800 Puana Kredi Veren Bankalar (Hızlı Onay)

800 Puana Kredi

800 puana kredi veren bankalar var mıdır? Bankalardan kredi kullanmak, son dönemlerde iyice zorlaşan bir durum haline gelmiştir. Bankalar, borçluluk oranlarını da göze alarak bir çok alanda araştırma yaparak yeni kredi başvurularını onaylıyor, kredi notu düşük olan kişilerin ise şansı iyice azalıyor. Kredi değerlendirmelerinde ilk kriter olarak kabul edilen kredi notu, kredi kullanıp kullanamayacağımız konusunda en net bilgiyi veren bilgiler arasında yer alıyor. Eğer kredi notunuz düşük ise, mutlaka öncelerde yaptığınız ödemelerde aksama veya gecikme bulunuyor demektir. Eğer ödemelerinizi düzenli yaptığınız halde kredi notunuz düşüş gösteriyorsa, bunu araştırmalı ve buna neyin sebep olduğunu öğrenmelisiniz. Ancak bazı bankalar da var ki, kredi notu düşük veya başlangıç seviyesinde olan kişilere de kredi verebiliyor. Yani 800 puan ile kredi çekilir mi diyorsanız, alttaki bankaları deneyerek işe başlayabilirsiniz.

800 Puana Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Elinizde olmayan ama ihtiyacınız olan paranın alınması için bankalar ilk akla gelen finans kuruluşlarıdır. Çünkü bankalar kredi vererek sizin elinizde var olmayan paranın kullanılmasına imkan tanırlar. Birçok kişinin bankadan kredi çekmesi için bir takım şartları yerine getirmesi gerekir. Bu şartların temelde çıkış noktası bankanın verdiği parayı geri alıp alamayacağından emin olmak istemesidir. Bankalar kredi notuna bakarak veya gelir halinize dikkat ederek size talep ettiğiniz krediyi verebilir veya reddedebilir. Bunun için kredi notlarının büyük bir etkisi vardır. 800 puana kredi veren bankalar olduğu gibi 1500 puana kredi vermek istemeyen bankalar da olabilir.Tavsiye Edilen Makale: Kredi Notu 0 Olanlara Kredi

Anlayacağınız, bankalar ilk kriter olarak kredi notuna baksa da, bankacılık ürünlerini kullanış biçimimiz de kredi kullanma ihtimalimize etki edebiliyor. Kredili ürünleri kullanımımız, yoğun kullanım gibi sebepler de kredi çekmemize engel olabiliyor. Eğer kredi kartı limitimiz yüksek ve bunun tamamını kullanıyorsak, banka yeniden sizi borçlandırmak istemeyebilir. Zaten devletin de getirmiş olduğu yasa ile beraber, aylık gelirimizin çok üzerinde kalan kredi veya kredi kartı kullanımına yanaşamıyoruz.

Kredi Notu 800 Puan Olanlara Kredi Veren Bankalar

Eğer kredi notunuz düşük, düşük kredi notu ile kredi çekmek istiyorsanız, bazı bankalar düşük tutarlı krediler için düşük kredi notu ile kredi imkanı sunabiliyor. Daha çok müşteri portföyü az olan bankalar olduğundan, alttaki bankaları deneyerek başvuru yapabilirsiniz. Kredi notu düşük olsada, genel kredi sicil durumunuzu inceleyerek ödeme kriterleriniz inceleniyor ve ödemelerinizde çok fazla gecikme ve yasal takip durumu varsa yine kredi imkanı sağlayamıyorlar. Bu sebeple öncelikle banka çalışanı ile görüşmelisiniz.

800 kredi puanına kredi

 

  • ING Bank,
  • CEPTETEB,
  • Enpara.com,
  • Fibabanka,
  • Odeabank,
  • Bankpozitif,
  • AktifBank,

gibi bankalar, kredi notu 800 olanlara kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. 800 puana kredi veren bankaları arıyorsanız, öncelikle bu bankalar ile görüşebilir, detaylı bir incelemenin ardından kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi Puanının 800 Olması Ne Demektir?

Kredi puanlarının hesaplanmasına ek olarak taban ve tavan puan aralıkları ortaya koyulabilir. Bu puanlar bankacılık dilinde riskin ne durumda olduğunu ortaya koyar. 800 kredi puanına kredi alıp alamayacağını merak eden bir tüketici kredi puanının ne anlama geldiğini bilmelidir. Kredi puanı 1-699 arasında olanların en riskli grup olduğu ifade edilir. Bundan dolayı da bankalar kredi vermek için ek evrak istenmesi yoluna gidebilir. Kredi puanınız ikinci dilim olan 700-1099 arasında olduğunda ise orta riskli bir grupta olduğunuzdan dolayı yine riskli görülebilir.

Kredi Puanı 800 Olanlar Kredi Alabilir Mi?

Bazı bankalar tarafından kredi puanına bakılmaksızın kredi verilmesi durumu ile de karşı karşıya kalınabilir. Puanı 800 civarında olan birisinden kefil istemek veya hipotek yapmak yolu ile kredi verme yoluna gidebilir. Gelir sahibi olduğunu anlatmak isteyen kişiler bunu belgeler ile sunarak da yapabilirler. Bankalar düşük miktarlarda alınan rakamlar için SGK durumunuzu da kontrol edebilir. Bankalar haricinde bir kurumdan kredi almak istemeniz de mümkündür. Bu sayede bankalardaki evrak sorunları ile uğraşmanız da gerekmez. Bankalar kredi notunuzu değerlendirirken aynı zamanda gelir durumunuza da bakarlar. Bundan dolayı bazı bankalar düşük kredi notuna da kredi onayı verir. Sizin yapmanız gereken bu bankalar ile iletişime geçmektir. 800 puana kredi veren kampanyalı bankalar değişmekle birlikte Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası gibi bankalar da bu bankalar arasında yer alır.

Kredi Puanı Nedir?

800 puana kredi

Kredi puanı bankacılık sektöründe çok fazla kullanılırken anlamı konusunda birçok boşluk yaşanabilir. Bir tüketicinin veya müşterinin bankalar ile olan ilişkilerinin tamamından doğan bir bütün vardır. Bu işlemleri yönetmesi gerekir. Kredi kartı borcunu zamanında ödemek veya kredi çektiğinde taksitleri aksatmamak bunlara örnek verilebilir. Bu tarz maddelerin yer aldığı bir takım işlemler bir havuzda toplanır ve belli bir formül üzerinden hesaplanır. Ortaya çıkan puan bankalar ile olan bağlantılarınızın ne derece başarılı olduğunun puan olarak ortalamasını verir. Bu puana da kredi notu denir. Kredi notu 800 olana kredi verilip verilmeyeceği veya kredi notunun neden önemli olduğu gibi konuların merak edilmesinin nedeni ise kredinin direkt şekilde kredi notu ile ilişkili olmasıdır.

Kredi Puanı Neden Önemlidir?

Bir bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuzda bir takım şartların ve ödeme gücünün olup olmadığı kontrol edilir. Bankalar ticari anlamda işletmeler olduklarından dolayı geri almalarının büyük oranda riskli göründüğü kişilere kredi vermek istemezler. Bunun için de kredi vermeden önce kredi notu da dahil olmak üzere bazı kontroller yaparlar. Kredi notunuzun düşük olması daha önceki bankacılık işlemlerinizde sorun yaşadığınızı ve yine sorun yaşama durumunuzun olduğunu anlatabilir. Bunun için kredi notu kredi almak için bir anlamda referans değeri taşır. 800 kredi puanına kredi veren banka da olabilir. Çünkü puanı düşük olan her müşterinin de sorun çıkarma olasılığı aynı değildir.

Kredi Puanını Neler Oluşturur?

Kredi puanınızın oluşturulmasında esas alınan birden çok etmen vardır. Bu etmenlerin başında da ödemeleriniz gelir. Temelde küçük veya büyük olarak ayrım yapılmayacak şekilde birbirinden farklı işlemin kredi notuna olan etkisinden bahsedilebilir. Kredi notunuzu en çok etkileyen etmenler arasına kredi kart kullanımınız ve kredi ödeme başarınız gelir. Bunun haricinde otomatik ödeme talimatları veya birilerine kefil olmak bile kredi notunuzun düşmesine veya artmasına neden olur. Ama unutulmaması gereken durum kredi notunuzun anlık olarak düşmesi veya çıkmasının söz konusu olmamasıdır.

Kredi Alırken Kredi Puanı Neden Önemlidir?

Kredi notu 800 olana kredi veren bankalar olduğu gibi kredi notuna bakmadan gelir beyanına veya mal beyanına dayanarak kredi veren bankalarda vardır. Kredi notunuzun anlamı daha önceki dönemlerde bankalar ile olan ilişkilerinizin ne kadar başarılı olduğunu anlamaktır. Eskiden var olan sicilinizi ortadan kaldırmak için de bir takım yollar denenebilir. Bu sayede kolaylıkla kredi almanız sağlanır. Üzerinize mal varlığınızın olması veya kira gibi gelirlerin var olması da aynı şekilde kredi almak konusunda yardımcı olur.

Kredi Puanı Yükseltilir Mi?

Kredi puanınızın düşük olması halinde kredi veren bankalar ile görüşebilir ve kredi alabilirsiniz. Bu bankalar kredi miktarını düşük tutarken kefil isteme yoluna da gidebilir. Bunun için kredi puanınızın yüksek olması her zaman için oldukça olumlu bir durumdur. Kredi notunuzun yükseltilmesi için kredi çekip vadesinden önce kapatabilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinizi fazla şekilde kapatabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu tarz konular uzun vadede sizin kredi notunuzu yükseltecektir.

Tavsiye Edilen Makale: Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

Kredi Puanı En Yüksek Kaç Olabilir?

Kredi puanı hesaplama sistemine göre kredi notunun en yüksek hali 1700-1900 puan aralığıdır. Bu puan risk açısından çok iyi bir aralık olduğunu ifade eder. Kredi almak için bu puan aralığında olmanız da gerekmez. Bankanın değerlendirme kriterlerinden geçtikten sonra kolaylıkla onay alınabilir ve kredi kullanılır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın