farklı farklı ödemeler yapmak yerine, borcunuzu tek çatı altında toplamış olursunuz. Aynı zamanda bu krediler ile kredi kartı borçlarınız da dahil olmak üzere kapatabilir, aynı bankaya ödeme yapmaya devam edebilirsiniz. Ancak bu seçenek ile kredi kartı borçlarınızı kapatmayı tercih ederseniz, kredi kartınızın kapatılma seçeneğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Borç Kapatma Kredisi için Gerekli Belgeler

Borç transferi kredisi kullanabilmek için bankalar bazı ek belge ve bilgiler talep edebilir. Borcunuzu transfer ettikten sonra düzenli ödeme yapıp yapamayacağınız konusunda bazı detayları araştıran banka, kredi notunuza da bakarak yeni bir kredi başvurusu oluşturur. Eğer kredi notunuz düşük ve ödemeleriniz düzensiz olarak görünüyorsa, bankalar borç transferi işlemini gerçekleştirmeyebilir. Gerekli belgeler ise şunlardır;

 • Kimlik Belgesi
 • İkametgâh Belgesi (Kayıtlar güncel ise, son 3 aya ait sabit fatura yeterli.),
 • Maaş Bordrosu (Ön onay verilmemesi durumunda gerekir)

Eğer gelir durumunuz iyiyse ve bankalarda olan ödemelerinizde bir sorun yoksa krediniz direk olarak ön onay alacak ve onaylanacaktır. Ancak ön onaya takılmanız durumunda gelirinizi belgeleyebilirseniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

 • Garanti Bankası
 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • OdeaBank
 • Şekerbank

Şuan güncel olarak kampanyaları olan bankalar bu şekilde listeleniyor. Bu bankalar kanalı ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Bankaların detaylı olarak kampanyalarını da aktaracağız. Borç transfer kredisi veren bankalar;

Garanti Bankası Borç Transferi Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası%1,25 faiz oranı ile Borç Transfer Kredisi adı altında müşterilerine 36 ay’a kadar vade imkanları ile borç kapatma kredisi veriyor. Ayrıca bu kampanyada ödemlerinize 3 ay sonra başlayabilirsiniz.

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi

Eğer ödemelerinizde bir sorun yoksa, Kredi ve Kredi Kartı borçlarınızı %1,23‘den başlayan faiz oranları ile QNB Finansbank çatısı altında birleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

 • Aylık 1,55% ’ten başlayan uygun faiz oranları
 • Esnek ve uygun ödeme koşulları
 • Karşı bankalara ücretsiz EFT imkanı
Gibi avantajları da beraberinde getiren QNB Finansbank borç transfer kredisi ile siz de borçlarınızı Finansbank çatısı altında birleştirebilirsiniz. Vade seçenekleri ve ödeme şekilleri hakkında bilgi almak için banka ile iletişim kurmalınısız.

TEB Bankası Borç Kapatma Kredisi 2019

TEB bankası ile görüşerek borç tutarınız kadar çeşitli vade farkları hakkında bilgi alabilir ve sizlere nasıl yardımcı olacağını görüşebilirsiniz. Diğer bankalardan toplam borcunuzu öğrenin. Vade farklarında ne kadar faiz uygulanacağını, hangi tutarlarda kredi ödemeniz gerektiğini, bütçenizin ne durumda olacağını TEB müşteri hizmetlerine direk bağlanma ile bu konuda sorularınızı aydınlatabilirsiniz.

TEB Müşteri Hizmetleri ile Borç Transferi Yapmak

Bireyler kredileri hakkında bilgi almak için direk müşteri hizmetlerine bağlanmak isterler. Müşteri hizmetleri sizlere farklı konularda yardımcı olabilecekleri gibi direk bağlanma da sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun için TEB operatöre direk bağlanma yaparak kredinizi tek bir bankada toplama hakkında bilgi alabilir ve çeşitli bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. TEB bankasının operatörüne bağlanmanın en kolay yolu müşteri hizmetlerini aradıktan sonra 3 tuşuna basın. Sonrasında 1i tuşlayıp sesli yanıt sistemine düşeceksiniz. Sıra yoksa hemen olarak TEB operatöre direk bağlanma yapabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Makale: TEB Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

TEB Müşteri Hizmetleri Her Konuda Yanınızda

TEB Bankası Borç Kapama Kredisi

TEB müşteri hizmetleri sizlere internet bankacılığı ile ilgili bütün problemlerinize çözüm buluyor. İletişimleri güçlü olan müşteri temsilcilerinden istediğiniz konuda yardım alabilir ve kredinizin hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz. Yapacağınız işlemi bir kaç kelime söyleyerek anlayan banka teknolojisinin ne kadar geliştirdiğinin de kanıtı ve aynı zamanda TEB temsilciye bağlanma kısmına kadar ki yerde sizi direk ilgili kişiye yönlendirir. Yani kişiler arası değişiklik yapmadan soracağınız sorularda bilgi alacağınız kişi ile direk görüşme yapabilirsiniz.

Kredi Borçlarınızı TEB Bankasına Transfer Edin!

Diğer bankalardan eksi hesap borçları, kredi kartları ve kredilerinizin tüm borçlarını TEB bankasında toplayın. Kişinin ihtiyacına yönelik tutarları belirleyen banka aynı zamanda bütçenizi de düşünmekte. Kısa zamanda görüşme yapabileceğiniz banka ile müşteri temsilcilerinden alacağınız bilgiler doğrultusunda size en uygun krediyi anında hesabınıza atarlar. Toplam borç tutarınızı bütçenize uygun şekilde ödeyebilecek ve en uygun faiz oranları ile farklı vadelerde kredi çekmenize olanak tanır. Bu şekilde yapılan uygulama da hem insanlar mutlu olacak hem de bankaya olan güveniniz artacaktır. 

Böylece bütün bankaya olan borçlarınızın tutarını öğrenecek ve bir banka ile çalışmış olacaksınız. Bankanın sunmuş olduğu bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve yapacağınız görüşmelerde tutarları iyi belirlemelisiniz. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız her görüşme borçlarınız için bir avantaj olduğunu unutmayın.

Kredi İçin Görüşme Yapabilmek

Hayatın bize sunmuş olduğu yapı gereği herkes çalışmak zorunda. O yüzden bütün ihtiyaçlarını ya telefondan ya da internet üzerinden karşılayarak herhangi bir yere gitmek zorunda kalmadan kısaca yapabilirsiniz. Yeni teknoloji bunun için herkese fırsat vermekte. İhtiyaçlar için çekilen kredilerde de görüşme yapabilmek kısa zamanda olmakta ve TEB bankasının bir kredi ile bütün borçları kapatma avantajından yararlanabilirsiniz. Bireyler TEB temsilciye bağlanma yaparak bankaya gitmeye gerek kalmadan başvurunuzu yapabilir ve sistem üzerinden bütün borçlarınızı görüntüleme yapabilirler.

Vakıfbank Borç Kapama Kredisi

Yalnızca 18 ay vade ile ve 20.000 TL ile sınırlı (üst limit) borçlarınızın tamamını VakıfBank çatısı altında birleştirebilirsiniz. Diğer banka gibi VakıfBank da 3 ay sonra ödeme imkanı sunuyor. Vakıfbank devlet bankası olması sebebiyle bir çok avantajlı faiz oranını da müşterilerine sunabiliyor.

Akbank Borç Transfer Etme Kredisi

15.000 TL‘ye kadar tüm Borç Transfer Kredisi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca Akbank İnternet Şubesi üzerinden direk olarak başvurabilir ve paranızı hesaba aktarabilirsiniz. Akbank müşterisi iseniz, direkt olarak müşteri hizmetlerini arayarak da başvurunuzu oluşturabilir, işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

OdeaBank Müşteri Temsilcisi ile Kredi Başvurusu

düşük kredi notuna kredi

Yine aynı şekilde 36 aya kadar vade imkanları ile tüm borçlarınızı OdeaBank çatısı altında toplayabilirsiniz. Faiz oranları ise %1,48. Bu faiz oranları ile başvuru yapabilmek için müşteri temsilcisini arayabilir veya en yakın Odeabank şubesine gidebilirsiniz.

Şekerbank Borç Kapama Kredisi Çekmek

Şekerbank, tüm banka borçlarınızı tek çatı altına toplamanıza imkan sağlıyor. 3-36 ay arasında vade seçenekleri ile, %1,48‘den başlayan faiz oranları ile 100.000 TL‘ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Borç Kapatma Kredisi ile alakalı tüm soru ve sorunlarınızı alt bölümdeki yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

10 YORUMLAR

 1. Benim kredi kartı borcum var icralık oldum ödeme yapamadım şimdi avukatlar arıyor borç kapatma kredisi çekmek istiyorum ama olmuyor krediye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim eşim yoksa beni dövecek lütfen yardımcı olun bana

  • Makalemizde yer alan bankaları tercih edebilir, bankalar isimli bölümümüzden diğer krediler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 2. Aylık ödemelerin yüksek olduğu bir çok alacaklı yerine, tek bir noktaya borçlanarak hem ödeme rahatlığı hem de psikolojik rahatlık her zaman daha mantıklı olacaktır. Ayrıca faizler düştüğü anda borcu yapılandırmaya koyup daha da düşük geri ödeme imkanı da doğacaktır.

 3. öğrenci iken aldığım krediyi kapatmış olmama rağmen problem yaşadık ödenmemiş 9 tl borç görünüyor. bugün karşıma çıktı. bu 9 tlyi de ödedim. kkbde sorun problem yaratır mı bu durum benim icin?

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin