Akbank Hesap Kapatma

Akbank Hesap Kapatma nasıl yapılır? Akbank banka hesabı kapama adımları aşağıda yer almaktadır. Bankanızdan memnun değilseniz, Akbank hesabınızı kapatın ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir banka bulun. Maalesef, bazı bankalar süreci olabildiğince basit hale getirmek konusunda inatçı davranabiliyor. Bu, birçok kişinin kullanılmayan banka hesaplarını gerektiğinden daha uzun süre açık tutmasına neden oluyor. Etkin olmayan bir hesap için aylık ücret ödemek yerine, Akbank hesap kapatma için atabileceğiniz bazı basit adımlar bulunuyor. Bankalar, hesap kapatma işlemlerine sıcak bakmasa da, izleyeceğiniz doğru adımlar sayesinde bankanın sizlere geri dönüş yapmadan hesabınızı kapatmayı sağlayabilirsiniz. Bankalar, sürekli olarak müşteri kazanma çabasında olduğu için, hesabınızı kapatmayı reddedebilir. Akbank hesap kapatma işlemleri ise şu şekilde ilerlemektedir;

Akbank Hesap Kapatma Adımları

Yeni hesabınızın düzgün bir şekilde işlediğinden emin olduktan sonra, eski Akbank hesabını kapatma zamanı gelmiştir. Yalnızca bütün borç ve alacaklarınızın başarılı bir şekilde devredildiğinden ve size ödeme yapanlara yeni hesap ayrıntılarınızı verdiğinizden emin olmanız gerekir. Sonunda içinde bakiye olmasa bile, eski banka hesabını kapatmak önemlidir. Ayrıca, hesabınızı kullanmasanız bile hesap işletim ücreti ve hesabınıza bağlı kartlar için aidat ödemeye devam etmek zorunda kalırsınız.Tavsiye Edilen Makale: Banka Hesap Nasıl Kapatılır?

Çoğu banka, hesabınızı kapatmak için size en yakın şubeye gitmenizi gerektirir. İşlemi doğrulamak için imzanızla birlikte hesabın yazılı olarak kapatılmasını talep etmeniz gerekebilir. Ancak Akbank hesabınızı kapatmak için farklı yöntemlerden de yararlanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse banka, Akbank hesap kapatma dilekçesi doldurmanızı isteyebilir. Bu dilekçeyi doldurup şubelere sunmanız halinde işlemleriniz eksiksiz olarak hallolabilir. Bunun dışında hesap iptali için diğer adımlar da mevcut.

İnternet Bankacılığı ile Akbank Hesap Kapatma

Akbank Direkt uygulamasına müşteri numaranız ve internet bankacılığı şifreniz ile giriş yapın. Hesaplarım menüsü altındaki Vadesiz Hesaplarım seçeneğini tıklayın. Birden fazla hesabınız varsa kapatmak istediğiniz hesap bilgisini seçerek Hesabı Kapat butonuna basın. Ancak tek bir hesabınız varsa, hesap silme işlemini Akbank direkt üzerinden yapamayabilirsiniz. Tek bir hesap olduğunda, alternatif olarak kullanılabilir bir hesap olmayacağından dolayı ana hesabın silinmesine izin verilmiyor.

Akbank Hesabını ATM ile Kapatmak

Herhangi bir Akbank ATM’sine kartınızı takarak Hesap İşlemleri menüsüne giriş yapın. Vadesiz Hesap İşlemleri seçeneğine basın. Vadesiz Hesap Kapama kısmına tıklayarak kartınıza bağlı tüm hesaplarınızı kapatın. Kartınıza bağlı olan birden fazla hesap varsa, ancak hepsini kapatmak istemiyorsanız şubeye başvurun. Zaten Akbank Direkt üzerinden yapacağınız işlemlerde olduğu gibi ATM üzerinden de ana hesabınızı silemiyorsunuz.

Akbank Telefon Bankacılığı ile Hesap Kapatma

Hesap kapatma işlemleri için 4442525 numaralı Akbank Çağrı Merkezi’ne bağlanarak Bankacılık İşlemleri menüsünde bulunan Mevduat İşlemleri > Hareketsiz Hesap Kapama adımlarını takip ederek sesli yanıt sistemi aracılığıyla hesabınızı kapatabilirsiniz. Dilerseniz Akbank müşteri hizmetlerine direkt bağlanma isimli makalemizi de inceleyerek, vakit kaybetmeden operatöre bağlanabilirsiniz.

Banka hesaplarını kapatmak zor olmak zorunda değildir. Eski hesabınızı kapatmadan önce, yeni hesabınızla ilgili her şeyin tam olduğundan emin olmanız yeterlidir. Ayrıca eski hesabınızda bulunan bakiyenin de aktarılması gerekecektir. Bu, Akbank hesap kapatma işleminin sizin için mümkün olduğunca sorunsuz olmasını sağlayacaktır.

Tavsiye Edilen Makale: Akbank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Yeni Bir Bankada Hesap Açın

Akbank Online Hesap Kapatma

Eski hesabınızı kapatmadan önce, biraz zaman ayırın ve ihtiyaçlarınıza uygun yeni bir banka hesabı bulun. Yıllık hesap işletim ücreti talep etmeyen bir banka arıyorsanız veya daha fazla ATM noktası istiyorsanız diğer bankalara bakmanız yararlı olabilir. Her ne arıyorsanız, Akbank hesap kapatma işleminden önce seçeneklerinizi kontrol ettiğinizden emin olun. Herhangi bir bankada hesabınız olmamasını tercih ediyor da olabilirsiniz. Ancak günümüzde tüm ödeme ve online alışverişleriniz için bankacılık hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Bunun için de bir bankada vadeli ya da vadesiz hesabınız olması gerekmektedir.

Borç ve Kredi Bilgilerini Güncelleyin

Hesabınızı değiştirdiğinizde, faturaların ödeme bilgilerini değiştirdiğinizden veya otomatik ödeme talimatlarını iptal ettiğinizden emin olmanız önemlidir. Bakiye ve borçları aktarmak konusunda size yardımcı olması için yeni bankanızdaki bir müşteri temsilcisinden destek isteyin. Müşteri danışmanı, Akbank hesap kapatma işlemi öncesi bankanızla doğrudan temasa geçerek Akbank’tan tüm borçlarınızın bir listesini sağlamalarını isteyeceklerdir. Temin edilen listeye göre hangi işlemlerin yeni hesabınızdan yürütülmesini istediğinizi belirtebilirsiniz. Listede yer alacak işlemler şunlar olabilir:

  • Doğrudan mevduat
  • Herhangi bir kredi veya kredi kartı için düzenli otomatik ödeme
  • Sigorta poliçeleri, spor salonu üyelikleri, düzenli abonelikler veya fatura ödemeleri için otomatik ödeme anlaşmaları

Maaşınızın bir sonraki ay doğru hesaba gittiğinden emin olmak için işyerinize veya bordro görevlisine yeni hesap numaranızı vermeyi unutmayın. Aynı hesap bilgilerini, burs veya devlet yardımı dahil olmak üzere size ödeme yapan başka kişilerle de paylaşın.

B Planı Yapmayı Unutmayın

Eski hesabınızdaki tüm parayı yeni banka hesabınıza aktarmadan önce, bir B planı hakkında düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Tüm otomatik ödeme talimatlarını yerine getirdiğinizi ve borçlarınızı kapattığınızı düşünebilirsiniz, ancak bir şeyi unutmuş olma ihtimaliniz olabilir. Gözden kaçırmış olabileceğiniz ödemeleri karşılaması için Akbank hesabınızı kapatma kararını verdiğinizde eski hesabınızda biraz para bırakın. Bu, kaçırılan ödeme faizlerinden veya cezalardan kaçınmanıza yardımcı olur.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin