Banka Dışında Kredi

Banka dışında kredi veren firmalar, özellikle bankalardan kredi çekemeyen ve ödemelerini geç yapması sebebiyle yasal takibe düşmüş kişiler tarafından tercih ediliyor. Bu kişiler, bankalardan çektiği kredi veya kartlarını düzenli ödemediklerinde, 3 ay üst üste gecikmesi durumunda yasal takibe düşebiliyor. Bankalar, bu 3 ay içerisinde sık sık aramalar yaparak ödeme yapılması konusunda müşterilerini uyarıyor. Eğer siz de borçlarınız yüzünden yasal takibe düştüyseniz, özel olarak hazırladığımız kredi yasal takip süreci isimli makalemizden daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer sizin başınıza da bu tarz durumlar geldiyse, yazımızın ilerleyen bölümlerinde sunduğumuz banka dışı kredi veren yerler ve firmalar hakkında bilgi alabilir, kredi skorunuz düşük olsa bile kredi çekebileceğiniz alternatif yöntemler öğrenebilirsiniz. Bankalar, kredi notu düşük olan kişilere genellikle kredi vermekte çekimser davranıyor. Bunun önüne geçebilmeniz ve rahatlıkla kredi çekebilmeniz için bir çok taktik sunacağız.

Banka Dışında Kredi Veren Yerler Var Mıdır?

Bankalardan kredi çekemeyen bireyler, alternatif finans şirketleri sayesinde kredi çekip çekemeyeceğini merak ediyor. Bu aşamada doğru bilinen bir çok yanlış durum söz konusu. Bunların önüne geçebilmek için de sizleri aydınlatacağımız yazımızı sonuna kadar takip etmelisiniz. Finans şirketleri, kredi kullandıran kuruluşlar olup bunların başını bankalar çeker. Bankaların haricinde de yine aynı dalda hizmet veren şirketlerden birisi de Faktoring Şirketleri olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bu şirketlerin işleyişi çok başka.

Faktöring şirketleri, bireysel kişilere kredi sağlayan firmalar değildir. Daha çok çek yönetimi, büyük şirketlerin alacak verecek yönetimi konusunda hizmet verirler. Banka harici kredi konusunda akıllara gelen ilk şirketlerden birisi olsa da, daha çok büyük firmalara hizmet verdikleri için doğru bilinen yanlışların başında geliyor.

Bu firmalar yerine, artık bulmak zor olsa da ikrazatçılara başvurabilirsiniz. İkrazat firmaları daha çok kişilere kredi sağladıkları gibi, BDDK tarafından da onaylı finans şirketi olarak hizmet veriyor. Sermayesini arttıran ikrazatçılar da bir üstte bahsettiğimiz gibi faktöring şirketi olmuş, yasal zorunluluk getirilmiştir.

Banka Dışı Kredi Güvenilir Midir?

Bankalar haricinde kredi veren kurumların tamamı güvenilir değildir. Çünkü bu işlemleri bir tefeci gibi yasal olmayan yollardan yapan da bir çok kişi bulunuyor. Özellikle bu kişilerden uzak durmalı, yasa dışı yöntemlerin tamamından uzak durmalısınız.

Bunun yerine sicili bozuk olana kredi veya kredi notu düşüklere kredi isimli makalelerimizi okuyarak yasal yöntemlere başvurabilir, kredi notunuz düşük olsa bile kredi çekebileceğiniz bir çok yöntem hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Banka Harici Kredi Veren Yerler, Firmalar

Üstte bahsettiğimiz tüm yöntemlerin yanı sıra, küçük işletmeler de kredi ve nakit para sağlayabiliyor. Tüm bunları tercih etmek için daha çok tanıdık esnaf ile görüşmeli ve güvenilirlik aşamasını bu şekilde aşmalısınız. Kuyumcular, galericiler bu gibi işlemleri yapan esnaflara örnek olarak gösterilebilir. Elbette bu, her esnafın bu işi yapacağı anlamı taşımıyor.

Bu aşamada ilk olarak ihtiyacınızı analiz etmelisiniz. Herkes nakit arayışı içinde olmadığı gibi, herkesin ihtiyaçları da aynı olmuyor. Bazı kişiler bu kredi ihtiyacını bir araba sahibi olmak için değerlendirmek isteyebiliyor. Tam da bu aşamada işinizin çok basit olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü artık araç satın almak isteyen kişiler için bir çok imkan bulunuyor.

Özellikle galericiler bile kişileri araba sahibi yapabilmek için bir çok adım atabiliyor. Belli bir miktar peşin ödemenin arkasından geri kalan tutar taksitlendiriliyor ve bu işlem bankalar olmadan senet karşılığında yapılıyor. Yani banka harici kredi seçeneklerinden birine de örnek olarak gösterilebilir. Aynı zamanda büyük firmaların finans şirketlerini de tercih edebiliyorsunuz. Bunlardan bazıları şunlardır;

 • Koçfinans
 • Koç Fiat Kredi
 • Hemenal Finansman
 • Volkswagen Doğuş Finansman
 • Mercedes Benz Finansman
 • Evkur Finansman

Bunların dışında MAN ve SCANIA finansman şirketleri de hizmet veriyordu fakat BDDK resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre bu iki firmanın faaliyet izinleri iptal edilmiş durumda.

Banka Dışında Kredi Veren Faktoring Şirketleri

Bankalardan kredi çekemiyorsanız, banka haricinde kredi veren kuruluşlardan bir diğeri de faktoring şirketleri olarak gösteriliyor. Fakat bir üst bölümde de bahsettiğimiz gibi, bireysel kişiler gidip bu finans şirketlerinden kredi kullanamıyor. Çünkü faktoring şirketleri, daha çok büyük firma ve holdinglere alacak verecek yönetimi ve çek ödeme hizmeti veriyor.

Yani faktoring şirketlerini arayarak kredi kullanmak istediğinizi söylemeniz durumunda alacağınız cevap muhtemelen olumsuz olacaktır.

Banka Haricinde Kredi Veren Şirketler, Kuruluşlar

Banka dışında kredi çekmek isteyen kişiler sadece nakit ihtiyacı için değil, araba satın almak için de kredi kullanmak istiyor. Tüm bunların yanı sıra son dönemlerde oldukça popüler hale gelen ve herkes tarafından tercih edilen yöntemlerden birisi de senetle araba.

Bazı büyük firmalar, bünyelerindeki finansman şirketleri ile (üstteki örnekler) kredi imkanı sağlayabiliyor. Bu şirketler de aynı şekilde kredi notuna bakıyor olsa da, bankaların çalışma sistemlerinden çok daha farklı bir işleyiş içindeler. Yani bu firmalar kredi notuna baktıktan sonra kredi notunuz düşük olsa bile sizlere kredi sağlayabiliyor.

Sadece bu aşamada kredi notu düşük olan bir kişi daha yüksek faiz oranıyla kredi çekmek durumunda kalıyor. Bankalardan kredi çekemeyen ve banka dışında kredi seçeneklerine başvuran birisi bunu göze alarak başvuru yapmalıdır.

 

Bu firmalardan bazıları şöyledir;

 • KoçFinans Taşıt Kredisi,
 • Wolkswagen Taşıt Kredisi,
 • Koç Finansman,
 • Oto Vadeli,
 • Wowwo, Senetle Araba

Banka Dışında Bireysel Kredi Verenler

Banka haricinde kredi

Banka dışında kredi çekmek isteyen kişilerin önünde bir çok seçenek bulunuyor. Bunlardan kimisi ticari hizmet veriyor olsa da, çoğu bireysel kişilere de kredi imkanı sağlıyor. Bankalardan kredi çekemeyen ve düşük KKB skoruna sahip olan kişiler bankalara gitmek yerine altta listeleyeceğimiz seçenekleri de değerlendirebilirler.

 • Finansal kiralama kuruluşları (Pamuk Finans, Şeker Finans, TEB Finansman)
 • BDDK onaylı faktoring şirketleri (Yalnızca ticari işlemler için)
 • BDDK onaylı finans şirketleri (Koç Finans, Turkcell Finansman, Evkur Finansman)
 • Büyük holdingler
 • Yabancı bankalar ve Türkiye iştirakları (ALJ Finansman)

Üstteki listelediğimiz seçenek ve firmaları arayarak, kredi seçeneklerini öğrenebilirsiniz. Yine yazımızın bir üst bölümünde belirttiğimiz seçeneklerden biri olan taşıt kredilerini de değerlendirebilirsiniz. Taşıt kredisi çekerken de arabanın aynı firmadan alınması şartı bulunuyor.

Bu Firmalardan Kredi Nasıl Kullanılır?

Üstte belirtmiş olduğumuz firmalar, holding ve finans şirketleri, tamamen kendi bünyelerinde barındırdıkları finans departmanı ile hizmet veriyor. Yani bu firmalar da aynı bankalar gibi çalışıyor olsa da, faiz oranları tamamen kendileri tarafından belirleniyor.

Yine bu firmalardan kredi çekebilmek için, firmaların belirlemiş olduğu şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Üstte verdiğimiz her bir firmanın sağlayacağı nakit imkanı farklı olduğundan, bu konu hakkında net bir şey söylemek mümkün değil. Yine seçeneklerden birini seçerek ilgili firma ile görüşmeli, bu görüşmeler neticesinde karar verebilirsiniz. Banka dışında kredi yöntemlerini kullanırken oldukça dikkatli olmalı, sizden ön ödeme talep eden kişilerden uzak durmalısınız.

Senetle Altın Yöntemi

Aynı zamanda senetle altın alma yöntemi de son dönemlerin en çok tercih edilen nakit karşılama yöntemlerinden biridir. Kuyumcular, senet karşılığında altın satıyor ve daha sonra bu altını nakite çevirme yöntemiyle nakit ihtiyacımızı karşılamış oluyoruz. Bu yöntemi denemek için de yine tanıdık kuyumcuları tercih edebilirsiniz.

463 YORUMLAR

 1. İyi günler. Gecikmesi olan, SSK olmayan, herhangi bir yerde çalışmayan kişilere kolaylıkla kredi kullandırıyoruz. Yapmanız gereken tek şey bize ulaşmak.

 2. Benımde 15.000. 20.000 tlye ihtiyacım var acıl. İnş. Firmam var ama bankayla sıkıntılıyım yardımcı olurmusunuz?

 3. 6500 maaşlı devlet memuruyum. Aylık 4500 geri ödemeli 150000 liraya ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim

 4. Bankalara borcum yok kiredikartım var sadece SSK yok birde kartlarımı gecıkmeli ödedim başka sorunum yok acil 10 bin lazim

 5. Kredi imkanı sağlamaktayız. Kredi kullanmak için bize yazabilirsiniz.
  Lütfen sadece ciddi alıcılar yazsın!

 6. Merhaba benim sicilim temiz ama kiredilerim var sirket sahibiyim kiredi almamda yardimci olursaniz banada.150.000.bin lazim yardimci olursaniz sevinirim

 7. İYİ GÜNLER. BANKALARDAN KREDİ ÇEKEMEYENLER, KREDİ GECİKMESİ OLANLAR, KREDİ KARTI GECİKMESİ OLANLAR, YASAL TAKİPTE OLANLAR, İCRRALIK OLANLAR, KREDİ SKORU KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR, SSK VE MAAŞI OLMAYANLARA HER TÜRLÜ KREDİ ÇIKARTILIR. DETAYLAR İÇİN BANA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

 8. Düşük faiz oranları ile kredi kullanmanıza yardımcı olacağız. Bu mesajın altına yorum bırakarak bize ulaşabilirsiniz.

 9. Adim cuma cücük bilimaye numaralar beni arayi konuşalim acı para lazim istanbul öde para almaya arasin kredi çekemiyorum kredi puan o kanuni takip çıkıyor numara yazıyorum siliyorsunuz numarada vermiyorsunuz ??

 10. Finansal problemleriniz için yardımcı oluyorum. Bankalardan kredi kullanabilmek sicili bozuk olan arkadaşlar için oldukça zor bir hal almış durumda. Kredi sicili bozuk olan arkadaşlara bankaları karıştırmadan kredi imkanı sunuyoruz. Detaylı bilgi alabilmek için ulaşabilirsiniz.

 11. benimde senetle borç para alabileceğim yerlere ihtiyacım var. bu belirtmiş olduğunuz firmalara güvenerek borç kredi açabilir miyim yardımcı olur musunuz?

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin