Banka Kredi Vermiyorsa Bize Gelin! (Kredi Hemen Hesapta)

banka kredi vermiyorsa bize gelin

Banka kredi vermiyorsa bize gelin 2020! Evet, yanlış duymadınız. Bankalardan kredi çekemeyen vatandaşlarımız için bol bol taktik vereceğimiz ve kredi çekebilmeleri için seçenekleri teker teker listeleyeceğimiz yazımıza hoş geldiniz. Bazı acil nakit ihtiyaçlarında, bankaların onay vermemesi durumunda kişiler arka arkaya bir çok bankadan başvuru yapabiliyor. Bunun büyük bir yanlış olduğunu hatırlatmamız gerekiyor önce. Bankalara yapmış olduğunuz başvuruların silinme süresi 6 aya kadar çıkabiliyor. Üst üste yapılan başvurular da sicilinizde olumsuz bir durum gibi gözükerek, aslında diğer bankaların da size kredi vermemesi için bir zemin hazırlamış oluyor. Biz de bu yazımız ile sizlere hem bankalardan hızlıca kredi çekmeniz için bazı yöntemler anlatacak, hem de alternatif finansman şirketlerinden kredi çekme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Banka Kredi Vermiyorsa Bize Gelin!

Bankalar kredi vermiyorsa bize gelin diyen bir çok firma bulunuyor. Bu firmalar hakkında bilgi vermeden önce bazı uyarılar yapmamız gerekiyor. Acil nakit ihtiyacınızı karşılamak için kullanabileceğiniz en güvenilir firmalar sadece bankalardır. İlave olarak BDDK onayı olan finans şirketlerini de kullanabilirsiniz fakat bunlar nakit ödeme yapmayabiliyor. Örneğin bir finans şirketi kredi sağlıyor olsa da, bunu sadece taşıt için yapabiliyor.

Eğer nakit ihtiyacınız bulunuyorsa, bunu sadece bankalardan temin edebileceğinizi söylememiz hiç de yanlış olmaz. İlave yöntemler, aslında kişileri tuzağa düşürerek ellerinde kalan son parayı da almaya yönelik bazı aldatmacalar içeriyor. Özellikle internet üzerinde banka kredi vermiyorsa bize gelin diyen kişilerden uzak durmalısınız.

Bu kişilerin kullandığı bazı yöntemler şöyle;

 • Kişisel bilgileri ele geçirmek
 • Telefon numarası bilgisi almak
 • Ön ödeme almak
 • Bilgileri paylaşmak

Bu yöntemleri kullanan kişilerden uzak durmalı, kimseye ön ödeme yapmamalısınız. Aynı zamanda internette TC kimlik numarası ve cep telefonu gibi kişisel bilgilerinizi isteyen internet sitelerine de güvenmemelisiniz!

Bankalar Kredi Vermiyor, Ne Yapmalıyım?

Bu sorunun cevabı oldukça basittir. Bankalardan kredi çekmeniz için doğru başvuru yöntemlerinden sizlere bahsedeğiz ve buna uygun işlemler yaparak kredinizin hızlı şekilde onaylanmasını sağlayacağız. Daha ilk bölümde de bahsettiğimiz gibi, lütfen kredi çıkmadığı zaman bankalara arka arkaya başvurular yapmayın. Şimdi ilk olarak bankaların sizlere neden kredi vermediğini anlamaya çalışalım.

Aynı zamanda kredi çekmeniz konusunda size yardımcı olacak kredinizi biz çekelim siz ödeyin isimli makalemizi okuyarak da bazı yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Bankalar Kredi Vermiyor, Ne Yapmalıyım?

Bankaların kredi vermemesine sebep olacak bir çok sorun olabilir. İlk olarak bunları analiz etmemiz gerekiyor. Kredi başvurusu reddediltikten sonra mutlaka sebebini sormalısınız. Banka çalışanının söyleyeceği sebebe göre alttaki seçenekleri okuyabilirsiniz.

Kredi Notunun Düşük Olması

Çok RiskliOrta RiskliAz RiskliİyiÇok İyi
0-699700-10991100-14991500-16991700-1900

Kredi notunun düşük olması en önemli kriterlerden birisi. Yine de endişelenecek bir durum yok. Kredi notunu yükseltmek için de bir çok seçenek bulunuyor. Bankalar, kredi başvurusu sırasında ilk olarak kişinin kredi notuna bakıyor. Kredi notu sarının altındaki kırmızı grupta yer alıyorsa sistemler otomatik olarak reddediyor.

Kredi Skorunuz Oluşmamış Olabilir

Aynı zamanda bankalarla ilk kez çalışan kişiler de kredi notu oluşmadığı için kredi çekerken zorlanabilir. Bunun önüne geçmek için de bankalardan düşük limitli kredili ürünler kullanarak kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz.

Düzensiz Ödemeler Yapmak

Kredilere veya kredi kartlarına düzensiz ödemeler yapmak aslında kredi notunu düşürüyor olsa da, daha sonrasında bu durumun düzelmesi biraz zaman alıyor. Üst üste her ay yapılan düzensiz ödemeler, kredi notunun da her ay düzenli olarak düşmesine sebep oluyor.

Kara Listede Olabilirsiniz!

En kötü senaryolardan birisi de budur. Kara listede olabilirsiniz! Bu durumdan kurtulmak istiyorsanız, ilk olarak kara listeden nasıl çıkılır isimli makalemize göz atabilirsiniz. En hızlı yollardan bahsettiğimiz yöntemler ilginizi çekebilir.

Banka Kredi Vermiyorsa Bize Gelin!

bankalar kredi vermiyor, ne yapmalıyım?

Şimdi de bankalardan kredi alamayanlar için bazı alternatif yöntemlerden bahsedeceğiz. Bu yöntemler ilave firmalar gibi olmasa da, senetle alışveriş yapmak gibi mantıklar barındırıyor. Bu yöntemler daha çok yapılan alışverişleri nakite çevirmek gibi işlemler içeriyor olsa da, nakit ihtiyacınız dışındaki işlemleri de barındırıyor.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalardan Kredi Çekebilirsiniz

Bazı bankalar var ki, kredi notunuz düşük olsa bile kredi sağlıyor. Örnek vermek gerekirse, kredi çekmek istediğinizde kredi notunuza göre faiz oranı uyguluyor. Yani kredi notunuz düşük olduğu için bunu reddetmek yerine faiz oranını yüksek tutuyor. Eğer acil nakit ihtiyacınız bulunuyorsa bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu bankalar;

 • AktifBank
 • N Kolay Kredi
 • PTT Bank
 • Cepteteb
 • ING Bank

Olarak karşımıza çıkıyor. Bu bankalardan yapacağınız başvurular sayesinde kredi notunuz düşük bile olsa kredi çekebiliyorsunuz. Yani bir nevi bu bankalar, banka kredi vermiyorsa bize gelin diyor diyebiliriz.

İpotekli İhtiyaç Kredileri

Banka kredi vermiyorsa bize gelin seçeneklerinden bir diğeri de, ipotekli kredi başvurusu yapmaktır. İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız, banka bunu reddettiğinde ilave evrak olarak bankaya bir ipotek sunabilirsiniz. Banka, sunacağınız ipotek karşılığında kredinizi hızlıca onaylayacaktır. Bunun için de bankayla görüşmelisiniz.

Aynı zamanda kredinin reddedilmesi durumunda, krediye kefil bulmayı da banka çalışanları ile görüşebilirsiniz. Kefil bulursanız kredinin onaylanıp onaylanmayacağını zaten tarafınıza ileteceklerdir.

Borçlar Yüzünden Kredi Onaylanmıyorsa

Bankalar, borçların çok fazla olması durumunda da kredi başvurusunu reddedebiliyor. Bunun önüne geçmek için de bankalardan borç transfer kredisi çekebilirsiniz. Bunun için de bankaya bunu mutlaka bildirmelisiniz. Bu sayede çekeceğiniz kredi ile diğer bankalardaki kredi yükünden kurtulmuş olacak, tek çatı altında toplayacaksınız.

Bankalar Kredi Vermiyorsa Bize Gelin!

Bankalar kredi vermiyorsa, alternatif olarak senetle alışveriş yaparak da nakit ihtiyacınızın bir bölümünü karşılayabilirsiniz. Bildiğiniz üzere internette ve çeşitli mağazalarda senetli alışveriş oldukça yaygın hale gelmiş durumda. Eğer siz de banka kredi vermiyor bize gelin şeklinde firmalar arıyorsanız, alışveriş yaparak da bunun önüne geçebilirsiniz.

Bu yöntemlerden bazıları;

 • Senetle alışveriş yapmak
 • Senetle cep telefonu alıp satmak
 • Senetle altın almak ve satmak
 • Senetle kredi veren ikrazatçılar
 • Yemek kartını nakite çevirmek
 • Faturalı hatta kredi

Faturalı Hatta Kredi: Bildiğiniz üzere, bazı operatör firmaları faturalı hat üzerinden kredi veriyor. Bu krediler ile de cep telefonu satın alabiliyorsunuz. Telefonu satın aldığınız cep telefonu bayiinden işlem yaparak aldığınız telefonu anında nakit paraya çevirebilirsiniz. Zarar etseniz bile bu zarar az olacağından, telefon fiyatlarının da yüksek olmasından nakit ihtiyacınızın büyük bir bölümünü karşılayacağını söylemek oldukça mümkündür.

Senetle Alışveriş: Faturalı hat üzerinden telefon almak yerine isterseniz senetle alışveriş yapmanıza imkan tanıyan mağazaları da tercih ederek alacağınız ürünleri nakite çevirebilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli şey, satın alacağınız ürünlerin hızlıca nakite çevirilebilecek olmasıdır. Buna en iyi örnek olarak bilgisayar ve telefonlar gösterilebilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. Ayse avatarı
  Ayse

  Acil nakte ihtiyacım var lütfen dönuş yapın

 2. Ayşe avatarı
  Ayşe

  Riskli gurupdayım kredı cekemıyorum acıl nakit ihtiyacım var

 3. Cemal avatarı
  Cemal

  Mrbalr 25 beş bin tl ihtiyacım var

  1. Ayşe avatarı
   Ayşe

   Riskli gurupdayım kredı cekemıyorum acıl nakit ihtiyacım var

Yorum yapın