günlük eft gönderim limiti

Günlük EFT gönderim limiti ne kadardır? Tüm bankalarda eft gönderme limiti günlük kaç para gibi bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Bankalar arası para transferlerinde, bir kişiye para gönderimi yapacağımız zamanlarda imdadımıza yetişen özellik EFT özelliğidir. Bir bankadan, farklı bir bankaya yapacağımız para transferi işlemlerinde Elektronik Fon Transferi, yani EFT’yi kullanırız. Her bankada EFT gönderimi için belirli bir ücret olduğu gibi, limit de mevcuttur. Tüm bankalar bu limitleri kendileri belirlediği gibi, müşteri talebi doğrultusunda arttırabilmektedir. Peki bankaların günlük eft gönderim limiti ne kadardır? Bir bankadan başka bir bankaya en fazla ne kadar EFT yapabilirim?

Günlük EFT Gönderim Limiti Nedir?

Bankalar, farklı bankalara para gönderebilmemiz için EFT sistemini hayata geçirmiştir. Bu gibi işlemlerde de, olası yoğunlukların önüne geçebilmek için bankalar bazı limitler belirlemiştir. Belirlenen bu limitler tüm bankalarda farklı olduğu gibi, müşteriden müşteriye de farklılık gösterebilir. Örneğin yeni bir müşteri daha az tutarda bir EFT işlemi yapabilirken, sık sık bu tarz işlemler yapan bir müşteri ise talep doğrultusunda daha fazla tutarda EFT işlemi gerçekleştirebilir.EFT işlemlerinde limit olduğu gibi, belirli ücretlerde mevcuttur. EFT sırasında tutar farketmeksizin çoğu banka belirli EFT ücretleri talep etmektedir. EFT limitinin dışında kalan bu uygulama, hemen hemen her bankada mevcuttur. Elbette EFT ücreti almayan bankalar da mevcuttur. Bu bankalara göz atmak için de EFT ücreti almayan bankalar isimli makalemizi okuyabilirsiniz. Şimdi gelelim tüm bankaların günlük EFT gönderme limiti nedir hakkında bilgi vermeye.

Tüm Bankaların Günlük EFT Gönderme Limiti

Tüm bankalar, olası yoğunlukların önüne geçebilmek için yapacağınız EFT işlemlerini belirli tutarlar ile sınırlandırmış, bu tutarların dışında EFT yapmanızı engellemiştir. Altta yer alan tabloda tüm bankaların EFT limitlerini görebilirsiniz. EFT Gönderme Limitleri;

BANKAEFT LİMİTİ
Ziraat Bankası EFT İşlem Limiti100.000 TL
HalkBank EFT İşlem Limiti150.000 TL
VakıfBank EFT İşlem Limiti200.000 TL
İş Bankası EFT Gönderim Limiti200.000 TL
Yapı Kredi EFT Gönderim Limiti300.000 TL
Garanti Bankası EFT Gönderim Limiti250.000 TL
DenizBank EFT Gönderme Limiti100.000 TL
Akbank Günlük EFT Gönderme Limiti150.000 TL
ING Bank EFT Gönderme Limiti100.000 TL
QNB Finansbank EFT İşlem Limiti200.000 TL
OdeaBank EFT Limiti200.000 TL
AktifBank EFT İşlem Limiti200.000 TL
Enpara Günlük EFT İşlem Limiti100.000 TL
TEB Günlük EFT Limiti100.000 TL
Kuveyttürk EFT Gönderme Limiti15.000 TL
HSBC EFT Gönderme Limiti50.000 TL

Bankalar, EFT gönderme limitlerini yukarıdaki tablodaki tutarlar olarak belirlemiştir. Tüm bankaların eft gönderme limitlerine üstte yer alan tablodan ulaşabilirsiniz. Eğer EFT gönderme limitini yükseltmek istiyorsanız EFT Gönderim Limiti Yükseltme isimli makalemizi okuyarak da bilgi alabilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin