Tosla Kart Nedir? Akbank Tosla Kart Nasıl Alınır? (ÜCRETSİZ!)

Tosla Kart

Tosla Kart, Akbank’ın sunmuş olduğu bir ön ödemeli kart hizmetidir. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen ve bir çok vatandaş tarafından kullanılmaya başlanan ön ödemeli kartlar, hayatımızın bir çok alanında bizlere yardımcı oluyor. Özellikle internet alışverişlerinde kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemeyen kişiler tarafından daha yoğun olarak tercih ediliyor. Buna ilave olarak, ebeveynlerin çocukları için de tercih ettiği kartların başında geliyor. Anne ve babalar, çocuklarına nakit para vermek istemediklerinde Akbank Tosla Kart gibi ön ödemeli kartları kullanarak çocuklarına kullanacakları kadar bir limit tanımlayabiliyor. Bu limit, yalnızca yatırılan para kadar olabiliyor. Yani aynı bir banka kartı gibi, tüm ATM’ler üzerinden para yatırıp çekebileceğiniz bir kart olarak karşımıza çıkıyor.

Akbank Tosla Kart ise bu sektöre bambaşka bir soluk getirecek gibi duruyor! Bir çok işlemi diğer bankalara göre çok daha yüksek limitlerle sunan Tosla, tüm işlemlerini de ücretsiz olarak sunmasıyla sektöre girdiği günden beri çok konuşuluyor. Siz de Akbank Tosla‘nın ayrıcalıklı hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

Akbank Tosla Kart Nedir?

Tosla kart, piyasada bulunan diğer ön ödemeli kartlar gibi hizmet veren, bunu diğerlerinden farklı olarak tamamen ücretsiz bir şekilde yapan bir bankacılık ürünüdür. Bu ürün, banka müşterisi olmanıza veya bankalarda hesabınızın olmasını gerektirecek bir durum barındırmıyor. Firmanın belirlediği şartlara göre tüm vatandaşlar satış noktalarından bu kartı satın alarak kullanmaya başlayabilir!

Ön ödemeli kartlar, daha çok internet alışverişlerinde ve çocukların kullanımına sunmak amacıyla tercih ediliyor. İnternet alışverişlerinde güvenliği sağlamak ve kart bilgilerini de güvende tutmak için ön ödemeli kart tipleri kullanılıyor. Siz de Tosla kart alarak ihtiyacınız kadar kullanım yapabilir, yatırdığınız tutar kadar harcama sınırı getirebilirsiniz!

Tosla Nasıl Kullanılır?

Akbank Tosla, 2 farklı şekilde kullanılabiliyor. İsterseniz satış noktalarından satın alarak ön ödemeli kartınızı ATM’ler üzerinden hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. İsterseniz de yine Akbank bünyesinde barınan ve tamamen ücretsiz olarak hizmet veren Tosla uygulamasını indirerek de para transferi gibi bir çok işlem yapabiliyorsunuz.

Ayrıca diğer ön ödemeli kartlar ATM ve diğer yükleme alanlarından para yüklemesi veya transferi yapıldığında komisyon alabiliyor. Tosla ile böyle bir derdiniz de bulunmuyor! Yazımızın ilerleyen bölümünde Tosla‘nın tüm işlem ücretlerinden bahsedeceğiz.

Akbank Tosla Uygulaması

Akbank Tosla ön ödemeli kartın bir diğer avantajı ise bir mobil uygulaması olması ve bu mobil uygulamanın da bir çok özellik içeriyor olmasıdır. Tek tık ile saniyeler içinde para transferi yapabiliyor, arkadaşlarınız arasında anında EFT işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Akbank Tosla Mobil Uygulama

Tosla’nın resmi internet sitesi olan https://tosla.com/‘a giriş yaparak bir çok özelliğini öğrenebilir, mobil uygulamasını indirmek için de ilgili bağlantıları görebilirsiniz. Zaten internet sitesinde de kullanımının ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.

Akbank genel müdürünün de yaptığı basın açıklamasına göre hedef kitle tamamen gençler! Gençlerin para transferi konusunda yaşadığı sorunları çözmek için sektöre giriş yaptıklarını belirten yetkili, bu konuda daha bir çok yatırım yapacaklarını da belirtti.

Akbank Tosla Ön Ödemeli Kredi Kartı

Aslında bu doğru bilinen bir yanlıştır. Ön ödemeli kartlar, kredi kartı gibi kullanılıyor olsa da, limit sadece sizin yatıracağını tutar kadar olabiliyor. Yani hiçbir şekilde bir kredili ürün olarak kullanılamıyor. Banka sicili bozuk olanlar bile bu ürünü rahatlıkla kullanabiliyor.

İçine parayı yatırdıktan sonra tüm ödeme merkezlerinde, tüm pos cihazları ve ATM’lerde sorunsuz olarak kullanabiliyorsunuz. Aynı şekilde internet alışverişlerine de açık olarak gelen kartı internette de kullanabiliyorsunuz.

Akbank Tosla Kart Ücreti (İşlem Ücretleri)

Tosla Kart’ın iki farklı türü bulunuyor. İsimsiz kart ve isimli kart olarak ikiye ayrılan bu kredi kartı tipinin ücretlendirmesi de ayrı. Üzerinde isminiz yazan, size özel bir kart olmasını istiyorsanız 10 TL ücretle kartınıza sahip olabiliyorsunuz. Bu durum çok önemli çünkü 10 TL vererek “Doğrulanmış Tosla’lı” ünvanı kazanıyorsunuz. Bu sayede işlem limitleriniz de oldukça artıyor.

Doğrulanmış Tosla’lı Nedir?

Üstte de belirttiğimiz gibi bu kartın 2 farklı türü bulunuyor. Üzerinde isminiz yazan bir Akbank Tosla sahibi olmak istiyorsanız 10 TL ücret ile aynı zamanda Doğrulanmış Tosla’lı olabiliyorsunuz. Böylece işlem limitleriniz de artıyor. Eğer standart bir kullanım yapmak istiyorsanız da 5 TL ücretle tüm satış noktalarından kartı alabilirsiniz.

Akbank Tosla İşlem Limitleri

İşlem TipiHerkesDoğrulanmış Toslalı
ATM Para Yükleme750 TL19.990 TL
Banka Hesabı ile Para Yükleme750 TL19.990 TL
Banka Kartı ile Para Yükleme750 TL19.990 TL
Diğer Toslalılardan Para Transferi750 TL19.990 TL
ATM Para Çekme Limiti300 TL2.000 TL

Üstteki limitler dahilinde tüm Tosla işlemlerinden ücretsiz olarak faydalanabiliyorsunuz. İlave hizmet ücretleri için de alttaki tablodan yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda Tosla müşterileri hesaplarında en fazla 750 TL para bulundurabiliyor. Eğer doğrulanmış Toslalı olursanız da bu limit 19.990 TL’ye kadar çıkabiliyor!

Tosla Kart İşlem Ücretleri

İşlem TipiÜcreti
Para Gönderme / AlmaÜcretsiz!
Para Yükleme (Her kanaldan)Ücretsiz!
Para Çekme (Her kanaldan)Ücretsiz!
Para Çekme (Yurtdışı)5 TL
Tosla Kart (İsimsiz)5 TL
Tosla Kart (İsmine Özel, Adrese Teslim)10 TL

Akbank Tosla Güncel Kampanyalar

Akbank Tosla ilk çıktığında yeni olması sebebiyle de kampanyalara giriş yapmamıştı. Artık kullanım sayısının da artmasıyla beraber bir çok lider marka ile anlaşma yaparak bazı kampanyalar yapmaya başladı. Kampanyaları incelediğimizde de bunların genelde daha çok gençlere yönelik kampanyalar olduğunu görebiliyorsunuz.

Akbank TOSLA’nın Güncel Kampanyaları

 • Koton 40 TL indirim
 • Zorlu PSM 1 TL bilet
 • CarrefourSA 20 TL indirim

ve daha bir çok kampanya için sen de hemen TOSLA’lı ol!

Akbank Tosla Kart Müşteri Hizmetleri

Akbank Tosla, her ne kadar Akbank bünyesinde sunulan bir bankacılık ürünü olsa da, tamamen bağımsız olarak hizmet veriyor. Kampanya yönetimi, müşteri yönetimi ve destek gibi bir çok işlem tamamen kendi bünyelerinde bulunan müşteri hizmetleri tarafından yapılıyor. Elbette Akbank müşterisi iseniz Akbank Müşteri Hizmetleri üzerinden de bilgi alabilirsiniz.

Mobil uygulama üzerinden de 7/24 destek alabileceğiniz gibi, 0850 477 0 867 numaralı tosla çağrı merkezini kullanarak da hizmet alabilirsiniz. Tosla uygulaması üzerinden yapabildiğiniz hemen hemen tüm işlemleri çağrı merkezinden de yapabiliyorsunuz.

Eğer Tosla müşterisi olmak istiyorsanız, Akbank ön ödemeli kart sahibi olmak istiyorsanız da ister Akbank müşteri hizmetlerini, isterseniz de Tosla müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz.

Tosla Kart Satış Noktaları

Akbank Tosla doğrudan internet sitesi veya çağrı merkezi üzerinden talep edilebiliyor. Zaten isminize özel bir kart istiyorsanız bunun için internet sitesi veya çağrı merkezini kullanmak zorundasınız. Bu kart tipini Akbank basım yaparak gönderiyor.

Eğer isimsiz kart almak istiyorsanız, bir çok satış noktasından birini tercih ederek 5 TL’lik bir ücret ile sahip olabilirsiniz. SMS doğrulamalarının hemen ardından kartınız aktif olacak ve kullanıma hazır hale gelecektir.

 • TeknoSA
 • CarrefourSA
 • Tosla Mobil Uygulama

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. İlknur Özgen avatarı
  İlknur Özgen

  5 TL verdim kartımı aldım, nasıl kullanabilirim?

  1. benibo avatarı
   benibo

   SMS doğrulamalarının hemen ardından kartınız aktif olacak ve kullanıma hazır hale gelecektir.

Yorum yapın