Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar (Hemen Teslim)

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Arabanın tamamına kredi veren bankalar, aslında farklı farklı yöntemler kullanılarak tüm bankalar için geçerli hale getirilebilen opsiyonlardan birisi. Eğer araba satın almak istiyorsanız ve ödeme yapmak için peşinatsınız yoksa, ilave krediler çekerek de bu durumu ortadan kaldırmanız mümkün. Bu işlemi uygulamak için aylık gelirinizin 2 krediyi aynı anda çekmeniz için yeterli seviyede olmalı ve kredi notunuzun da düşük olmaması gerekiyor. Kredi notu bu aşamada her ne kadar çok önemliyse, aylık geliriniz de bir o kadar önemlidir. Bankalar kredi sicili aşamasına gelmeden ilk olarak aynı anda iki krediye ödeme yapıp yapamayacağınızı anlamaya çalışır.

Tamamına kredili araçlar türünde internette dolaşan ilanlar da yine aynı şekilde kelepir adı altında satılan, yine banka kredisi ile sunulan araçlardır. Bankalar, galeriler ile anlaşma yaparak firmalara bir kredi başvuru ekranı sunar. Bu ekran sayesinde galeriler kasko değeri yüksek arabalar için tamamına kredili araba imkanı sunabilir.

Arabanın Tamamına Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Taşıt kredileri, yasalarla korunan bir kredi tipidir. Bir araba satın almak istediğinizde, bankalardan kredi çekerken bankalar bu kriterlere uyum sağlamalıdır. Arabanın tamamına kredi çekmek isteyen kişiler de, bankalara başvuru yaptığında olumsuz yanıt alacaklardır. Çünkü taşıt kredilerinde en fazla araç kasko bedelinin %70’i kadar kredi kullanılabilir.

Örnek vermek gerekirse, kasko bedeli 100.000 TL olan bir araç satın almak istediğinizde, bu araba için en fazla 70.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda en önemli kriterlerin arasında 5 yaş şartı da bulunuyor. 5 yaşın üzerindeki araçlar için bankalar taşıt kredisi vermeye pek yanaşmıyor. Bunun için de vatandaşlar daha çok diğer yöntemleri kullanarak araba satın alma yöntemlerini tercih ediyor.

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Arabanın tamamına kredi, özellikle peşinat ödemek istemeyen vatandaşlar tarafından tercih ediliyor. Bu hizmet, Türkiye’de hizmet veren tüm bankalardan almak mümkün. Tüm bankalar zaten bünyelerinde taşıt finansmanı adı altında bir çok kredi hizmetini barındırıyor. Yani herhangi bir banka ile çalışabiliyorsunuz.

Haricinde diğer bir çok yöntem de bulunduğu gibi, son dönemlerde bunlardan en popüler hale geleni peşinatsız senetle araba alma yöntemidir. Bu yöntem bankasız araba almanın en yaygın hali olarak kullanılıyor ve Yeşil Holding bünyesindeki Wowwo tarafından hizmet veriyor. Konu hakkında daha detaylı bilgi için ilgili bağlantı izlenebilir.

Arabanın tamamına kredi çekebileceğiniz avantajlı bankalardan bazıları şunlardır;

 • Türkiye İş Bankası
 • Denizbank
 • Garanti BBVA
 • Yapı Kredi Bankası
 • TEB
 • ING Bank
 • Türkiye Finans
 • QNB Finansbank
 • Akbank

Üstteki bankaları tercih ederek 5 yaşına kadar olan tüm araçlar için, arabaların kasko değerinin %70‘ine denk gelecek kadar kredi kullanabilirsiniz. Geriye kalan peşinat kısmı için de ilave bir ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bunun için de kredi notunuzun yüksek olması, aylık gelirinizin de iki kredi ödemek için uygun olması gereklidir.

Ayrıca Garanti BBVA ve Yapı Kredi, taşıt kredilerinde bazı istisna durumlar uygulayarak 10 yaşa kadar taşıt kredisi kullandırabiliyor. İnternet sitelerinde bu tarz bilgiler yer almadığı için, eğer bu bankaların müşterisi iseniz müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Aracın Tamamına Kredi Çekmek İçin Neler Gerekli?

Bankalardan kredi çekerken BDDK ve yasalar tarafından korunan bir çok durum vardır. Taşıt kredileri de, aynı şekilde bazı kısıtlamalar getirilmiş olan bir kredi türüdür. 5 yaşın üzerinde araçlara taşıt kredisi kullanamadığınız gibi, arabanın en fazla %70’ine kadar kredi çekebiliyorsunuz. İsterseniz yazımızın ilk bölümlerinde bahsettiğimiz 10 yaşa kadar taşıt kredisi veren bankaları tercih edebilirsiniz.

 • Arabanın %70’ine kredi çekebilirsiniz.
 • Kredi çekeceğiniz araba 5 ile 10 yaş arasında olmalıdır.
 • Araç değeri, kasko bedeli üzerinden belirlenir.

Eğer %70 kredi çekerek peşinat ödemek işinize gelmiyorsa, bankalardan iki kredi başvurusu yapabilirsiniz. Taşıt kredisini peşinatsız olarak kullanmak mümkün olmasa da, ilave bir ihtiyaç kredisi çekerek de peşinat kısmını halledebilirsiniz.

Galerilerden Kredi Çekebilir Miyiz?

Elbette galerilerden de kredi çekebilirsiniz. Fakat galerilerde de aynı şekilde bankalar üzerinden kredi hizmeti verdiği için, bu kuralların tamamı bu işletmeler için de geçerlidir. Galeri firmaları kendi finansman şirketleri üzerinden de kredi imkanı sağlıyor olsa da, yine bu firmalar da peşinatsız olarak hizmet vermiyorlar.

Fakat bazı dönemlerde yaptıkları kampanyalar sayesinde, arabanın çok düşük bir kısmı için peşinat talep edebiliyorlar. Hatta arabalarda yaptıkları indirimler sayesinde de peşinat kısmını iyice düşük tutabiliyorlar. Bunun için büyük otomobil markalarının finansman kampanyalarını da takip ederek kârlı çıkabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Cevap

 1. Melih San avatarı
  Melih San

  Model yükseltmek veya yenilemek için araç alırken eski aracın satış bedeline fark ekliyorsunuz ama ilk kez araba alacakların işi zor araç fiyatları sürekli yükseliyor. Yazıda bahsedilen taşıt kredisi + ihtiyaç kredisi alternatif bir yöntem.

Yorum yapın