Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar (Aylık 500 Taksitle)

Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli Askerlik Kredisi, 2020 yılında güncellenen askerlik sistemiyle beraber askerlik hizmetini bedelli olarak yapmak isteyen adayların aradığı kampanyalardan birisi. Bankalar da yeni askerlik sistemi kapsamında ihtiyaç kredisi seçeneklerine bir yenisini daha eklemiş oldu. Özellikle devlet bankaları tarafından uygulanan ve çoğu kişi tarafından tercih edilen bu kredi kampanyasının bir ihtiyaç kredisi olduğunu hatırlatmalıyız. Yapılan bu tarz kampanyalarda genel olarak krediler ihtiyaç kredisi olarak kullandırılır. Bedelli askerlikte son durum ele alındığında yoklama kaçağı olanlar için tren kaçmış olsa da, askerliği tecilli olan kişiler için devam ediyor. Her yıl farklı tutar üzerinden uygulanacak olan bedelli askerlikten faydalanmak için bu yıl belirlenen tutar 33.230 TL’dir. Bu tutar 2020 yılı için güncellendiğinde yazımızda da gerekli güncellemeleri yapacağız.

Yazımızda yapılan hesaplamaların tamamı 33.230 TL üzerinden yapılmıştır.

Bedelli Askerlik Kredisi Nedir?

Herkes tarafından merakla beklenen ve bir çok adayın bekleyiş içinde olduğu bedelli askerlik şartları açıklandı. Açıklandıktan hemen sonra tutar 30.000 TL olarak söylenmiş olsa da, enflasyon farkı da dahil edildiğinde güncel olarak 33.230 TL olarak belirlendi. Bu tutarın da her yıl değişeceğini, muhtemelen de artarak gideceği belirtildi. Bedelli askerlik yasası netleştikten hemen sonra da bankalar Bedelli Askerlik Kredisi adı altında bazı kampanyalar başlattı, düşük faiz oranları belirledi.

Kampanya tüm bankalar tarafından yapılmış olsa da, tercih olarak yoğun olarak devlet bankaları seçildi. Devlet bankaları, özel bankalardan çok daha düşük faiz oranı verdiği için vatandaşlar da bu bankalara yöneldi. Fakat son dönemlerde diğer özel bankaların da yaptıkları kampanyalar sayesinde bu durumun eşitlendiği söylenebilir. ING Bank ve TEB başta olmak üzere bazı özel bankalar da faiz oranını %0.99 seviyesine çekti. Adı bedelli kredisi olmasa da, ihtiyaç kredisi olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Yazımızın ilk bölümlerinde de aktardığımız gibi aslında bedelli askerlik kredisi adında bir kredi türü bulunmuyor. Bankalar dönemlere göre bu tarz kampanyalar yapıyor ve müşterileri faydalandırmak için isimlerinde değişiklik yapıyor. Yani çekeceğiniz bu kredilerin aslında birer ihtiyaç kredisi olduğunu söylemek mümkün.

Bu sebeple de sadece bedelli kredisi değil, en uygun fiyatla ihtiyaç kredisi veren tüm bankalara odaklanabilirsiniz. Bizler de sizlerin işini kolaylaştırmak adına tüm bankaların uygun ihtiyaç kredisi tekliflerini listeleyerek tüm imkanları listeledik. Öne çıkan ve en uygun bedelli askerlik kredisi veren bankalar şöyle;

 • VakıfBank
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • ING Bank
 • TEB & Cepteteb

Bu bankalardan istediğiniz birini seçebilirsiniz. Altta verdiğimiz faiz oranları ve ödeme imkanlarını da karşılaştırarak bütçenize en uygun gelen bankayı tercih edebilirsiniz. Eğer kredi notunuz normale göre düşük seviyedeyse ilk olarak Kredi Notu Düşüklere Kredi isimli makalemizi okuyabilir, bu gibi bankaları da tercih edebilirsiniz.

VakıfBank Bedelli Askerlik Kredisi

VakıfBank bedelli askerlik kredisi alanında tercih edilen bankaların başında yer alıyor. Diğer bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarına göre tutarları biraz daha fazla kalıyor olsa da, devlet bankası olması sebebiyle de öne çıkıyor. Eğer VakıfBank ile çalışıyorsanız internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

33.500 TL 48 ay geri ödemeli kredi seçenekleri;

Faiz Oranı: %1.08
Kredi Tahsis Ücreti: 167 TL
Aylık Taksit: 941 TL
Toplam Geri Ödeme: 45.370,54 TL

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi

Yine bir devlet bankası olan Halkbank da yüksek tercih edilen bankaların arasında yer alıyor. %1.05 faiz oranı ile uygun fiyatlarla kredi kullanabileceğiniz bankalardan birisi. 33.500 TL’lik krediyi dilerseniz 36, dilerseniz 48 ay olarak çekebiliyorsunuz. Bunun haricinde eğer Halkbank maaş müşterisi iseniz, daha yüksek tutarlara başvurabilirsiniz.

33.500 TL 48 ay geri ödemeli kredi seçenekleri;

Faiz Oranı: %1.05
Kredi Tahsis Ücreti: Bilinmiyor
Aylık Taksit: 934 TL
Toplam Geri Ödeme: 44.849,76 TL

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Devlet bankalarının şüphesiz en çok tercih edileni olan Ziraat Bankası, ihtiyaç kredisi konusunda rakipleriyle yarışır durumda. Özel bankalar kadar düşük olmasa da gayet uygun kredi kampanyaları sunan Ziraat Bankası’nın güncel ihtiyaç kredisi kampanyalarına resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda mevcutta Ziraat Bankası müşterisi iseniz internet bankacılı ile de başvuru oluşturabiliyorsunuz.

https://www.ziraatbank.com.tr

Özel Bankaların İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

Devlet bankaları da son derece uygun fiyatlarla ihtiyaç kredisi kampanyası veriyor olsa da, özel bankalar bir tık daha altında veriyor. TEB bankası %0.95, ING Bank ise %0.98 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi veriyor. Eğer bu bankalardan kredi çekmek istiyorsanız da kredi seçenekleri hakkında bilgileri yazımızın devamında.

Cepteteb İhtiyaç Kredisi %0.95

Cepteteb ile de rahatlıkla ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda buradan çekeceğiniz kredi için herhangi bir masraf ödemenize de gerek yok. İnternet üzerinden dakikalar içinde yapabileceğiniz başvuru ile %0.95 faiz oranı ile kredi çekebilirsiniz. Bu kredi oranı kredi notuna göre değişiklik gösteren faiz oranı içeriyor. Yani kredi notunuz düşükse maalesef daha yüksek faiz oranları ile karşılaşabilirsiniz.

Toplam Faiz: 10.183,36 TL
Masraf: Yok
Yıllık Maliyet Oranı: %14,57
Teminat: Yok
Kefil: Yok
Kredilendirme Oranı: %100
Toplam Geri Ödeme: 43.683 TL
Aylık Taksit: 910 TL

ING Bank İhtiyaç Kredisi %0.98

ING Bank bedelli askerlik kredisi adı altında olmasa da %0.98 kredi faiz oranı ile çok uygun kredi imkanı sağlıyor. Devlet bankalarının bile altında faiz oranı sunan ING bank müşterisi iseniz rahatlıkla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Aynı zamanda yine TEB’de olduğu gibi kredi notunuz düşükse yüksek faiz oranı çıkma ihtimali mevcut.

Toplam Faiz: 10.183,36 TL
Masraf: Yok
Yıllık Maliyet Oranı: %15,57
Teminat: Yok
Kefil: Yok
Kredilendirme Oranı: %100
Toplam Geri Ödeme: 44.315 TL
Aylık Taksit: 919,74 TL

Bedelli Askerlik Kredi Başvurusu ve Sonucu

Yukarıda sunmuş olduğumuz bankaların herhangi birine başvuru yapmaya karar verdiyseniz, ilk olarak şubeleri ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz. Şubeden yapılan başvurular çok daha hızlı sonuç alabileceği gibi, paranın da anında çekilmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden de başvuru yapabiliyorsunuz. Bu başvuruları sorunsuz tamamlamak için tüm bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olmalısınız.

Daha sonra başvurunuzun durumunu izlemek ve sonucu öğrenmek için banka müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. VakıfBank Müşteri Hizmetleri telefon numarası olan 0850 222 0 724 üzerinden 7/24 ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu durum diğer tüm bankalar için de geçerlidir ve aynı sorgulama yöntemi uygulanabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. Huseyinas avatarı
  Huseyinas

  Bedelli için kredi arıyorum en güveniliri hangisi?

  1. Mert avatarı
   Mert

   Makaledeki tüm bankları tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın