Acil Para Lazım, Acilen Para Bulma Yolları (Kesin Yöntemler)

acil para lazım

Acil para lazım, acilen para bulma yolları arıyorum diyenler için rehber. Çoğu kişi, günlük hayatın içinde bazı ihtiyaçları karşılama zorunluluğunda kalabiliyor. Bazı nakit ihtiyaçları, acil ödemeler veya olağan ödemelerimiz karşısında sıkışıp kalabiliyoruz. Bu gibi zamanlarda ise karşımıza çıkan en mantıklı para bulma yöntemi bankalar olarak gösteriliyor. Bankalar, sunmuş oldukları ürünlerle müşterilerinin ödemelerini rahatlatmak için bazı işlemler yapabiliyor. Krediler, kredi kartları sayesinde dilediğiniz gibi ödemelerinizi yapabiliyor, ödemelerini ise aydan aya bankaya yapabiliyorsunuz. Ancak bankalardan kredi kullanabilmek için öncelikle kredi siciliniz düzgün olmalı ve kredi notunuz da belirli bir seviye olmalı. Ödemelerinizi düzensiz yapıyorsanız, bankalardan kredi alma şansınız da aynı orantıda azalacaktır. Peki bankalar dışında para bulunacak yerler nereler? Bankaların haricinde acilen para bulma yolları şunlardır;

Acil Para Lazım, Acilen Para Bulma Yolları

Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan insanların finansal durumları bellidir. İnsanların yarısı asgari ücretle yaşıyor ancak asgari ücretin kendisi bir kişiyi geçindirmeye yetmiyor. İnsanlar açlık sınırında yaşıyorlar. Bundan ötürü de karşılaştıkları herhangi bir ekstra masrafta batma noktasına geliyorlar. İnsanların bu tip durumlarda acilen para bulmak dışında yapabilecekleri bir şey kalmıyor. Bundan ötürü de borç sahibi olmak günlük hayatın bir parçası haline gelmiş durumda. Öyle ki borç sahibi olmayan bir insana rastlamak son derece nadirdir. Kendisine ekstra masraf çıkmış kişiler hemen internete girip acil para lazım acilen para bulma yolları gibi kelimeler aratarak bir çözüm bulmaya çalışıyorlar. Bu yazının amacı acil para ihtiyacı olan kişilerin bu ihtiyaçlarını karşılama yöntemlerinden bahsetmektir.



Elbette bu yöntemleri anlatırken daha çok yasal yollar ve kanuni süreçlerden de bahsedilecektir. Keza kişiler, acil para lazım dediklerinde nereden olursa olsun para arayışına girdikleri için, yasa dışı para işlemlerine de bulaşabiliyor. Bu sebeple yasa dışı olan yöntemleri tamamen unutmalı, daha çok bankalar ve resmi finans kuruluşlarını tercih etmelisiniz. Acil para bulma yöntemleri nelerdir?

Bankalardan Kredi Almak: Acil Para Lazım

Acil para bulma konusunda ilk yolumuz herkesin bildiği gibi bankadan kredi çekmektir. Bildiğiniz üzere bankadan kredi çektiğinizde hem para ihtiyacınızı anlık olarak karşılamış oluyorsunuz hem bu para ihtiyacınızı taksitlere bölüp yutabileceğiniz lokmalar haline getiriyorsunuz hem de acil para ihtiyacınızı yasal yollardan halletmiş oluyorsunuz. Yani bir taş ile kuş katliamı yapmış oluyorsunuz. Bankalardan kredi çekmek aslında basittir. Kredi siciliniz temizse, kredi notunuz kötü değilse herhangi bir banka rahatlıkla size kredi verebilir. Özellikle kendi maaşınızı aldığınız bankaya kredi başvurusu yapmanız tavsiye edilmektedir. 

Acil para bulma yöntemleri

Hatta günümüzde kredi almak için şubeye bile gitmeye gerek kalmamıştır. Mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden gereken işlemleri yaparak hızlıca bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu sayede hem daha kolay hem daha hızlı hem de daha yüksek miktarda kredi çekme imkanına sahip olursunuz. Eğer kredi çekip de ödeyememe gibi bir durumunuz olursa banka ile diyaloga girip borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Ancak her halükarda acil para ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

Daha öncelerde bankalardan kredi kullanmayı denemiş, ancak olumlu sonuçlar alamamışsanız öncelikle aşağıdaki yazılarımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz. Sicili bozuk olanlara, durumu kötü olanlara kredi veren bankalar hakkında bilgiler;

Kredi Çıkmıyor, Acil Para Lazım, Ne Yapmalıyım?

Eğer kredi çıkmıyor diyorsanız ve acil paraya ihtiyacınız varsa, farklı finans kuruluşlarını da deneyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, artık PTT’de müşterilerine kredi kullandıran bir finans kuruluşudur. PTT kredileri sayesinde bir çok ihtiyacınızı karşılayabilir, aynı zamanda yasa dışı yöntemlere de ihtiyaç duymamış olursunuz. PTT kredileri, kişiye özel faiz oranları ve kişiye özel kredi seçenekleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

PTT’den Kredi Almak

PTT Kredi Acil Para

Acil para bulma konusunda ikinci yolumuz ise pek bilinmeyen bir yoldur. PTT’den kredi çekerek de acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Öyle ki PTT’den kredi çekmek aslında sırf acil para ihtiyacı olan kişilere uygun bir para bulma seçeneği olması için tasarlanmış bile diyebiliriz. PTT tabii ki de kendi başına kredi vermiyor. Anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden kredi veriyor. Ancak bunun bankalardan kredi almaktan farkı daha az faiz oranları üzerinden daha cebe uygun bir ödeme planı ile yapılmasıdır. Tabii PTT’nin de bu konu hakkında bazı öncelik verdiği insanlar vardır. Özellikle emeklilik maaşınızı PTT’den alıyorsanız size son derece güzel avantajlar vaat ediyorlar. Türkiye Cumhuriyetinde her il ve ilçede bir PTT şubesi vardır. Bu şubelerden birine giderek kredi konusu hakkında danışabilirsiniz.

Senetle Altın Almak

Acil para ihtiyacı olan kişilerin eskilerden beri uyguladığı bir yöntemde senetle altın almaktır. Bu işlem güvene dayalı bir işlem olduğu için kuyumcular tarafından çok tercih edilmez. Mantık ise basittir. Altın alırsınız, bu altın ile acil para ihtiyacınızı karşılarsınız. Bu sırada ise kuyumcuya senetler düzenletir ve borcunuzu yutulabilir lokmalar haline getirip yavaş yavaş ödersiniz. Bu tip bir işlemi yapan çok fazla kuyumcu kalmamıştır. Ancak İstanbul’da yine de bu işlemi yapacak kuyumcu bulmak mümkün. Önemli olan noktalardan bir tanesi ise kuyumcuya olan borçların düzenli olarak ödenmesidir. Zira adınıza senetler üzerinden yasal işlem başlatılması ve birde bununla uğraşmak istemezsiniz.

Tavsiye Edilen Makale: Senetle Altın Almak

Faktoring Firmalarından Kredi Almak

acil para lazım

Kredi almak için illa bankaya gitmenize gerek yok. Acil paraya ihtiyacı olan kişiler banka haricinde ki kurum ve kuruluşlara giderek de para ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bunlardan en ünlüleri ise faktoring firmalarıdır. Genel olarak çek kırma hizmeti veren ve finans sektöründe faaliyet gösteren faktoring firmaları senet düzenlenmesi karşılığında kişilere kredi vermektedir. Burada önemli olan nokta ise paraya ihtiyacı olan kişinin büyük, popüler ve dolayısıyla güvenilir bir faktoring firmasına danışmasıdır. Böyle bir durumda hiçbir sıkıntı çekmeden para ihtiyacını karşılayacak ve kredisinin taksitlerini ise küçük küçük adımlar ile faktoring firmasına ödeyecektir.

Esnaftan Borçlanmak

Acil paraya ihtiyacı olan kişilerin yararlanabileceği kaynaklardan biri ise esnaflardır. Küçük ve orta ölçekli işletmeye sahip olan kişilerde tıpkı kuyumcular gibi senetler karşılığında kredi vermektedirler. Burada önemli olan nokta kredinin alınacağı esnaf ile önceden bir hukukun bulunması ve güvenilir olmasıdır. Zira size yabancı olan bir kişi zaten size bu tip bir durumda borç vermez. Senetler ile uğraşmak istemez. Bundan ötürü tanışık olduğunuz esnaflara danışmanız önerilir.

Konu Hakkında Bir Uyarı

Acil paraya ihtiyaç duyan insanlar daha öncesinde de bahsettiğimiz gibi aniden karşılayamayacakları ekstra masraflar ile yüzleşmiş olan insanlardır. Onlar zor durumdadır ve bundan ötürü dolandırılmaya da açıktır. Bunu bilen kötü niyetli insanlar, dolandırıcılar ön ödeme tuzağı adı verilen bir sahtekarlık yöntemine sahiptirler. Kısaca bu yöntem gereğince size ihtiyaç duyduğunuz parayı verecekleri ancak ilk olarak sizin belirli bir miktar parayı onlara vermeniz gerektiğini söylemeleri üzerine kuruludur. Sakın ama sakın böyle bir durumla karşılaşırsanız para vermeyin. Zira sizin muhtaçlığınızdan faydalanmak isteyen hiç kimse sizden bu konuda ön ödeme talep etmemektedir.

İllegal Acil Para Bulma Yöntemleri

İnsanlar finansal olarak köşeye sıkıştıklarında ne yapacaklarını bilmezler. Özelliklede bakmak zorunda oldukları bir aileleri varsa köşeye sıkışmış kedi gibi ne yapacağı belli olmayan ani hareketlerde bulunurlar. Durum böyle olunca şeytan bu zor durumda olan insanların akıllarını çelip illegal yollardan para bulmaya sevk edebiliyor. Gerçek şu ki ne olursa olsun hangi durumda olursanız olun yasa dışı yollardan para bulmayın. Çünkü illegal yollarla elde edilmiş para devlet tarafından eninde sonunda tespit edilir ve siz borçlarımdan kurtulayım derken kaş yapıp göz çıkarmış olursunuz. Bundan ötürü hem kendiniz hem de sevdiklerinizin iyiliği için illegal yollarla başvurmamanız tavsiye edilmekte.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın