Ana Sayfa Yasal Takip Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır?

Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır?

103
141.126
banka hesabına konulan bloke nasıl kaldırılır

Banka hesabı bloke kaldırma, banka hesabına konulan bloke nasıl kaldırılır, banka hesabı blokesi nasıl kalkar, banka hesabımda bloke var nasıl kaldırırım, banka hesabına koyulan bloke kaldırma yöntemleri 2018 hakkında güncel bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Bankalara ve devlet dairelerine olan borçlarımızdan dolayı bu gibi resmi kurumlar banka hesaplarımıza bloke koyabiliyor. Vadesi fazlaca geçmiş olan ve ödememeye devam ettiğimiz borçlar yüzünden banka hesabımıza bloke koyulabilir. Bu bloke borç tutarı ile banka hesabınızdaki bulunan para arasında değişim gösterebilir. Örneğin yüksek meblağlı borçlarınız için banka hesaplarınızın tamamına bloke konulabilir. Ufak borçlarınız için ise banka hesabınızdaki tutarın belirli bir kısmına bloke gelebilir. Bu gibi durumlarda hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak koyulan blokenin çeşitleri olacağından bu durum değişim gösterebilir.

Peki banka hesabına konulan bloke nasıl kalkar? Banka hesabıma koyulan blokeyi nasıl kaldırabilirim? Hesabıma kimler neden bloke koyuyor gibi detayları yazımızın devamında hep beraber arayalım. banka hesabına konulan bloke nasıl kaldırılır?

Tavsiye Bağlantı: E-Haciz Sorgulama Nasıl Yapılır?

Banka Hesabıma Neden Bloke Koyulur?

Bankalar ve devlet daireleri genel olarak borçlarını tahsil edebilmek için en hızlı yöntemleri seçerler. Örneğin sizleri borçlarınızdan dolayı icra dairelerine vermek yerine, belirli masrafların altına girmek yerine direkt olarak banka hesaplarınızda ki paraya haciz yani hesabınıza bloke koyarak borcunu tahsil edebilir. Az önce de belirttiğimiz gibi bu bloke borç tutarınıza göre değişkenlik gösterebilir.Banka hesaplarınızda bloke olduğunu düşünüyorsanız öncelikle blokenin olup olmadığını, kim tarafından bloke koyulduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için blog sayfamızda yer alan e-haciz sorgulama nasıl yapılır isimli yazımızı okuyabilirsiniz. E-Haciz Sorgulama işlemini tamamladıktan sonra bu blokenin nasıl kaldırılacağına dair ip uçlarını sizlerle paylaşalım.

Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır?

Pekala Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır? Banka hesaplarından bloke kaldırmak kolay mıdır, borçlar nereye ödenmelidir? Öncelikle blokeyi koyan kurum ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Genellikle banka hesaplarına bloke koyan kurumlar devlet daireleridir. Ödenmemiş vergi borçlarınız yüzünden banka hesaplarınıza bloke koyulabilir. Özellikle vergi daireleri son zamanlarda ödenmeyen borçlarınız için direkt olarak e-haciz yöntemini tercih ediyor ve vergi dairelerinin bu konuda yetkilendirildiğine dair söylentiler de var.

Bloke koyan kişiyle direkt olarak bir görüşme sağlayarak borcunuzun kapak tutarını öğrenmeniz gerekiyor. Kapak tutarı o borcun kapanması için ödenmesi gereken tutardır. Blokeyi koyan ilgili kuruluşa bu ödemeyi peşin olarak yapmalısınız. Ancak bu aşamadan sonra bloke otomatik olarak kalkmıyor. Ödemeyi yaptıktan sonra ilgili kurumdan ödemenin yapıldığına dair bir yazı alarak, hesabınıza bloke koyulan bankaya gitmeniz ve borcu ödediğinizi beyan etmeniz gerekiyor. Size verilecek olan evrakta borcun ödendiği ve hesaptaki blokenin kalkması için herhangi bir engel kalmadığını belirten ifadeler yer alacaktır.

Bloke kaldırmanın en basit ve hızlı yolu budur. Bu işlemleri gerçekleştirmeden de blokenin kalkmayacağını belirtmekte fayda görüyoruz. Borç peşin olarak tamamen kapanmadan maalesef bankalar blokeyi kaldırmayacaktır.

hesaba konulan bloke nasıl kaldırılır

Başka Hesap Açarak Blokeden Kurtulabilir Miyim?

Genel bir mantık olarak bu tarz bir yöntem söz konusu olabilir. Farklı bir bankaya giderek hesap açabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu hesap üzerinden para alıp, para gönderebilir ve hesabınızda para bulundurabilirsiniz. Ancak sizin diğer hesabınızdaki blokeyi kaldırmak için herhangi bir eyleme geçmediğinizi fark eden alacaklı kişi yeni bir sorgu yaparak banka hesaplarınızı yeniden inceleyerek yeni hesabınıza da bloke koyabilir. Alacaklı kişi hesaba bloke gönderirken o an sahip olduğunuz hesaplara bloke gönderebilir. Bu sebeple gönderilen blokeden sonra açılan hesaplara otomatik bir bloke işlemi uygulanmayacaktır. Ancak bu yöntemin kalıcı bir yöntem olmadığını da üzerine basarak söylemek gerekiyor. Hesaba konulan blokeden kurtulmak için en mantıklı yöntem borcu kapatarak bankaya borcu yoktur yazısı götürmek olacaktır.

E-Haciz nasıl kaldırılır isimli yazımızı da okuyarak banka hesaplarına konulan bloke nasıl kaldırılır ve Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm detayları da alt bölümde bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.
Banka hesaplarınızda bulunan blokeleri E-Devlet ve İnternet Vergi Dairesi üzerinden sorgulayabilirsiniz. E-Haciz menülerini takip ederek banka hesaplarınızdaki e-haciz uygulamalarını detaylı olarak sorgulayabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: E-Haciz Nasıl Kaldırılır?


103 YORUMLAR

  1. HESAP BLOKESİ ÇÖZÜMÜ: Öncelikle herkese geçmiş olsun. Banka hesabına uygulanan bloke aynı gün çözülür. Bana ulaşabilirsiniz.

  2. Benim üzerime denizbankdan para yattı fakat para yattığı zaman bloke koyuldu borcumda yoktu bankaya fakat şimdi kredi kartına borcum var denizbank’ın ama kredi kartına borcum yokken yinede parayı çekemedim blokeyi nasıl kaldırıpda çekicem parayı

  3. Hisseli tapu satışı yapıldı üzerime düşen miktar vakıf banka yatacak ve hesabimda haciz var bu parayı nasıl çekebiliriz yardımcı olursanız sevinirim

    • Vâkıf banka kredi borcum var hisseli tapu satışı yapıldı üzerime düşen miktar vakıf banka yatacak ve hesabimda haciz var bu parayı nasıl çekebiliriz bi yardımcı olursanız sevinirim

  4. Selam garanti borcum yüzünden bügün bütün kartlarıma bloke konuldu hemen bugün borcu ödedim yapıkredi kartımdan dün bütün paramı çekmişler bügün borcu kapattım bloke kalkınca yapıkredi bankasında ki param geri hesaba düşer mi

  5. 5549 19 a yasa gereki is bankasi hesabima bloke konmuştur müşteri hizmetleri ve şube hiç bir bilgi paylaşmıyor bekleyin demekten başka tam 10 gün oldu bu hesabı kullanmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

  6. Merhaba benim bankaya borcum vardi bu yüzden x bankadaki parama bloke konuldu 2011 de borcumun tamamini ödememe ragmen yil 2018 haĺâ bloke kalkmadı ne yapmalıyım ?

  7. Slm ben malulen emekliyim engelli bir kizim var benim 9 tane hacizim vardi. Kizimin ameliyatolmasi gerekmektedir para bulamadim kredi de cekemedim fesden bir yazi gordum emeklilere kredi diye aradim konusduk alirizdediler 10 sonra maasimi cekdim.beni aradilar.1 sonra kredi alabilirsiniz dediler mecburkaldim ankaraya cagirdiar gittim 26.000.tl ameliyat parasi lazimdi bana aktiften.20.bintl.ing.den.28.bintl aldilar.bunun yuzde 50 aldilar..ben 9 ay maas alamadim …. Suan maas alamiyorum bunun icin neyapmamlazim yardimci olursaniz sevinirim allahraziolsun.

  8. Malesef resmi dairelerin(vergi daireleri, tapu, maliye bakanlığı) koymuş olduğu bloke diğer blokelerden daha ağır sonuçlar doğurabiliyor. Şirketlerde yaşadığım en büyük sorunlar da hep resmi dairelerin habersiz gelen banka borçları oldu. Çok iyi hazırlanmış ve detaylı açıklanmış bir yazı. Emeğine sağlık. Bir çok insanın aradığı sorunun cevabı bu makale içerisinde detaylı olarak belirtilmiş..

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin