İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar (Anında Hesapta!)

icralık olanlara kredi

İcralık Olanlara Kredi, özellikle bankalar ile problem yaşayan kişiler tarafından tercih ediliyor. Bankalar, müşterilerine sağladıkları kredi ve kredi kartlarının gününde ödenmesi konusunda oldukça katı kurallara sahiptir. Gününde kredi ödemesi yaptığınızda kredi notunuz yavaş yavaş yükseliyor olsa da, geç ödeme yaptığınız ürünleriniz yüzünden maalesef kredi notunuz çok ani ve hızlı bir şekilde düşüş gösteriyor. Bu gibi durumlarla karşı karşıya geldiyseniz, uzun süre kredilere ödeme yapmadığınız durumlarda bankalar yasal takip işlemlerine de başlayabilir. Asıl problem buradan sonra başlıyor. Eğer kredi veya kredi kartı borcunuzu ödeme yoluna gitmezseniz, banka borcu avukata devrediyor ve bu aşamadan sonra kredi çekme ihtimaliniz oldukça düşüyor. Aslında halk arasında dillendirilen kara listeye girmiş bulunuyorsunuz. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için sizlere bazı taktikler verecek, icralık olsanız bile kredi çekmeniz için yöntemler sunacağız.

Avukatlık ve İcralık Olana Kredi Çıkar Mı?

Avukatlık ve icralık olanlara kredi veren bankalar mevcut. Fakat bu durumun bazı istisnaları bulunuyor ve bu istisnalara mutlaka ayak uydurmalısınız. Bankalar, yasal takip işlemlerine başlamak için aslında size bir müddet süre tanıyor. Bu süre içinde sizi defalarca arayarak borcunuzu ödemeniz konusunda hatırlatmalar yapıyor. Eğer ilk gecikmeden sonra 3 ay içinde kredi veya kart borcunuza ödeme yaparsanız banka avukatlık işlemlerine devam etmiyor. Bu aşamadan sonra da kredi borcunuzu düzenli olarak ödemeye devam ederseniz, takibindeki 6 ay içinde kredi notunuzu ve bankalardaki görünümüzü olumlu seviyelere taşıyabilirsiniz.

Bu 3 ay içerisinde kredi borcunuzu ödeyecek gücü kendinizde bulamıyorsanız, maddi durumunuz el vermiyorsa yine de banka ile masaya oturmanız gerekiyor. Eğer kredi borcunuzu ödeyecek maddi durumunuz yoksa, banka ile görüşmeler yaparak borcunuzu yapılandırma yoluna gidebilirsiniz. Bu da olumlu bir girişim olacağından, bankalar arasındaki sicilinizi borç gecikmeye girmeden güvenceye almış olursunuz. Ödemekte zorlandığınız borcunuz için yapılandırma yaparak, daha uygun taksit ve koşullarda ödeme imkanı bulabilirsiniz.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Eğer borcunuzu güvende tutmuş, ödemelerinizi aksatmamak için bazı girişimlerde bulunmuşsanız banka siciliniz biraz olumsuz etkilense de, tamamen düşmemiştir. Kredi notu düştüğü gibi, bankalar kredi vermekte çekimse davranacaktır. Bu durumu tersine çevirmek için 3-4 ay boyunca düzenli ödeme yapmalısınız. Bu ödemeleri gerçekleştirdikten sonra kredi notunuz belli bir seviyeye ulaştığında kredi kullanabileceğiniz bazı bankalar bulunuyor. Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar şunlardır;

 • OdeaBank,
 • Şekerbank,
 • QNB Finansbank,
 • Fibabanka,
 • Garanti BBVA,
 • ING Bank,
 • Yapı Kredi.

Yukarıda listelediğimiz bankalar, kredi notunuz biraz düşük olsa da kredi verebilen bankalardır. Şimdi bu bankaların güncel kampanyaları ve diğer tüm detayları sizlere sunacağız. Aynı zamanda sigortanız bulunuyorsa, Ziraat Bankası icralık olanlara kredi kampanyasını da inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

Ziraat Bankası icralık olanlara kredi

Ziraat Bankası icralık olanlara kredi veren bankalara örnek verebileceğimiz bir bankadır. Fakat yine de kredi kullanmak için yazımızın giriş bölümünde bahsettiğimiz detaylara uyum sağlıyor olmalısınız. Eğer uzun süre ödeme yapmamış, borçlarınızı takibe düşürmüşseniz artık bu borç bankanın elinden çıkacaktır. Bu saatten sonra muhatabınız avukatlar olacağı için kredi notunun da sıfırlanacağını söyleyebiliriz.

Eğer başınıza böyle bir durum gelmemişse, Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi sayesinde çok uygun faiz oranları ile kredi kullanabilirsiniz. %1.25 faiz oranı ile, 30.000 TL tutarında bir krediyi aylık 1084 TL taksitlerle ödemeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz güncel kampanyalardan faydalanabilir, kredinizi 48 ve 60 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Bu şekilde taksit tutarı düşse de, faiz oranı artabilir.

Daha detaylı bilgi için: Ziraat Bankası Resmi Web Sayfası

Avukatlık Olanlara Kredi Veren Diğer Bankalar

Şimdi sırada avukatlık olana kredi veren bankaların diğerleri var. Bu bankalar, hali hazırda kredi notunuz düşük olsa bile kredi verebilen bankalardır. Yaptıkları ciddi kampanyalar ile de adlarından sıkça söz ettirmişlerdir. Özellikle ING Bank, 0.99 faiz oranı ile çok iyi imkanlar sağlamaktadır.

ING Bank İcralık Olanlara Kredi

avukatlık olana ING bank kredisi

ING Bank, yapmış olduğu %0.99 faiz oranı kampanyası ile son zamanların gözde bankası! ING Bank sayesinde siciliniz olumsuz etkilenmiş olsa bile kredi kullanabiliyorsunuz. Fakat faiz oranı, kredi notunuza göre yükseliş gösterebiliyor. Yine de şansınızı deneyebilir, uygun faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

50 TL tahsis ücreti haricinde herhangi bir ek ücret talep etmeyen banka, kredi notu 1.000 – 1.100 seviyesinde olanlara bile rahatlıkla kredi kullandırabiliyor. Bu kampanyadan faydalanabilmek için yapmanız gereken tek şey en yakın ING Bank şubesini ziyaret etmek. Durmayın, kampanya bitmeden yetişin.

Daha detaylı bilgi için: ING Bank Resmi Web Sayfası

OdeaBank İhtiyaç Kredisi

Odeabank, Lübnanlı dev banka olan Audi Sal’ın Türkiyedeki iştirakidir. Bankacılık sektörüne Türkiyede yeni giriş yapmaları sebebiyle de ciddi müşteri portföyü oluşturma çabasındalar. Durum böyle olunca da kredi notunuz düşük olsa da, icralık olanlara kredi veren bankalardan birisidir.

Ancak faiz oranları diğer bankalara göre biraz daha yüksek. %1.70 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veren Odeabank, kredi sicilinizde herhangi bir olumsuzluk olsa da kredi kullanmanıza yardımcı oluyor. Elbette yine ilk bölümde bahsettiğimiz gibi borcunuzun yasal takibe düşmemiş olması gerekiyor. 10.000 TL’lik bir krediyi 36 ay vade ile %1.70 faiz oranı ile kullanabiliyorsunuz. Aylık taksit tutarınız ise 395 TL oluyor, kredi tahsis ücreti olarak da 53 TL alınıyor.

Yasal Takipte Olanlar Kredi Kullanabiliyor Mu?

Yazımızın ilk bölümlerinde de bahsettiğimiz gibi, yasal takipte olduğunuz zaman kredi kullanma ihtimaliniz oldukça düşüyor. Kredilerde geç ödemeler BDDK’ya bildirilip bir kredi notu oluşması sağlanıyor. 1-2 ay geç ödeme yapmanız durumunda kredi notunuz ciddi anlamda düşse de, sonrasında yapacağınız ödemeler notunuzu yükseltebiliyor. Fakat ödeme yapmamaya devam ederseniz bankalar borçlarınızı yasal takibe alıyor. Bu aşamada aynı şekilde findeks.com kredi notunuza etki ediyor.

Eğer banka kredi borcunuz yüzünden yasal takip işlemine başladıysa, artık kredi sicilinizde geç ödeme yerine yasal takip yazıyor. Yasal takip, kredinin uzun süre ödenmediği anlamına geliyor. Diğer bankalar da bu durumu ortak ekranlarından görüntülediği için maalesef kredi vermekte oldukça çekimse davranıyor. Tavsiyemiz: Kredi borçlarınızı yasal takip işlemine başlamadan ödemeli, ödeyemiyorsanız yapılandırmalısınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. Ayşe akpinar avatarı
  Ayşe akpinar

  Cok acil kredı cekmem lazım icralık oldugum için hiç bir banka bnmle calışmak istemiyor insanz sonuca bankaların bu kadar katı olmasını anlamıyorum Türkiye sartlarında gecinsınler de göreyim asgarı ücretle

 2. Yüksel avatarı
  Yüksel

  Kredi lazım

 3. Ender avatarı
  Ender

  Sinanbey sizinle nasıl görüşebiliriz kredi hakkında

Yorum yapın