60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (5 YIL)

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

60 ay vadeli ihtiyaç kredisi, özellikle aylık taksitleri düşük tutmak amacıyla başvurulan veya aranan kredi seçeneklerinden birisidir. Aylık geliri düşük olan ve geliri düşük olduğu için de bankalardan kredi çekmekte zorlanan kişiler, yüksek vade seçeneklerine başvuru yaparak kredinin onaylanma ihtimalini arttırmaya çalışıyor. Bildiğiniz üzere bankalar ihtiyaç kredilerini yasal zorunluluklar gereği 48 aydan fazla belirleyemiyor. Bu durumda da kişiler 60 ay vadeli kredi veren bankalar var mıdır diye merak ediyor. Kredi seçeneklerini ve banka kampanyalarını incelediğimizde, 60 aya varan seçeneklerde kredi çekme imkanınız olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Tabii ki bu durum her banka için geçerli olmadığı gibi, bazı dönemlerde yapılan kampanyalar ile mümkün olabiliyor. Bankalar bazı kredilerde bu kampanyayı sunsa da, düşük faiz oranları içeren kampanyalarında vade seçeneğini 48 ay ile sınırlandırmak durumunda kalıyor.

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Mümkün Mü?

İlk bölümde de bahsettiğimiz gibi bankalar genellikle ihtiyaç kredilerinde vade seçeneğini 48 ay olarak belirliyor. Bunu üst sınır olarak belirleyen bankalar da genellikle 60 ay vadeli kredi seçeneğini müşterilerine sunmuyor. Fakat yine de bazı bankalar 60 aya varan vade seçeneklerini müşterilerine sunuyor ve kredi kullandırabiliyor.

Yine de genel olarak ele aldığımızda çok yaygın olarak kullanılan ve aralarında devlet bankalarının da bulunduğu bir çok kurum, 60 ay vade imkanını müşterilerine sunuyor. Elbette kredi vadesinin uzaması demek, ödeyeceğiniz faiz oranının da artacağı anlamına geldiği için ilk olarak bu konu üzerinde kafa yormanız gerekiyor.

Aylık taksit ödemeleri çok daha düşük olsa da, genel toplama baktığınızda düşük vadeli bir krediden çok daha fazla faiz ödeyeceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız daha düşük tutarlı kredilere başvurabilirsiniz.

60 Ay Vadeli ihtiyaç Kredisi Veren Bankalar

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bir çok banka bulunuyor. Bunların bir kısmı da devlet bankası olduğu için, faiz oranları da normale göre biraz daha düşük olabiliyor. %0.99 kredi kampanyası ile kredi veren bankalar da aynı şekilde 60 aylık seçenekleri aktif etmiş olsa da, başvuru sırasında problem yaşamamak için ön görüşme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Garanti BBVA 60 Ay Kredi

Garanti BBVA, yapmış olduğu ortaklık ile beraber bir çok alanda yeniliğe gitmiştir. Özellikle kredi seçeneklerini esneten Garanti Bankası, 60 ay vade seçeneklerini aktif etmiş durumda. Güncel olarak %1.39 faiz oranı sunan bankadan kredi çekebilirsiniz.

Toplam Kredi: 50.000 TL
Toplam Faiz: 29.508,40 TL
Yıllık Maliyet Oranı: %22,25
Kredilendirme Oranı: %100
Vade: 60 Ay
Aylık Taksit: 1325 TL

Ziraat Bankası Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası da devlet bankası olması sebebiyle ciddi müşteri portföyüne sahip bankalardan birisi. Müşteri odaklı çalışmaları ve yaptığı kampanyalar ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran Ziraat Bankası güncel olarak 60 ay taksitle kredi veren bankaların başında geliyor. %1.12 faiz oranıyla kredi çekebiliyorsunuz.

Toplam Kredi: 50.000 TL
Toplam Faiz: 23.158,60 TL
Yıllık Maliyet Oranı: %17,64
Kredilendirme Oranı: %100
Vade: 60 Ay
Aylık Taksit: 1.219,31 TL

ING Bank 60 Ay İhtiyaç Kredisi

ING Bank, özellikle yapmış olduğu %0.99 ihtiyaç kredisi kampanyası ile adından sıkça söz ettirmiştir. Devlet bankalarının taşıt kredilerinde yaptığı indirimin hemen ardından tüm kredi seçenekleri için böyle bir kampanya ortaya koyan banka, 60 aya varan taksit seçenekleri ile müşterilerine kredi vermeye devam ediyor!

Toplam Kredi: 50.000 TL
Toplam Faiz: 20.203,60 TL
Yıllık Maliyet Oranı: %15,48
Kredilendirme Oranı: %100
Vade: 60 Ay
Aylık Taksit: 1.170,06 TL

60 Ay İhtiyaç Kredisi

60 ay ihtiyaç kredisi çekmek mümkün mü diyen herkesin soru işaretlerini giderdiğini tahmin ediyoruz. Aynı zamanda sadece üstte verdiğimiz bankalar değil, diğer bazı bankalardan da yüksek vadeli kredi çekmek mümkün. Üstte vermiş olduğumuz bankalar son dönemlerin en çok tercih edilen kredi seçeneklerinden oluşuyor.

Aynı zamanda yapmış olduğumuz hesaplamalar 50.000 TL tutarındaki bir kredi için geçerlidir. Sizler daha düşük tutarlı kredilere başvuru yaparak hem aylık taksitin, hem de toplam ödeyeceğiniz miktarın düşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Üstte verdiğimiz avantajlı tekliflerin yanı sıra, altta listeleyeceğimiz bankalardan da 60 ay taksitle ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

Yine de tüm bu bankaları ele aldığımızda, en uygun faiz ve vade seçeneklerini ING Bank ve CEPTETEB’in verdiğini söyleyebiliriz. Siz de bu iki bankayı tercih ederek çok avantajlı kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İnternet üzerinde yer alan bir çok hesaplama sitesinin yanı sıra, bankaların kendi internet sitelerini tercih ederek de kredi hesaplaması yapabilirsiniz. Ayrıca kredi çekmek istediğiniz bankanın internet veya mobil uygulamasını kullanıyorsanız, size özel tekliflerden de faydalanabilirsiniz.

Bankalar, müşterilerine uygun teklifleri genellikle internet bankacılığı veya mobil uygulamalar üzerinden müşterilerine bildirim göndererek haberdar eder. Bu uygulamalardan faydalanarak çok daha uygun kredi çekebilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. Ismet avatarı
  Ismet

  Nisan sonuna kadar tek senetle odemek uzere 30bin tl ariyorum ciddi olanlar yazsın görüşelim

 2. Armagan avatarı
  Armagan

  teşekkürler

 3. ali avatarı
  ali

  acil kredı 60 ay vadelı veren varmı bılıyormusunuz

Yorum yapın