Anında 10 Bin TL kredi başvurusu nasıl yapılır, kesin onaylı anında 10 bin TL kredi, hangi bankalar anında 10 Bin TL kredi kullandırır? Hepsini yazımızın devamında detaylarıyla birlikte vereceğiz. 2019 yılında hızlı bir şekilde 10 bin TL kredi başvurusu yapmak bankaların bu kapsamda sağladığı geniş fırsat seçenekleri sebebiyle oldukça kolay bir yöntemdir. Hem kamu hem de özel bankalar internet sitelerinden aldıkları başvurular ile müşterilerini anında kredi sahibi yapmakta ve yine siteleri üzerinden sağladıkları kredi hesaplama uygulamalarıyla en düşük faizli krediyi müşterilerine hesaplama imkanı sunmaktadırlar.

Türkiye’de bankalar 10.000 TL’ye kadar olarak kredi seçeneklerini genellikle ihtiyaç kredisi olarak kullandırmaktadır. Bu kapsamda düşük faizli krediler 12 ay, 24 ay, 36 ay ve 48 aya varan vade seçenekleriyle bankalar tarafından kredi talep eden müşterilere sağlanmaktadır.

Anında 10 Bin TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu yapma yöntemleri bankaların geliştirdiği yeni uygulama ve imkanlarla çeşitlenmiştir. 10.000 TL kredi 36 ay vade ile nasıl çekebilirim diyorsanız;  • İnternetten online kredi başvurusu; bankaların internet sitelerindeki size uygun kredi tipinde online kredi başvuru formunu doldurarak ve bilgilerinizi girerek bankalardan kredi talep edebilir ve bu sayede özellikle daha önce çalıştığınız bankalara hiçbir belge teslim etmeden kredi sahibi olabilirsiniz.
  • SMS ile kredi başvurusu; bankaya gitmeden kredi başvurusu yöntemi olan SMS ile başvuruda bankanın belirlediği SMS numarasına yalnızca T.C. kimlik numaranızı ilk etapta göndermeniz yeterli oluyor. Eğer kredi notunuz yüksek ise banka size geri dönüş sağlayarak gerekli belgeleri ve kredi tutarını bildiriyor.
  • Banka şubesinden kredi başvurusu; genellikle yüz yüze bilgi almayı hedefleyen müşterilerin seçimi şubeden kredi başvurusu yapmaktır. Bu sayede güncel faiz oranlarını, ödemeniz gereken aylık tutarı öğrenebilir ve bankanın sizden talep ettiği ekstra belge varsa bunları anında temin yoluyla işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.    

10.000 TL Kredi Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Kredi başvurusu yapacağınız banka daha önce çalıştığınız bankalar arasında ise çok fazla evrak temin etmenize gerek kalmamaktadır. Fakat ilk defa bir bankaya kredi başvurusunda bulunacaksanız ve bu bankada daha önce hiç hesabınız bulunmadıysa;

  • Kimlik belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Gelir belgesi
  • Oturduğunuz ikametgaha ait son dönem elektrik, su, doğalgaz gibi fatura örneği

Gibi belgelerin kredi başvurusunda sizden temin edilmesi istenmektedir. Bazı durumlarda ise başvuran kişinin durumuna göre kefil, teminat gibi belgeler kredi başvurusunda bulunacak kimselerden talep edilmektedir. Ayrıca kredi başvurusunda bulunan kişinin bankalara ödenmemiş kredi borcunun bulunmaması ve banka kredi sicil notunun yüksek olması aranan şartlardandır.

Tavsiye Bağlantı: Senetle Kredi

10.000 TL Kredi Çekildiğinde Aylık Kaç TL Ödeme Yapmak Gerekir?

Çekmiş olduğunuz 10 bin TL kredi ne kadar öderim diyorsanız seçmiş olduğunuz kredinin vade tutarını ve faiz miktarıyla birlikte dosya masrafı gibi kredi masraflarının tarafınızca karşılanıp karşılanmayacağını bilmekte yarar vardır. Bankaların internet sitelerinde bulunan kredi hesaplama uygulamasını kullanarak ödeme planlarını görebilir ve kendinize uygun ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Örneğin 10 bin TL kredi çektiğinizde;

  • 12 aylık vade ile aylık %1,67 faiz tutarıyla aylık 945 TL ve toplamda 11.340 TL ödeme tutarına sahip olmakla birlikte
  • Aynı faiz tutarıyla 24 aylık vadede aylık 528 TL ve toplamda 12.672 TL,
  • 36 aylık vadede yine aylık %1,67 faiz tutarında 392 TL ve toplamda 14.112 TL

Ödeme tutarı ile ödeme yapmanız ve aylık maaşınızın bu tutarların üzerinde olması gerekmektedir.  

Anında 10 Bin TL Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

2019 yılında anında kredi kullandıran bazı bankalara ait ihtiyaç kredisi ve bu kredilerin özellikleri şunlardır:

Anında 10 Bin TL Kredi

Halkbank ihtiyaç kredisi; hızlı kredi kullanımına imkan sağlayan Halkbank 10.000 TL’lik kredi limitinde aylık %2,50 faiz oranıyla 36 aya varan vade ile kredi kullandırmaktadır. Halkbank internet şubesinden kolay başvuru imkanı sunan bu kredi tipinde 12 aylık vadede aylık ödeme tutarı 1004 TL’dir. 206 TL’lik dosya masrafıyla birlikte toplamda ödemeniz gereken tutar 12.055 TL olarak belirlenmiştir.

Anında 10 Bin TL Kredi

Garanti ihtiyaç kredisi; hızlı başvuru ve şubeye gitmeden krediye sahip olmak için gelir belgesi ve kimlik bilgileriyle garanti resmi web sitesinden başvuru yapılabilen 10 bin TL ihtiyaç kredisinde 36 aya varan vade ve aylık % 2,62 faiz oranı uygulanmaktadır. 187.5 TL dosya masrafının yansıtıldığı bu kredi tipinde 12 aylık vadede aylık ödeme tutarı 1.013 TL ve toplam ödenecek tutar ise 2019 yılı için 12.159 TL olarak belirlenmiştir.

Anında 10 Bin TL Kredi

İNG ihtiyaç kredisi seçenekleri ise 36 aya varan vade ve aylık %1,99 faiz oranlarıyla sizlere 10.000 TL’lik kolay kredi kullanımı imkanı sunmaktadır. 50 TL’lik kredi tahsis ücretinin yansıtıldığı bu kredi türünde 12 aylık vade seçeneğinde aylık ödeme tutarı 968 TL, toplam maliyet ise 11.619 TL olarak gayet makul seçeneklerle İNG Bank tarafından sizlere sunulmaktadır. İNG Bank kullanıcılarının resmi web sitesi üzerinden yapacakları başvurular sonucunda kredi tutarları hesaplarına yatmakla birlikte İNG Bank müşterisi olmayanlar şubeye gitmeden gelir belgesi, kimlik bilgileri, başvuru formu gibi evraklarını kurye aracılığı ile tamamlayıp kredi kullanma imkanına sahip olmaktadırlar.

9 YORUMLAR

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin