Akbank Sanal Kart

Akbank sanal kart, banka müşterilerinin en yoğun kullandığı ürünlerden bir tanesi. Kredi kartı kullanıcıları, internet üzerinden yapacakları alışverişlerinde daha çok sanal kredi kartı tercih ederek kart bilgilerini güvende tutmayı hedefliyor. Sanal kredi kartlarında kart limitini tamamen siz belirleyeceğiniz için, tekrarlayan ve çift çekim gibi sorunlardan kendinizi kurtarmış olursunuz. 50 TL’lik bir alışveriş yapacağımızı varsayarsak, sanal kartımıza 50 TL limit tanımladığımızda internet sitesi 2 kez çekim yapamayacaktır. Limit yetersiz geleceğinden internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde eğer siteye de güvenmiyorsanız özellikle sanal kart tercih etmenizi öneriyoruz. Akbank sanal kredi kartı oluşturma yöntemlerinin en başında Akbank Direkt mobil uygulama ve internet bankacılığı geliyor. Bu yazımız ile sizlere adım adım sanal kart bilgileri vereceğiz!

  • Akbank Direkt mobil uygulama veya internet bankacılığı açılır,
  • Başvurular sayfasının en altında yer alan Sanal Kart seçeneği ile devam edelim,
  • Burada sanal kartın bağlanacağı kredi kartı seçilir,
  • Tek bir kredi kartı varsa otomatik seçim yapabilir,
  • Kart bilgileri, limit tanımlama işlemlerinden Akbank sonra sanal kartınız hazır!

Akbank Sanal Kart Özellikleri ve Tipleri

Akbank 3 farklı kart tipi ile hizmet veriyor. Bunlar; Axess, Wings ve Free kredi kartlarıdır. Free kredi kartı aidatsız, Axess ve Wings puan kazandıran aylık aidatları bulunan kartlardır. Wings kredi kartı daha çok mil kazandırma özelliği ile ön plana çıkmakta. Eğer sanal kredi kartı oluşturuyorsanız, kartınızı hangi asıl karta bağlayacağınıza göre bu durum değişebiliyor. Örneğin Wings kredi kartınıza bir sanal kart bağlamak istiyorsanız, bu sanal kart ile yapacağınız alışverişlerde mil kazanmaya devam edebiliyorsunuz!

Aynı şekilde bu durum Axess ve Wings kredi kartları için de geçerli. Zaten bankaların özel bir hizmeti olan sanal kartlardan herhangi bir işlem ücreti alınmıyor. Aynı şekilde kredi kartının özelliklerine sahip olup, tüm internet alışverişlerinde rahatlıkla kullanılıyor. Axess kredi kartınıza bir sanal kart bağlamanız durumunda puan kazanmaya devam edebilirsiniz.

Akbank Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?

Eğer bir sanal kart oluşturmaya karar verdiyseniz şanslısınız. Çünkü bu işlem son derece zahmetsiz ve ortalama 1-2 dakika içerisinde tamamlanan bir işlemdir. Bunun için yapmanız gereken tek şey mobil uygulama veya internet bankacılığına giriş yapmak.

Hemen arkasından Başvurularım adımından sayfanın en altında bulunan Sanal Kart butonuna basarak kredi kartlarınızdan birini seçerek devam edebilirsiniz.

Daha sonra karşınıza gelen ekrandan kredi kartınıza yeni bir limit belirleyebilirsiniz. İsterseniz bu limitin gün sonunda sıfırlanmasını sağlayabilir, dilerseniz de düşük bir limit belirleyip daha sonrasında bu limiti kendiniz sıfırlayabilirsiniz.

Akbank Sanal Kart Nasıl Silinir?

Sanal kartınızı kullandıktan sonra silmek de isteyebilirsiniz. Bu gayet normal bir durumdur fakat açarken kadar kolay olduğu söylenemez. İnternet bankacılığı veya mobil uygulama ile rahatlıkla açabildiğiniz sanal kart Akbank müşteri hizmetleri aracılığı ile siliniyor. Müşteri hizmetlerini arayarak mevcuttaki sanal kartınızı silmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Dilerseniz 444 25 25 numaralı telefon bankacılığı ile yapacağınız görüşme sırasında silme işleminin hemen ardından yeni bir kart oluşturabilirsiniz.

Sanal Kartlar Ücretli Midir?

Sanal kart akbank, bankanın müşterilerine sunduğu harika hizmetlerden biridir. Fakat asıl harika olan kısım burası değil. Bu hizmet tamamen ücretsiz! İnternet bankacılığı ve mobil uygulama ile dakikalar içinde oluşturabileceğiniz sanal kredi kartı için hiçbir komisyon veya ek ücret ödemezsiniz. Ödemelerini ise asıl kartınız üzerinden yapabilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin