asgari ücrete kredi

Asgari ücrete kredi veren bankalar, asgari ücretliye kredi veren bankalar, asgari ücret ile kredi çekmek, asgari ücret ile kredi veren bankalar hakkında tüm detaylar ve bilgiler! Asgari ücret veya diğer bir değimi ile minimum ücret, günün koşulları göz önünde bulundurarak giyecek, yiyecek, barınma gibi temel ihtiyaçların en minimum düzeyde karşılanması amacıyla ödenen tutardır. Günümüzde de hemen hemen tüm iş yerleri, çalışanlarına devletin belirlemiş olduğu asgari ücret üzerinden maaş ödemesi yapmaktadır. Asgari ücret günlük olarak hesaplanır ancak iş veren tarafından aylık olarak ödenir. Bu durum çalışma ve anlaşma şartlarına göre ise değişiklik de gösterebilir. Asgari ücret ile çalışan bireyler ise bazı temel ihtiyaçlarına veya giderlerine yeterli finansman imkanını bulamadığında bankalara başvurarak kredi talebinde bulunabiliyor. Yeni çıkan yasalara göre kredi kullanımı aylık gelirinize göre hesaplandığından, aylık gelirinizi aşacak tutarlarda borçlanmanız da pek mümkün olmuyor. Peki asgari ücrete kredi veren bankalar hangileridir?

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Asgari ücret ile kredi çekmek isteyen kişilerin çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu durum, sanıldığı kadar da zor değildir. Kredi sicili düzgün olan, bankalarda kullandıkları ürünleri düzgün olarak ödeyen tüm bireyler, gelirlerine doğru oranda kredi başvurusu yaparak rahatlıkla kredi kullanabilirler. Eğer sizler de asgari ücret ile çalışıyorsanız ve kredi siciliniz düzgünse, bankalar arasında herhangi bir olumsuz durum bulunmuyorsa rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz.Ancak bazı durumlarda, gelirinizi aşan kredi tutarları da talep edilebiliyor. Bu sebeple de müşteriler, daha çok kolay kredi veren bankalara yönelerek işlemlerini daha hızlı halletmeye çalışabiliyor. Bu durumlarda ise asgari ücreti aşan tutarlar, bankalar tarafından doğrudan reddedilebiliyor. Bu yazımızda daha çok kolay kredi veren bankaları ele alarak, sizlerin daha doğru kredi başvurusu yapmanızı sağlayacağız. Asgari ücretliye kredi veren bankalar hangileridir?

Tavsiye Edilen Makale: Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Asgari Ücretliye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Asgari ücretliye kredi veren bankalar, genellikle tamamı olarak gösterilmektedir. Asgari ücret, Türkiye’de hemen hemen herkesin çalıştığı ücret olarak bilindiğinden, bankalar kredi değerlendirmelerini bu tutar üzerinden yapmaktadır. Ancak daha önce kredi kullanmışsanız ve halen ödemeleri devam ediyorsa, kredi başvurusunda bunun da büyük etkisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Aylık ödeyeceğiniz tutar, aylık gelirinizin üzerinde kalıyorsa maalesef kredi otomatik olarak reddedilebilir.

Türkiye’de 2019 yılında uygulanan asgari ücret tutarı 2020 TL olarak belirlenmiştir. Aile durumuna göre AGİ adı altında ödenen asgari ücret ufak da olsa değişimler gösterebiliyor. Alttaki tabloda agi ile beraber asgari ücretin detaylarına ulaşabilirsiniz. Yazının ilerleyen bölümünde yapacağımız kredi hesaplamaları ise asgari ücret olan 2020 TL üzerinden yapılacaktır.

Asgari Geçim İndirimi (AGİ) Dahil HesaplamaTutar
Bekar birey için belirlenen ücret2.020 TL
Evli, Eşi Çalışmayan birey için ücret2.058,37 TL
Evli, Eşi Çalışmayan 1 Çocuklu birey için ücret2.087,15 TL
Evli, Eşi Çalışmaya 2 Çocuklu birey için ücret2.115,93 TL
Evli, Eşi Çalışmayan 3 Çocuklu birey için ücret2.154,30 TL
Evli, Eşi Çalışan birey için ücret2.020 TL
Evli, Eşi Çalışan 1 Çocuklu birey için ücret2.048,78 TL
Evli, Eşi Çalışan 2 Çocuklu birey için ücret2.077,56 TL
Evli, Eşi Çalışan 3 Çocuklu birey için ücret2.115,93 TL

Tüm bunlara göre yola çıkarsak, bir bireyin maksimum düzeyde AGİ ile beraber alacağı asgari ücret 2154 TL olacaktır. Bankalar da bu tutarları SGK resmi sitesi üzerinden almaktadır.

Tavsiye Edilen Makale: Kredi Notu 0 Olanlara Kredi

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar 2019

asgari ücretlilere kredi

Türkiye’deki tüm bankaların asgari ücrete kredi verdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Eğer bir kredi başvurusu yapmış ve krediniz onaylanmamış ise bunun asgari ücretten kaynaklanmadığını bilmelisiniz. Ya kredi siciliniz, yada daha önce kullanmış olduğunuz kredilerin bu yeni başvuruda etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Kredinin düzensiz ödenmiş olması sicilinizi düşürmüş olabilir ve yeni başvurunun reddedilmesine sebep olmuş olabilir. Aynı zamanda düzenli ödüyor olsanız bile bir kredinin daha olması, aylık gelirinizi aşacak yeni bir başvuru yapmanızı da engelleyebilir.

Yine de başvuru yapmadan önce banka memuru ile görüşebilir, kredi çekmenize engel herhangi bir durum olup olmadığını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu sayede kredi başvurusunun daha kesin bir yöntemle de halledilebileceğini söyleyebiliriz. Zaten sicilinizde ve kredi notunuzda herhangi bir problem yoksa, krediniz de doğru tutar ile anında onay alacaktır.

Asgari ücretliye kolay kredi veren bankalar şunlardır;

  • Enpara.com (QNB Finansbank)
  • Cepteteb (TEB Bankası)
  • Yapı Kredi Bankası
  • Akbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Denizbank

olarak sıralanabilir. Aynı zamanda diğer bankalar ile çalışmanız varsa veya bu bankaların haricinde maaş müşterisi olduğunuz bankaları da tercih ederek  kredinin daha hızlı onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Maaş aldığınız bankalar, kredi başvurularında daha olumlu sonuçlar vermektedir.

Asgari Ücretli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücret alan bireyler, kredi başvurusu yaparken yeni çıkan yasa üzerinden de değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. Bu sebeple aylık olarak ödeyeceğiniz kredi – kredi kartı ve diğer bankacılık ürünlerinin toplam ödemesi de, aylık gelirinizin üstüne çıkamıyor. Üstünde kalan durumlarda ise kredinin direkt reddedilebileceğini söyleyebiliriz.

Bir asgari ücretlinin çekebileceği en fazla kredi miktarı tabloda verilmiştir.

Kredi TutarVadeAylık Ödeme
10.300 TL12 Ay1014 TL
18.000 TL24 AY1.025 TL
23.500 TL36 AY1.023 TL
30.000 TL48 AY1.010 TL
33.000 TL60 AY982 TL

Asgari ücretli en fazla ne kadar kredi çekebilir diyorsanız, üstte tabloda verilen tutarları ve aylık gelirinize olan oranını hesaplayarak sonuca ulaşabilirsiniz.

Asgari Ücretliye Kredi Veren Bankalar Listesi

Şimdi gelelim asgari ücretliye kredi veren bankalar hakkında bilgilere. Altta yer alan bankalar, uygun faiz oranları ile kredi sunan bankalardır. Bu bankaları tercih etmek yerine maaş müşterisi olduğunuz bankaları tercih ederek de kredinin onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Asgari ücrete kredi veren bankalar 2019;

Enpara.com Asgari Ücretliye Kredi

Enpara.com, QNB Finansbank bünyesinde hizmet veren dijital bankacılık örneğidir. Herhangi bir şubesi bulunmayan Enpara.com ile yapacağınız tüm işlemler ücretsiz olup, EFT ve havale ücreti de ödemezsiniz. Durum böyle olunca, kullanacağınız kredilerde de herhangi bir masraf ödemeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Asgari ücretle çalışanlara kredi

Enpara.com ile %2.10 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir, kredinin hemen hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz. Enpara.com ihtiyaç kredisi dijital kredidir ve başvurular SMS, İnternet veya Mobil bankacılık üzerinden kabul edilmektedir.

Cepteteb Asgari Ücretliye Kredi Kampanyası

CEPTETEB de yine aynı Enpara.com ‘da olduğu gibi dijital hizmet veren bir bankadır. TEB Bankası bünyesinde bulunan CEPTETEB Dijital Kredi kampanyası ile müşterilerine son derece cazip kampanyalar sunuyor. Yine bir masrafsız bankacılık örneği olduğundan herhangi bir ücret talep etmeden rahatlıkla kredi kullanabiliyorsunuz.

Asgari ücretliye kredi

Güncel kampanyaya göre ise aylık %1.69 faiz oranı ile 10.000 TL’ye kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Eğer 10.000 TL’lik ihtiyacınız varsa bu faiz oranı kampanyasını kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Şuan için emsallerine göre oldukça düşük faiz oranı veren cepteteb, kolay kredi kullandırmaktadır.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin