Akbank EFT Saatleri

Akbank EFT saatleri, banka tarafından belirlenmiş olsa da yine oldukça esnek tutulmuş saat dilimleri olarak karşımıza çıkıyor. Zaten diğer tüm bankaların da uygulamaya soktukları Akbank Geç EFT uygulaması sayesinde çok daha rahat EFT yapabiliyorsunuz. Eğer EFT işlemleri sırasında sorun yaşamadan paranın aynı gün karşı tarafa ulaşmasını istiyorsanız bu saat dilimlerine oldukça dikkat etmelisiniz. Örneğin cuma günü akşam saat 20:00’da yapacağınız bir EFT işlemi, bir sonraki mesai günü olan Pazartesi sabah 09:00’a kadar askıda bekleyecektir. Acil planladığınız bir işlem varsa, maalesef bunun karşısında zor durumda kalabilirsiniz. Akbank, özel sektör bankası olduğundan da EFT işlemleri için bazı ücretler talep ediyor. Akbank EFT ücreti ise şunlardır;

EFT KanalıAkbank EFT Ücreti
Şubeden Yapılan EFT75 TL
Akbank İnternet Bankacılığı6.75 TL
Akbank İnternet Bankacılığı GEÇ EFT16:00 – 17:15 arası 9.50 TL
Akbank Direkt Mobil Uygulama6.75 TL
Akbank Direkt Mobil Uygulama Geç EFT16:00 – 17:15 arası 9.50 TL

Akbank EFT Saatleri

Akbank EFT saatleri sabah 09:00 ile 17:15 saatleri arasında yapılabilir. Bu saat dilimlerinin tamamı aynı ücrete tabi değil. Bir üstte sunmuş olduğumuz tabloda görebileceğiniz gibi aslında EFT saati, saat 16:00’da son buluyor. Ancak ek ücret ödeyerek saat 17:15’e kadar Geç EFT uygulamasından faydalanabiliyorsunuz. Bunun için de ödemeniz gereken tutar toplam 9.50 TL oluyor. Eğer işiniz aceleyse bu yöntemden faydalanabilir, ek ücret ödemek istemiyorsanız da diğer tutar üzerinden bir sonraki güne talimat verebilirsiniz.

  • Akbank EFT başlangıç saati: 09:00
  • Akbank EFT bitiş saati: 16:00
  • Akbank Geç EFT Saatleri: 16:00 ile 17:15 arası
  • EFT İptali Nasıl Yapılır?

Eğer bu zaman dilimlerini kaçırırsanız, özellikle saat 17:15‘den sonra artık aynı gün için talimat oluşturamıyorsunuz. Saat geçtikten sonra göndermek istediğiniz EFT işlemlerini bir sonraki mesai günü olarak ayarlamalısınız. Eğer cuma günü EFT saatinin dışında EFT yapmaya çalışıyorsanız, teslimat günü olarak pazartesiyi seçmelisiniz.

Akbank EFT Ücreti Ne Kadar?

Akbank EFT ücretleri de aynı şekilde üstte verdiğimiz tablo gibidir. Bunun dışında yapabileceğiniz EFT işlemleri çağrı merkezi kanalıyla da olabilir. Yine hesaptan EFT işlemi gerçekleştirirseniz şubeden yaptıklarınız gibi aynı ücretlendirmeye tabi tutulabilir.

EFT KanalıAkbank EFT Ücreti
Şubeden Yapılan EFT75 TL
Akbank İnternet Bankacılığı6.75 TL
Akbank İnternet Bankacılığı GEÇ EFT16:00 – 17:15 arası 9.50 TL
Akbank Direkt Mobil Uygulama6.75 TL
Akbank Direkt Mobil Uygulama Geç EFT16:00 – 17:15 arası 9.50 TL

İnternette bir çok yanlış bilgi dolanıyor olsa da, Akbank’ın en güncel EFT ücretleri bu şekildedir. Resmi internet sitesinden otomatik olarak çekilmiş olup, güncellendiği taktirde anında sitemize de yansımaktadır. Yine vermiş olduğumuz EFT ücretlerinin doğruluğunu internet veya mobil şubeden teyit edebilirsiniz.

Akbank Direkt Ücretsiz EFT Mümkün Mü?

Maalesef şuan için Akbank’ın ücretsiz EFT uygulaması bulunmuyor. Zaten tek tip sistem üzerinden ilerleyen Akbank, EFT ücretleri de güncel olarak yukarıda verilmiştir. Yine eğer Akbank EFT işlemleri konusunda sorun yaşıyorsanız bir üstte yer alan videomuz sayesinde Akbank Direkt ile para transferi nasıl yapılır detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin