Başvuru Sayısı Fazla Olanlara Kredi Veren Bankalar

başvuru sayısı fazla olanlara kredi

Başvuru sayısı fazla olana kredi, başvuru sayısı fazla olanlara kredi veren bankalar 2019 hakkında bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Krediler, acil nakit ihtiyaçlarımızı karşılamamız için en mantıklı yöntemlerden birisidir. Acil nakit ihtiyaçları, acil ödemeler üst üste geldiği zaman imdadımıza yetişen kuruluşların başında ise bankalar geliyor. Ancak bankalardan kredi kullanabilmek için de belli şartların yerine getirilmiş olması gerekiyor. Bunlardan en önemlisi ise bankalar arası sicilimiz ve kredi notumuz olarak gösterilebilir. En önemli kriter kredi notu olsa da, bankaların dikkat etmiş olduğu bir diğer husus da başvuru sayısıdır. Bankalar, yapmış olduğunuz tüm işlemleri kayıt altında tutarak diğer bankalar ile paylaşır. Yani X bankasına yaptığınız bir kredi başvurusu, Y bankasına kredi başvurusu yaparken karşınıza çıkabilir. Peki başvuru sayısı yüksek olanlara kredi veren bankalar hangileridir?

Başvuru Sayısı Fazla Olanlara Kredi

Kredi başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olduğunu söylemiştik. Bunlardan bir tanesi de düzensiz başvurular olarak gösterilir. Örnek vermek gerekirse, acil nakde sıkıştığımız dönemlerde bankalara başvuru yaparak bu ihtiyacımızı gidermeye çalışabiliriz. Kredi başvuruları reddedildikçe yeni başvurular yapar, farklı farklı bankalardan kredi çekmeyi deneyebiliriz. Ancak bu durumun da bazı sakıncaları mevcut. Bankalar, yapmış olduğunuz tüm işlemleri kayıt altında tutup diğer bankalar ile paylaştığı için, bu başvurular diğer bankaların gözünde olumsuzluklara sebep olabilir.Tavsiye Makale: Başvuru Sayısı Sorgulama

Bankalar, kredi başvurusunu değerlendirirken bazı detayları da göz önünde bulundurmakta. Bunlardan birisi de kişinin bankalarla olan çalışma stili, ödeme alışkanlıkları ve benzeri durumlardır. Kişinin, farklı bankalara yapmış olduğu başvurular ve bu başvuruların reddedilmiş olması da yeniden başvuru yaptığınız bankanın gözünde olumsuz bir etki yaratmaktadır. Ayrıca yapmış olduğunuz her başvuru da kredi notunu belli oranda düşürmektedir. Yine de endişelenecek bir durum yok, başvuru sayısı fazla olanlara kredi veren bankalar da mevcut, gelin bu bankaları birlikte inceleyelim.

Başvuru Sayısı Fazla Olana Anında Kredi

Kredi başvuru sayısı fazla olanlara kredi veren bankalar elbette mevcuttur. Her banka, başvuru sayısı fazla olana kredi vermese de, bazı bankalar çeşitli dönemlerde yaptıkları kampanyalar ile müşterilerine hizmet vermektedir. Bunlardan bazıları ise Ziraat Bankası, DenizBank ve Vakıfbank’tır. Başvuru sayısı fazla olana kredi veren bankalar listemiz ise şöyle;

DenizBank Başvuru Sayısı Fazla Olana Kredi

denizbank başvuru sayısı fazla olana kredi

DenizBank, başvuru sayısı fazla olan müşterilerine kolaylık sağlayarak kredi imkanı sağlıyor. Başvuru sırasında, normal kredi kullanımında talep edilen belgelere ilave olarak herhangi bir belge talep etmiyorlar. Bunun yanı sıra müşterinin sicil durumuna göre de çeşitli faiz oranları uygulanmaktadır. İnternet bankacılığı, SMS veya telefon bankacılığını kullanarak da anında başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Başvuru Sayısı Fazla Olana Kredi

ziraat bankası başvuru sayısı fazla olana kredi

Ziraat Bankası, hem borç kapatma kredisi olarak, hem de normal bireysel ihtiyaç kredisi olarak da başvuru sayısı fazla olan müşterilerine hizmet veriyor. Çeşitli faiz oranları ile, başvuru sayısı fazla olanların da kredi kullanabildiği Ziraat Bankası’na hemen başvuru yaparak kredinizi kullanabilirsiniz. Başvurular ise yalnızca şubelerden kabul ediliyor.

Kredi Başvuru Sayısı Ne Zaman Silinir?

Kredi başvuru sayısı, bankalara yapmış olduğunuz kredi başvurularının genel toplamı olarak bankalar arasında kayıt altında tutulmaktadır. Tüm bunların yanı sıra, yaptığınız diğer tüm işlemler de bankalar arasında kayıt altında tutulmaktadır. Eğer bir bankadan veya bir çok bankadan kredi başvurusunda bulunduysanız, diğer tüm bankalar da bu başvuruları ve tüm detaylarını kolaylıkla öğrenebilir. Bu başvuruların tüm ekranlardan silinmesi ve temizlenmesi için de üzerinden ortalama olarak 3 ile 5 ay arasında bir zaman geçmelidir. Kredi başvuru sayısını silme konusunda ise yapabileceğiniz bir işlem bulunmadığı gibi, tüm güncellemeler bankalar tarafından otomatik yapılmakta.

Tavsiye Makale: Kredi Başvuru Sayısı Sorgulama

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın