Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Bloke teminatlı kredi kartı, sicili bozuk olan kişiler tarafından tercih edilen ve dakikalar içinde başvuru yapılabilen bir kredi kartı türüdür. Bir kişinin kredi notu düşük, sicili tamamen bozuk olsa bile bankalardan bloke teminatlı kredi kartı kullanabilir. Bu kredi kartı türü sayesinde kredi notu düşük olan bir kişi yine kartı kullanarak kredi notunu yükseltebilir. Bu kredi kartına sahip olmak için bankaların talep ettiği bazı şartlar ve gereklilikler yerine getirilmeli, daha sonra başvuru yapılmalıdır. Yani bankaların sunduğu bu hizmet sayesinde artık kredi notunu düşünmeden de kredi kartı sahibi olabileceksiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri ve tüm şartları sizler için hazırladık!

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Bloke teminatlı kredi kartı, bir diğer adıyla da blokeki kredi kartı olarak karşımıza çıkabiliyor. Bankalar, kredi notu düşük olan kişilere de kredi kartı hizmeti verebilmek için bu tip bir çalışmaya imza atmış durumda. Bankaya sunacağınız bir bloke bedeli karşılığında, yine bankaların belirlediği oranlar dahilinde kredi kartı alabiliyorsunuz. Bu oranlar, bloke ettiğiniz tutara göre değişiklik gösterebiliyor.

Kısaca bahsetmek gerekirse, kredi kartı başvurusu yapmadan önce bankaya sunulan bir mevduat blokesi sayesinde (mevduat hesabı açmak şartıyla) bankadan kredi kartı kullanma seçeneklerinden birisidir. Kredi kartını kullandığınız süre boyunca da bu bloke sabit olarak duracak, kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz taktirde ise bankalar bu blokeden borcunu mahsup edecektir.

Elbette daha sonra kredi notunuz yükselip, kredi kartı alabilecek seviyeye geldiğinizde bu blokeli kredi kartını iptal ederek yeni kart başvurusu yapabileceksiniz. Bu aşamadan sonra da bankaya sunmuş olduğunuz bedelin üzerindeki bloke kaldırılacaktır.

Kredi kartının limiti sizin tarafınızdan belirlenecek, daha sonra banka talep etmiş olduğunuz kart limiti için ne kadarlık bir bloke tutarı ihtiyacı olduğunu size aktaracaktır. Bu bloke tutarı hesaba yatırıldıktan sonra banka başvuruyu tamamlayacaktır. Tüm bu işlemler dakikalar içinde olup, kart basan banka şubelerinden daha hızlı ilerleyecektir.

Blokeli Kredi Kartı Neden Kullanılır?

Bloke teminatlı kredi kartı, daha çok kredi notu düşük kişiler tarafından tercih edilir. Bu kişiler bankalardan rahatlıkla kart alamadığı için, banka bu tarz bir kolaylık sağlamıştır. Bu kolaylık karşısında da elbette bloke bedeli talep etmektedir. Aslında bu durum kredi notu düşük olan kişiler için tam bir nimet anlamını taşımaktadır.

Kredi notu düşük olan bir kişi blokeli kredi kartı kullanarak notunu hızlıca yükseltebilir. Hesap blokeli kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra bunu düzenli olarak ödeyebilir, yaptığınız düzenli ödemeler sayesinde kredi notunu hızlıca yükseltebilirsiniz.

Teminatlı kredi kartını tercih eden kişiler şöyledir;

 • Kredi notu düşük olan kişiler
 • Bankalara geç ödemeler yapan kişiler
 • Banka sicili bozuk olanlar
 • Aylık geliri yeterli gelmeyen kişiler

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Başvurusu

Eğer sizler de bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yapmaya karar verdiyseniz, altta listeleyeceğimiz adımları eksiksiz olarak tamamlamanız durumunda bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Elbette bankaya gittiğinizde ilk olarak banka memurundan sicilinizi incelemesini isteyebilirsiniz. Kredi notunuz yüksek, sicilinizde herhangi bir olumsuzluk bulunmuyorsa teminat blokeli kredi kartı kullanmanıza da gerek kalmayacaktır.

Bu kredi kartı türüne internet veya mobil bankacılık üzerinden başvuru yapmak mümkün değildir. Onun için bir sonraki adımda listeleyeceğimiz bankaların sizlere en yakın şubesini ziyaret ederek gerekli görüşmeleri sağlayabilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Şartları

 • Teminatlı kredi kartı için teminatın yatırılacağı ve paranın blokede kalacağı bir banka hesabı açılmalıdır. Bu işlem kredi kartı başvurusu sırasında da yapılabilir.
 • Banka çalışanı başvurunuzu alır ve mevcut durumda bir yasal takip, kara liste durumu olup olmadığını sorgular. Bu gibi bir durum söz konusu değilse normal bir başvuru da yapılabilir.
 • Başvurudan sonra kredi kartı limitiniz yatırdığınız tutar üzerinden hesaplanarak belirlenir. İsterseniz limitinizi kendiniz belirleyerek bankanın ne kadar tutar bloke etmeniz gerektiğini söylemesini de tercih edebilirsiniz.
 • Eğer yasal takip veya bankalarda başka bir probleminiz bulunmuyorsa, banka bloke için yatırdığınız paranın %80’ine kadar bir kredi kartı limiti tanımlar. Bu oran bankadan bankaya değişiklik gösterebilir.
 • Hesaba 2.000 TL yatırmışsanız, kredi kartınızın limiti 1.600 TL olarak belirlenir ve kullanıma başlayabilirsiniz. Yine söylediğimiz gibi, her bankanın bu uygulama üzerinde değişiklik yapma hakkı bulunuyor.

Başvuru şartları ve başvuru süreci bu şekilde ilerlemektedir. Bunun haricinde bir başvuru şekli olmadığı gibi, bankalar haricinde de böyle bir hizmet veren kurum bulunmuyor.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

bloke teminatlı kredi kartı başvuru

Eğer sizler de sicilinizin bozuk, kredi notunuzun da düşük olduğunu düşünüyorsanız, bu kredi kartı türü sayesinde alttaki tüm bankalardan kart sahibi olabilirsiniz. Bankalar bazı dönemler bu işlemi askıya alsa da, bunu en yaygın olarak uygulayan banka Kuveyttürk olarak karşımıza çıkmaktadır.

 • Garanti BBVA
 • Yapı Kredi Bankası
 • DenizBank
 • VakıfBank
 • TEB Bankası
 • QNB Finansbank
 • Ziraat Bankası

Yine kullanıcılar tarafından gelen yorumlara istinaden, bankaların güncel kampanyalarını da aktarmaya çalışacağız. 2019 yılında gelen bir kullanıcı yorumu şöyle;

27 Ekim 2019 tarihli, Tuncay beyin yorumu:

Ben de Kuveyttürk bankasından 1.100 TL karşılığında 1.000 TL limitli kartı aldım. DenizBank da 2.600 TL karşılığında 2.000 TL limit vereceğini söyledi ama sonrasında 1.550 TL limit geldi, bunu tekrar genel merkez ile görüşecekler. Bunun haricinde de Garanti BBVA’ya başvuru yaptım, haber bekliyorum.

24 Ekim 2019 tarihli, Barış beyin yorumu:

QNB Finansbank başvuru yaptım ama alamadım. TEB bankası %50 bloke alarak kredi kartı verdi bilginiz olsun.

Teminatlı Kartlarda Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Eğer başvuru yapmış ve kredi kartını almışsanız daha sonra bu blokeyi kaldırmak için bazı şartlar gerekiyor. Bu şartların başında da karta düzenli ödeme yapmak geçiyor. Aldığınız blokeli karta düzenli ödemeler yaparak kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükselebilir, daha sonra normal bir kart başvurusu yapabilirsiniz.

İlerleyen dönemlerde kart üzerindeki blokeyi kaldırmak için de kredi notunun yükselmiş olması gerekiyor. Yeni bir kart başvurusu yaptığınızda eğer onaylanırsa, sonrasında ilgili bankaya başvuru yaparak blokenin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu işlem gerçekleştikten sonra bankadaki paranızı şube veya ATM’den çekebilirsiniz.

Teminatlı Kredi Kartı Avantajları ve Dezavantajları

Teminatlı kredi kartı aldıktan sonra bazı işlemlere de dikkat etmeniz gerekiyor. Bunların başında da normal kredi kartlarında olacağı gibi düzenli ödemeler yapmak geliyor. Eğer düzenli ödemeler yapmazsanız hesaptaki paranız da riske girebilir.

Teminatlı kartın avantajları:

 • Kredi notunuz düşük olsa da bu karta başvuru yapabilir, kullanabilirsiniz.
 • Bu kredi kartı tipini kullanarak kredi notunuzu hızlıca yükseltebilirsiniz.
 • Teminat sağladığınız kadar limite sahip olabilirsiniz.
 • Taksitli alışverişler yapabilir, normal kart gibi kullanabilirsiniz.

Teminatlı kartın dezavantajları:

 • Bankaya nakit para beyan etmelisiniz.
 • Kartın ödemelerini asla geciktirmemelisiniz.
 • Ödeme gecikmesi durumunda banka hesaptaki parayı borç yerine tahsil edebilir.

26 YORUMLAR

 1. Merhabalar. Benimde sicilim bozuktu Kuveyt Türk bankasına gittim 1100 TL bloke edildi 1000 TL kredi kartını hemen basıp verdiler.
  Kredi kartını hemen kullanmaya başladım ve ilk hesan kesim tarihini hemen 6 gün sonrasina yaptım. Ve kesildi aynı gün ödedim. Bugün findeks risk raporu çektim. Daha önce son 5 yıl içinde işlem.yapilmadigi için heaaplanamadi digen findeks raporu şimdi şöyle yazıyor. Risk limiti oluşturulacak.kadar işlem.olmadi. yani muhtemelen önümüzdeki ayın kredi kartı tutarını odedigime hesaplamaya başlayacak. Bilgilerinize.

 2. Merhaba bende garanti bankasına 1250 tl teminat yatırarak 1000 tl limitli kredi kartı aldım 1 günde onaylandı garanti kredi kartı bir çok bankaya göre daha avantajlı

 3. Merhaba benim net maaşım 4.250 TL – 3 yıldır kurumsal bir şirkette düzenli olarak çalışıyorum ama aktif 1 icra dosyam var. Yine de teminatlı kredi kartı alabilir miyim?

 4. Kuveyt Türk bankasının kartı diğer kartlar gibi pek avantajlı değil sanırım doğru mudur? Taksitli işlem vs gibi

 5. 2015 yılında iki ayrı banka kredi kartından avukatlık oldum ve 2016 yılında tamamen hepsini kapattım simdi findex e girdiğim zaman kredi notum belirlenmemis gözüküyor bende kullana bilir miyim

 6. Merhaba benim banka borclarım vardı avukatlık olmuştum odedim hepsini asgari ucretli çalışıyrm 3 yıldır kredi notumu yukseltmek için bende faydalanabilirmiyim.

 7. Bende kuveyt türkten 1100 tl karşılığı 1000 tl lik kredi kartı aldım denizbanktan 2600 tl karşılığında 2000 anlaştık ama 1550 geldi tekrardan görüştüm şube ile genel merkez ile görüşülecek daha 1 günlük olay haber bekliyorum şimdide garantiden almaya çalışacağım bakalım ne olacak

 8. Kuveyt Türk bankasına gidin hemen veriyorlar kredi kartıni
  Daha 2 gün önce aldım hemen verdiler blokeli kredi kartı

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin