Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Akbank Cebe Havale

Akbank cebe havale nasıl yapılır? Artık her iki tarafın da banka hesabı olması zorunluluğu bulunmadan Akbank Cepbank sayesinde kolayca para gönderebilir ve ödeme alabilirsiniz. Sadece karşınızdaki kişinin cep telefonu numarası bilgisini kullanarak yapabileceğiniz transfer işlemi hem zamandan tasarruf etmenizi sağlar, hem de sıkıcı kıstasları ortadan kaldırır. Bankacılık işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlayan Akbank, kendisini ve hizmetlerini her geçen gün güncelleyerek cebe havale olanağını müşterilerine sunmaktadır. Akbank Direkt mobil uygulaması ve internet bankacılığı hizmetleri ile sürekli olarak para transferi yapabilir, herhangi bir saat ve zaman dilimine takılmazsınız. Cebe havale işlemi yapmak için de bahsettiğimiz gibi hesap ihtiyacı olmadığından, karşı taraf parayı dilediği zaman çekebilir. Birçok ödeme işleminde son derece işinize yarayacak olan cebe havale sistemi ile ilgili daha çok bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Akbank Cebe Havale Nedir?

Normal şartlarda bir banka hesabına EFT ya da havale yapmak isterseniz, işlemlerinizi şubelerden saat 16:30, internet şubesinden ise 17:15’e kadar tamamlamanız gerekmektedir. Bu saatleri kaçırdığınızda işleminiz bir sonraki güne sarkacaktır. Bir de hafta sonuna ya da uzun bir resmi tatil periyoduna den geldiyseniz, acil ödemeler tam bir işkenceye dönüşebilir. Neyse ki Akbank Cebe Havale ile böyle sıkıntılara girmeden dilediğiniz zaman istediğiniz yerden cep telefonu olan herkese para aktarımı yapabilirsiniz.Tavsiye Edilen Makale: Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Karşınızdaki kişinin bir banka hesabına sahip olması gerekmeden, sizin gönderdiğiniz parayı cep telefonuna gelen SMS ile çekebilir. Aynı yöntemle siz de başkalarından hızlı şekilde para alabilirsiniz. İşlemlerinizin hangi saate ya da güne denk geldiği hiç önemli değildir. Saat kaç olursa olsun doğru bilgileri girdiğiniz müddetçe işlem onaylanır ve para karşı tarafa aktarılır.

Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Akbank ile cebe havale göndermek için ilk olarak bankanın Akbank Direkt uygulamasını yükleyerek giriş yapmanız gerekmektedir. Uygulamayı indirip internet bankacılığına girdikten sonra Para Transferleri menüsünün içindeki Cep Telefonuna kısmına tıklamanız gerekir. Bu kısımda sizden alıcının adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, cep telefonu ve göndermek istediğiniz tutarın bilgileri istenecektir. Yapacağınız her bir işlem başına Akbank cebe havale ücretleri 15 TL olup, yapabileceğiniz işlem sayısı ve gönderebileceğiniz para tutarı günlük, haftalık ve aylık olarak sınırlandırılmıştır.

  • Akbank internet bankacılığı veya mobil uygulama Akbank Direkt’e giriş yapılır,
  • Menüden para transferleri adımı seçilir,
  • Karşımıza gelen ekrandan Cebe Havale / Cebe Para Gönderme seçilir,
  • Telefon numarası, TC Kimlik numarası gibi bilgiler girilir,
  • Onay SMS ile işlem doğrulanır.

Aynı şekilde alıcı da tek bir göndericiden aktarılan belli miktardaki ve sayıdaki parayı çekebilir. Gönderen kişi kendi cep telefonu numarasına cebe havale yöntemiyle para aktaramaz. Ayrıca alıcının Türkiye’de olması, 18 yaşından büyük olması ve telefonunun SMS’lere açık olması gerekmektedir.

Bütün bu işlemleri gerçekleştirmeniz durumunda herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Banka zaten karşı tarafın yazmış olduğunuz cep telefonu numarasına bir bilgi SMS’i ve şifre gönderecektir. Kişi bu şifre ile parayı çekebilir. Peki atm’den para nasıl çekilir?

Akbank Cebe Gelen Havale Nasıl Çekilir?

İşlem gerçekleştikten sonra alıcının cep telefonuna SMS gidecektir. Giden SMS’te gönderilen para tutarı ve ATM’den para çekerken kullanılacak olan referans kodu da yer alacaktır. Alıcı herhangi bir Akbank ATM’sinden Akbank Cebe Havale Nasıl Çekilir öğrendikten sonra işlem sağlayabilir. ATM’de Giriş tuşuna basıldıktan sonra T.C. kimlik numarası girilip Kartsız İşlemler seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Kartsız Para Çekme bölümüne SMS ile gelen referans kodunu. T.C. kimlik numarasını ve gönderilen tutarı yazan alıcı parayı çekebilir. Alıcının gönderilen parayı ilk 24 saat içinde çekmesi gerekmektedir.

Akbank CepBank İptali Nasıl Yapılır?

Akbank Cebe Para Gönderme

Gönderdiğiniz para işlemini iptal etmek için her zaman Akbank Direkt uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerini aradığınızda da Akbank cebe havale iptali gerçekleştirecektir. Elbette bunun için karşı tarafın parayı henüz çekmemiş olması gerekmektedir. Alıcı kendisine gönderilen parayı ilk 24 saat içinde çekmediğinde ya da çekmeye çalışırken 3 kez üst üste işlem hatası yapması durumunda da para göndericiye iade edilmektedir.

Tavsiye Edilen Makale: Akbank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Akbank CepBank İşlem Limitleri

İşlem LimitleriTL Alt LimitTL Üst Limit
Günlük10 TL500 TL
Haftalık10 TL1.000 TL
Aylık10 TL1.500 TL

Kişinin bir başka kişiye gönderebileceği günlük maksimum limit 500 TL olmak üzere 2 işlem sayısı ile sınırlandırılmıştır. Haftada ise toplam 4 işlem yapabilir ve 1000 TL gönderebilirsiniz. Aylık Akbank CepBank işlem sayısı 6 olmakla birlikte, gönderilebilecek toplam tutar 1500 TL’dir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın