Banka Müdürü Nasıl Olunur, Banka Müdürü Maaşları

banka müdürü nasıl olunur

Banka müdürü nasıl olunur, banka müdür nasıl olurum, banka müdürü olma şartları, banka müdürü olmak için gerekli şartlar nelerdir hakkında bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Bankalarda çalışmaya başlayan tüm personellerin ortak hayali belkide ilerleyen dönemlerde çalıştıkları bankanın müdürü olabilmektir. Banka müdürleri, bankadaki tüm işlemler ve personellerden sorumludur ve elbette diğer personellere göre daha yüksek maaşlar alırlar. Bankada çalışan memurlar, ilerleyen dönemlerde farklı şubelerde banka müdürü olabilmek için belirli şartları yerine getirdiklerinde bu tarz bir terfiye hak kazanabiliyorlar. Elbette banka müdürü olabilmek için de belirli şartlar ve yöntemler var. Peki bu şartlar nedir, banka müdürü olmak için neler yapılmalı? Banka müdürü olmak kolay mıdır?

Banka Müdürünün Görevleri Nedir?

Banka müdürleri, şubedeki diğer personellerin aksine o bankadaki tüm yönetim işlerini ele alan kişidir. Para yönetimi, para transfer ve değişimleri, para akışı, şube yönetimi ve kredilendirme gibi işlerin başında banka müdürleri bulunur. Örneğin kredi kullanırken, kredi başvuruları öncelikle banka müdürü ekranlarına düşer, daha sonrasında genel merkeze iletilir ve onay beklenir. Buradan anlayacağınız üzere banka müdürleri sürekli olarak aktif yönetim halindedir.Banka müdürü olmak isteyen tüm personelin de, iş yönetimi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Banka işleri konusunda ciddi sorumluluklar üstlenecek olan banka müdürleri, tüm işlerin başında gelen yönetim birimi olarak da görülebilir. Normal personelin de tüm sorumluluğu banka müdüründe olacağı için, yapılan hatalarda dahi muhatap olarak banka müdürünün alınacağını unutmamak gerekir. Peki banka müdürü nasıl olunur? Banka müdürü olmak için neler gereklidir?

Banka Müdürü Nasıl Olunur?

Banka müdürü olabilmek için belirli şartlar olduğunu yazımızın başında belirtmiştik. Şimdi ise banka müdürü olabilmenin şartları hakkında bilgiler vererek tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız. Aşağıda vereceğimiz seçenekleri değerlendirerek banka müdürü olabilmek için bir adım atmış sayılabilirsiniz. Eğer altta yer alan kriterleri yerine getiriyorsanız, terfi yakın!

  • Müfettiş Yardımcısı Olmak
    Müfettiş yardımcısı olmak, banka müdürlüğüne gidecek yolların en şanslı olanlarından biri olarak gösterilir. Müfettiş yardımcısı olmak, banka müdürü olabilmeniz için en hızlı yol olarak da değerlendirilebilir. Müfettiş mesleğini tamamladığınızda, istediğiniz bir bankanın şubesine banka müdürü olarak atanabilirsiniz. Bu süre 5-6 yıl olarak gösterilmektedir.
  • Banka İçerisinde Yükselmek
    Bu seçenek en standart seçeneklerden birisidir. Çalışmış olduğunuz bankada kademeli olarak yükseliş gösterirseniz, ulaşacağınız son nokta banka müdürü olabilmektedir. Banka müdür olmanın en durağan yöntemlerinden birisi olsa da, sabır göstererek bu mertebeye ulaşabilirsiniz. Diğer yöntem kadar şanslı olmasa da, seçeneklerden birisidir.

Yukarıdaki seçenekler, banka müdürü olmanız için geçerli seçeneklerden bazılarıdır. Bu seçenekler doğrultusunda banka müdürü olabilirsiniz. Müfettiş yardımcısının ulaşacağı son mertebelerden birisi de banka müdür olduğu için, en şanslı seçenek olarak gösterilmiştir.

Banka Müdürü Nasıl Olunur?

Gişe memurlarının banka müdürü olamayacağına dair sunulan yaklaşımlar tamamen yanlıştır. Bir şube müdürü, çalışma hayatı sırasında Bireysel Bankacılık veya Ticari Bankacılık bölümlerinde pazarlama bölümlerine geçiş yapabilir. Bu geçiş sonrasında düzenli yükseliş göstermesi halinde banka müdürlüğü kapısı bu personeller için de açılacağı için, gişe memurlarının da banka içinde yükseliş göstermesi gayet mümkündür. Ancak bankacılık sektöründeki işinize ne kadar üst düzeyden başlarsanız, müdür olabilmek için şansınızın da o kadar artacağını belirtmekte fayda var.

Tavsiye Bağlantı: Banka Personel Alımları

Banka Müdürü Maaşları Ne Kadardır?

Banka müdürleri, diğer personelden daha yüksek maaş aldığı gibi bazı sosyal imkanlardan da faydalanabilir. Bunlardan bazıları hayat sigortası, araç tahsisi gibi seçenekler olabilir. Bankalar tarafından müdürlerine araç verilir ve müdürlük hayatı boyunca kullanabilir. Banka müdürlerinin alacakları maaş özel ve devlet bankalarına göre değişiklik gösterebilir. Ortalama bir tutar belirtmek gerekirse de banka müdürlerinin maaşlarının aylık 10.000 TL’ye yakın olabileceğini söylemek mümkün.

Yine banka müdürü maaşları dediğinizde şube müdürünün ne kadar alacağını da merak ediyorsunuz öyle değil mi? Bir banka da, bir şube müdürü, yaklaşık olarak 8000 TL ve üzeri maaş ile hizmet sunmaktadır. Tabi ki bu maaş 15.000 ve 20.000 TL’ye kadar da yükselebilir. Performansa dayalı olarak çalışan bankalarda, tüm maaşların daha yüksek olması da gözlemler arasında.

Banka Müdürü Maaşı Ne Kadar 2020

Son yıllarda bankacılık sektöründe maaşların düzenlenmesi ile beraber, banka müdürlerinin bir hayli fazla ücretlerde çalışıldığı söylentisi ortaya çıkmıştı. Şimdi sizlere banka müdürü maaşları ne kadar 2019 değerleri ile bilgiler vereceğiz. Banka müdürü maaşlarından bahsetmeden önce, banka içerisinde genel olarak çalışanların maaşlarına bir göz atalım.

Bankacıların yüksek maaşlar aldığı iddiası ile çıkan tartışmalar sonrasında, her şeye rağmen yüksek maaş aldıkları söylenmektedir. Elbette ki rütbeye ve işe göre bu maaşlar değişiklik göstermektedir. Derece, kademeye, çalışma süresine göre de farklı maaşlar ortaya çıkabilmesi mümkündür.

Bankacıların Maaşları Ne Kadardır?

İlk olarak en düşük maaş stajyer maaşı olarak 1003 TL şeklinde belirtilmektedir. Stajyerlerden sonra, asgari ücret altı bir maaş görebilmek elbette ki mümkün değildir. Asgari ve asgari ücret üstü maaşların bazıları şu şekilde işe göre belirlenmiştir. Banka şubesine ilk defa giriş yapan, yeni bir personelin maaşı, 2000-3500 TL aralığında ve üzeri olabilmektedir. 

Gişe yetkilisi maaşı;

Yine gişe yetkililerinin de maaşları ilk giren maaşları ile aynı olarak belirlenmiş gibi görünüyor. Bu yıl yapılan iyileştirmeleri saymadan, 2000-3500 TL olduğu biliniyor. Elbette ki güncellemeler ile bu tutarların biraz daha yüksek olabilmesi mümkün oluyor.

Müşteri hizmetleri uzman maaşı;

Bir uzmanın maaşı elbette ki biraz daha yüksek olmalıdır. Bu düşünce ile birlikte, bir müşteri hizmeti uzmanının maaşı, 2500 TL’den başlayarak 5000 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Derece ve kademe bu maaşın yükselmesinde etkili olabiliyor. Diğer banka müdürü maaşı ise oldukça yüksek. 

Müşteri hizmetleri yöneticisi;

Yine banka da hizmet veren bir müşteri hizmeti yöneticisi, daha düzgün bir maaş işe hizmet vermeye devam ediyor. Müşteri hizmeti uzmanından biraz daha fazla maaş alarak, 5000 TL ile 6000 TL aralığında maaşlara ulaşabilmesi mümkündür. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın